Ubezpieczenia » Ubezpieczenie od utraty dochodu » Ubezpieczenie OC dla ratownika medycznego

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Ubezpieczenie OC dla ratownika medycznego

Ubezpieczenie OC zawodowe dla ratownika medycznego

Ubezpieczenie OC dla ratownika medycznego – o tym jest ten tekst. W tym tekście znajdziesz informacje o tym dlaczego ratownicy medyczni decydują się na zakup ubezpieczenia OC, co jest ważne w ubezpieczeniu OC zawodowym dla ratownika i gdzie szukać odpowiedniego ubezpieczenia oc.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze taniego ubezpieczenia OC dla ratownika medycznego

Praca ratownika medycznego

Ratownik medyczny – to pracownik Ochrony Zdrowia, osoba wykonująca zawód medyczny, posiadająca wiedzę i uprawnienia do udzielania świadczeń zdrowotnych w zakładach opieki zdrowotnej, w szczególności do udzielania świadczeń zdrowotnych w sytuacji nagłego stanu zagrożenia życia lub zdrowia. Co ważne – ratownik medyczny podczas udzielania świadczeń zdrowotnych korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszowi publicznemu, zgodnie z przepisami Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Ratownik medyczny może samodzielnie podejmować działania i czynności medyczne zgodnie z aktualną wiedzą medyczną oraz podawać silnie działające leki samodzielnie bez zlecenia lekarza, również we wszystkich oddziałach szpitalach.

Ubezpieczenia dla medyków

Opisywaliśmy już jak pielęgniarki, czy położne korzystają z ubezpieczeń od utraty dochodu.

Tworzą one sporą grupę pracowników Ochrony Zdrowia, którzy wraz z fizjoterapeutami, lekarzami, lekarzami stomatologami, ordynatorami oddziałów, dyrektorami szpitali, lekarzami weterynarii, psychologami, ratownikami medycznymi, bardzo chętnie sięgają po ubezpieczenie od utraty dochodu dla lekarzy.

Jednak ratownicy medyczni bardzo często pytają też o ubezpieczenie OC zawodowe, właśnie dla tej grupy zawodowej.

Ubezpieczenie zawodowe OC dobrowolne dla ratowników medycznych

Ubezpieczenie OC dla ratownika medycznego

Ubezpieczenie zawodowe OC dobrowolne (od InterPolska) skierowane jest do Ratowników Medycznych i Ratowników Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy udzielających świadczeń niezależnie od formy zatrudnienia. Ochroną objęte są konsekwencje powstałe w wyniku błędów medycznych oraz szkody w mieniu pacjenta.

Co ratownikowi medycznemu daje ubezpieczenie zawodowe OC dla ratownika od InterPolska:

  • Sumy gwarancyjne nawet do 200 000 €, a do 250 000 € u Agenta
  • Odpowiedzialność za szkody w sprzęcie medycznym i niemedycznym do 25 000 €, w tym w karetce/ ambulansie do 5 000 €
  • Ubezpieczenie naruszenia praw pacjenta

Korzyści płynące z ubezpieczenia zawodowego OC dla ratownika medycznego InterPolska to

Dlaczego ratownicy medyczni kupują ubezpieczenia OC zawodowe

Ratownicy medyczni decydują się na ubezpieczenie OC zawodowe ponieważ mają świadomość że warunki ich pracy są często nieprzewidywalne. Ratownicy często mają do czynienia z pacjentami i sytuacjami, w wyniku których sprzęt medyczny i niemedyczny, w tym karetka może ulec zniszczeniu.

Często sam ratownik medyczny może ulec urazom w wyniku wypełniania swoich obowiązków.

Zdarzają się również wezwania, w wyniku których pacjenci mają roszczenia wobec ratownika medycznego, odnośnie jego pracy i udzielanej pomocy.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC zawodowe dla ratownika medycznego

Drugim najczęściej zadawanym przez tą grupę pracowników Ochrony Zdrowia pytaniem, jest pytanie „ile kosztuje ubezpieczenie OC zawodowe dla ratownika medycznego”. Najprościej na to pytanie odpowiedzieć „to zależy” od zakresu ubezpieczenia i kilku kluczowych czynników. Jednak podstawowa składka roczna za ubezpieczenie oc zawodowe dla ratownika zaczyna się już od 200 złotych.

Jak agent pomaga w wyborze ubezpieczenia OC zawodowego dla ratownika medycznego

Rolą agenta ubezpieczeniowego który pomaga w wyborze ubezpieczenia zawodowego OC dla ratownika medycznego to analiza i zrozumienie potrzeb klienta (ratownika), dopasowanie odpowiedniego ubezpieczenia OC zawodowego do tych potrzeb pracownika Ochrony Zdrowia, odpowiedź na wszelkie ewentualne pytania klienta, dopełnienie formalności związanych z umową ubezpieczeniową i innymi dokumentami, obsługa po sprzedażowa.

Posłuchaj podcastu Ubezpieczenia po ludzku.

Warto przeczytać pozostałe artykuły na temat ubezpieczeń dla lekarzy:

Review Ubezpieczenie OC dla ratownika medycznego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.