Ubezpieczenia » Ubezpieczenie od utraty dochodu » Ubezpieczenie od utraty dochodu dla położnych

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Ubezpieczenie od utraty dochodu dla położnych

W tym tekście poznasz zagadnienia na temat “ubezpieczenie od utraty dochodu dla położnych”.

Położna to samodzielny specjalista, pracownik Ochrony Zdrowia. To specjalizacja w zakresie opieki nad kobietą w każdym okresie jej życia. Położna to osoba posiadająca odpowiednie wykształcenie potwierdzone dyplomem ukończenia studiów wyższych oraz prawem wykonywania zawodu.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze taniego ubezpieczenia dla pielęgniarki

Zawód położnej i ubezpieczenie od utraty dochodu

Położna to zawód, który z roku na rok zyskuje co raz bardziej na znaczeniu.  Pomimo malejącej liczby urodzeń, świadomość i potrzeby Polaków odnośnie zdrowego przebiegu ciąży i połogu – rosną.

Położne i pielęgniarki to pracownicy Ochrony Zdrowia, którzy wraz z fizjoterapeutami, lekarzami, lekarzami stomatologami, ordynatorami oddziałów, dyrektorami szpitali, lekarzami weterynarii, psychologami, ratownikami medycznymi, bardzo chętnie sięgają po ubezpieczenie od utraty dochodu dla lekarzy

Ubezpieczenie od utraty dochodu dla położnych

Każda przyszła mama chce urodzić zdrowe, w przyszłości szczęśliwe dziecko. Przyszli rodzice obecnie wiedzą zwykle o etapach porodu, prawidłowej pielęgnacji dziecka i aspektach medycznych dużo więcej, w porównaniu z przeszłością.

Wymagania wobec położnych, a nie rzadko wobec douli stale rosną.

Położna dźwiga więc na sobie olbrzymią odpowiedzialność. Położne zwykle to medycy stale uczący się, rozwijający swoje kompetencje.

Co raz częściej więc ci pracownicy Ochrony Zdrowia decydują się na wykupienie ubezpieczenia od utraty dochodu dla położnych.

Dlaczego położne korzystają z ubezpieczenia od utraty dochodu

Położna poza wiedzą, posiada też umiejętności manualne, wyćwiczone przez lata studiów i pracy w położnictwie.

Zrozumiałą jest obawa położnych, że w chwili swojego urazu, choroby, czy wypadku, mogą stracić te umiejętności manualne a co za tym idzie – możliwość generowania dochodu. Zarabiania pieniędzy.

Istnieją bezpieczne, profesjonalne mechanizmy, chroniące położne (jak i wszystkich innych pracowników Ochrony Zdrowia) przed utratą dochodu.

Są to ubezpieczenia od utraty dochodu dla położnych.

Powody wykupienia polisy od utraty dochodu dla położnych

Podobnie jak inni pracownicy Ochrony Zdrowia w Polsce, również położne ponoszą odpowiedzialność za zdrowie pacjenta, co wiąże się ze stresem.

Wśród powodów, dla których położne decydują się na zakup ubezpieczenia od utraty dochodu jest też chęć zabezpieczenia się przed skutkami ewentualnych roszczeń ze strony pacjentów.

Zainteresowanie ubezpieczeniem od utraty dochodu dla położnych rośnie.

Co dają ubezpieczenia od utraty dochodu dla położnej

Ubezpieczenie od utraty dochodu dla położnych daje ubezpieczonemu pracownikowi Ochrony Zdrowia:

– zabezpieczenie w przypadku wystąpienia zdarzeń opisanych w umowie ubezpieczeniowej (choroba, wypadek, uraz) uniemożliwiających pracę i wytworzenie dochodu od pracodawcy

Ile kosztuje polisa od utraty dochodu położnych


Drugim najczęściej zadawanym przez tą grupę pracowników Ochrony Zdrowia pytaniem, jest pytanie „ile kosztuje ubezpieczenie od utraty dochodu dla położnej”. Najprościej na to pytanie odpowiedzieć „to zależy” od zakresu ubezpieczenia i kilku kluczowych czynników. Jednak podstawowa składka miesięczna za ubezpieczenie od utraty dochodu położnej zaczyna się już od 200 zł.

Jak agent pomaga w wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu dla położnych

Rolą agenta ubezpieczeniowego który pomaga w wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu dla lekarzy (w tym położnej) to analiza i zrozumienie potrzeb klienta (położnej), dopasowanie odpowiedniego ubezpieczenia od utraty dochodu dla położnej do tych potrzeb pracownika Ochrony Zdrowia, odpowiedź na wszelkie ewentualne pytania klienta, dopełnienie formalności związanych z umową ubezpieczeniową i innymi dokumentami, obsługa po sprzedażowa.

Warto przeczytać pozostałe artykuły na temat ubezpieczeń dla lekarzy:

Warto przeczytać pozostałe artykuły na temat ubezpieczeń od utraty dochodu:

Posłuchaj też podcastu na temat ubezpieczeń od utraty dochodu dla położnych.

Review Ubezpieczenie od utraty dochodu dla położnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.