Ubezpieczenia » Ubezpieczenie od utraty dochodu » Ubezpieczenie od utraty dochodu dla ordynatora

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Ubezpieczenie od utraty dochodu dla ordynatora

Ubezpieczenie od utraty dochodu dla ordynatora jest co raz częściej wybieranym rodzajem ubezpieczenia. W tym tekście znajdziesz informacje o tym dlaczego ordynatorzy szpitali decydują się na ubezpieczenie od utraty dochodu.

Ordynator szpitala i ubezpieczenie od utraty dochodu

Opisywaliśmy już jak pielęgniarki, czy położne korzystają z ubezpieczeń od utraty dochodu.

Tworzą one sporą grupę pracowników Ochrony Zdrowia, która wraz z fizjoterapeutami, lekarzami, lekarzami stomatologami, lekarzami weterynarii, psychologami, dyrektorami szpitali, ratownikami medycznymi, bardzo chętnie sięgają po ubezpieczenie od utraty dochodu dla lekarzy.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze taniego ubezpieczenia dla ordynatora szpitala
Ubezpieczenie od utraty dochodu dla ordynatora

Praca ordynatora jest nie tylko odpowiedzialna, ale i trudna do wykonywania. Na barkach ordynatora szpitala czy oddziału szpital barkach spoczywa ład i porządek panujący na oddziale. Ordynator oddziału szpitalnego dba o organizację oddziału, zarządza personelem.

Obecnie na oddziałach panuje system konsultancki, a nie ordynatorski. Lekarze otrzymali większą autonomię, pracują na kontraktach, ale i mają większą odpowiedzialność. System konsultancki powoduje wyraźny rozłam w kwestii zarobków. Lekarze pracujący na kontrakcie zarabiają o wiele więcej niż ordynator, który jest zatrudniony na umowę o pracę w szpitalu.

Jeszcze nie tak dawno funkcja ordynatora niosła ze sobą prestiż i poszanowanie. Słowo ordynatora miało swoją wagę. Obecnie ordynator został zmuszony wprowadzić zmiany w metodach kierowania zespołem. Swoistego rodzaju modernizacja polega na tym, że ordynator stracił swoją „wszechwładzę”.

Co raz częściej jednak Ordynatorzy – pracownicy Ochrony Zdrowia decydują się na wykupienie ubezpieczenia od utraty dochodu dla ordynatora.

Dlaczego ordynatorzy oddziału korzystają z ubezpieczenia od utraty dochodu

Zrozumiałą jest obawa ordynatora oddziału szpitalnego, że w chwili swojego urazu, choroby, czy wypadku, może stracić możliwość pracy a co za tym idzie – możliwość generowania dochodu. Zarabiania pieniędzy.

Istnieją bezpieczne, profesjonalne mechanizmy, chroniące ordynatora (jak i wszystkich innych pracowników Ochrony Zdrowia) przed utratą dochodu.

Są to ubezpieczenia od utraty dochodu dla ordynatora.

Powody wykupienia polisy od utraty dochodu dla ordynatora oddziału

Z zapisów regulaminowych wynika zwykle, że ordynator, jako kierownik podległego mu pionu leczniczego, kieruje oddziałem szpitalnym, sprawuje fachowy nadzór nad lecznictwem i ponosi całkowitą odpowiedzialność za diagnostykę, leczenie i rehabilitację chorych leczonych na oddziale..

Wśród powodów, dla których ordynatorzy decydują się na zakup ubezpieczenia od utraty dochodu jest też chęć zabezpieczenia się przed skutkami ewentualnych roszczeń ze strony pacjentów.

Zainteresowanie ubezpieczeniem od utraty dochodu dla ordynatorów rośnie.

Co ordynatorowi daje tego typu ubezpieczenie od utraty dochodu

Ubezpieczenie od utraty dochodu dla ordynatora oddziału daje ubezpieczonemu pracownikowi Ochrony Zdrowia:

– zabezpieczenie w przypadku wystąpienia zdarzeń opisanych w umowie ubezpieczeniowej (choroba, wypadek, uraz) uniemożliwiających pracę i wytworzenie dochodu od pracodawcy

Ile kosztuje ubezpieczenie od utraty dochodu ordynatora oddziału


Drugim najczęściej zadawanym przez tą grupę pracowników Ochrony Zdrowia pytaniem, jest pytanie „ile kosztuje ubezpieczenie od utraty dochodu dla ordynatora szpitala”. Najprościej na to pytanie odpowiedzieć „to zależy” od zakresu ubezpieczenia i kilku kluczowych czynników. Jednak podstawowa składka miesięczna za ubezpieczenie od utraty dochodu ordynatora oddziału szpitala zaczyna się już od kilkuset.

Jak agent pomaga w wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu dla ordynatora

Rolą agenta ubezpieczeniowego który pomaga w wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu dla lekarzy (w tym ordynatorów) to analiza i zrozumienie potrzeb klienta (ordynatora oddziału), dopasowanie odpowiedniego ubezpieczenia od utraty dochodu dla ordynatora do tych potrzeb pracownika Ochrony Zdrowia, odpowiedź na wszelkie ewentualne pytania klienta, dopełnienie formalności związanych z umową ubezpieczeniową i innymi dokumentami, obsługa po sprzedażowa.

Dla kogo jest ubezpieczenie od utraty dochodu?

Ubezpieczenie od utraty dochodu jest najczęściej wybierane przez osoby pracujące jako:

Warto przeczytać pozostałe artykuły na temat ubezpieczeń dla lekarzy:

Posłuchaj więcej na temat ubezpieczeń od utraty dochodu dla ordynatora w podkaście.

Review Ubezpieczenie od utraty dochodu dla ordynatora.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.