Ubezpieczenia » Ubezpieczenie od utraty dochodu » Ubezpieczenie od utraty dochodu dla fizjoterapeuty

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Ubezpieczenie od utraty dochodu dla fizjoterapeuty

Z tego tekstu dowiesz się: dlaczego fizjoterapeuci korzystają z ubezpieczenia od utraty dochodu, co daje takie ubezpieczenie, ile kosztuje ubezpieczenie od utraty dochodu dla fizjoterapeuty. Opisuję to na bazie moich doświadczeń i rozmów które przeprowadzam z moimi klientami i agentami.

Definicja ubezpieczenia od utraty dochodu dla fizjoterapeuty w skrócie

Ubezpieczenie od utraty dochodu fizjoterapeuty opisuję w skrócie:
– ubezpieczenie od utraty dochodu dla fizjoterapeuty to taka lepsza, prywatna alternatywa do ubezpieczenia chorobowego od ZUS
– w przypadku Twojej choroby (lub zdarzeń opisanych w umowie) możesz się spodziewać równowartości miesięcznego dochodu (nawet do 10-krotności rocznych dochodów)
– składka jest uzależniona od tego jak duże świadczenia chcesz otrzymać
– ubezpieczenia od utraty dochodu fizjoterapeuty nie można traktować jako kosztu uzyskania przychodu

Ubezpieczenie od utraty dochodu dla fizjoterapeuty pozwala fizjoterapeutom zabezpieczyć się finansowo przed sytuacją w której na przykład z powodu urazu lub choroby nie mogą pracować – czyli przed utratą dochodu.

Zawód fizjoterapeuty

Fizjoterapeuta to zawód, który z roku na rok zyskuje co raz bardziej na znaczeniu.  Fizjoterapia – część systemu Ochrony Zdrowia staje się co raz bardziej ważna w świadomości Polaków.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze taniego ubezpieczenia od utraty dochodu dla fizjoterapeuty
Ubezpieczenie od utraty dochodu dla fizjoterapeuty

Starzejące się społeczeństwo, rosnąca długość życia oraz chęć korzystania w pełni z możliwości swojego ciała nawet w późniejszym wieku. To tylko niektóre z głównych powodów, dlaczego zawód fizjoterapeuty staje się co raz bardziej ważny.

Podstawą pracy fizjoterapeuty jest fizyczna praca rękami wraz z pacjentem. Praca ta jest możliwa dzięki teoretycznej i praktycznej wiedzy jaką zebrał fizjoterapeuta podczas edukacji, szkoleń i samej pracy.

Dlaczego fizjoterapeuci korzystają z ubezpieczenia od utraty dochodu

Stąd też zrozumiałe są obawy fizjoterapeutów, zastanawiających się co się stanie z ich dochodem, jeżeli nie będą mogli wykonywać swojej pracy. Z różnych powodów.

Istnieją bezpieczne, profesjonalne mechanizmy, chroniące fizjoterapeutów (jak i wszystkich innych pracowników Ochrony Zdrowia) przed utratą dochodu.

Są to ubezpieczenia od utraty dochodu dla fizjoterapeutów.

Powody wykupienia ubezpieczenia od utraty dochodu dla fizjoterapeutów

Podobnie jak inni pracownicy Ochrony Zdrowia w Polsce, również fizjoterapeuci ponoszą odpowiedzialność za zdrowie pacjenta, co wiąże się ze stresem.

Wśród powodów, dla których fizjoterapeuci decydują się na zakup ubezpieczenia od utraty dochodu jest też chęć zabezpieczenia się przed skutkami ewentualnych roszczeń ze strony pacjentów.

Zainteresowanie ubezpieczeniem od utraty dochodu dla fizjoterapeutów rośnie.

Co daje ubezpieczenie od utraty dochodu dla fizjoterapeutów

Ubezpieczenie od utraty dochodu dla fizjoterapeutów daje ubezpieczonemu pracownikowi Ochrony Zdrowia:

Ile kosztuje ubezpieczenie od utraty dochodu fizjoterapeuty


Drugim najczęściej zadawanym przez tą grupę pracowników Ochrony Zdrowia pytaniem, jest pytanie „ile kosztuje ubezpieczenie od utraty dochodu dla fizjoterapeuty”. Najprościej na to pytanie odpowiedzieć „to zależy” od zakresu ubezpieczenia i kilku kluczowych czynników. Jednak podstawowa składka miesięczna za ubezpieczenie od utraty dochodu fizjoterapeuty zaczyna się już od ______ zł.

Jak agent pomaga w wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu fizjoterapeuty

Rolą agenta ubezpieczeniowego który pomaga w wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu fizjoterapeuty to analiza i zrozumienie potrzeb klienta (fizjoterapeuty), dopasowanie odpowiedniego ubezpieczenia od utraty dochodu dla fizjoterapeuty do tych potrzeb pracownika Ochrony Zdrowia, odpowiedź na wszelkie ewentualne pytania klienta, dopełnienie formalności związanych z umową ubezpieczeniową i innymi dokumentami, obsługa po sprzedażowa.

Ubezpieczenie od utraty dochodu fizjoterapeuty Interpolska

Rejestruję praktykę fizjoterapeuty – jakie ubezpieczenie mam kupić

Zgodnie z opublikowanym Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 29.04.2019r. musisz kupić obowiązkowe ubezpieczenie OC podmiotu wykonującego działalność leczniczą. Suma takiego ubezpieczenia musi wynosić co najmniej 30.000 euro na jedno i 150.000 euro na wszystkie zdarzenia. INTER Polska jako jedyny ubezpieczyciel na rynku oferuje sumy wyższe niż minimalna!

Czy każdy fizjoterapeuta jest objęty obowiązkiem posiadania polisy OC?

Każdy fizjoterapeuta posiadający własną działalność gospodarczą musi wykupić ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie różni się wysokością sumy ubezpieczenia (kwotą maksymalnej odpowiedzialności ubezpieczyciela), w zależności od formy prowadzenia działalności. Pamiętaj jednak, że ustawowo wymagane ubezpieczenie OC nie chroni od wszystkiego! Mając polisę obowiązkową będziesz ubezpieczony tylko w zakresie szkód osobowych powstałych w następstwie udzielania świadczeń zdrowotnych.To znaczy, że szkody w mieniu pacjentów, czy szkody np. u osób postronnych przebywających na terenie placówki, nie będą objęte ochroną. INTER oferuje dobrowolne ubezpieczenie OC dla fizjoterapeutów.

Chcę zarejestrować praktykę fizjoterapeutyczną – słyszałem, że będę potrzebować ubezpieczenia

Tak. Jeśli chcesz zarejestrować w Krajowej Izbie Fizjoterapeutów praktykę fizjoterapeutyczną – pamiętaj, że musisz kupić polisę ubezpieczenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą! Jest to obowiązek wynikający z ustawy o działalności leczniczej. Warto sprawdzić, czy Twój zakład ubezpieczeń oferuje wyższe sumy ubezpieczenia niż minimalne, wynikające z rozporządzenia Ministra Finansów. Dla praktyki fizjoterapeutycznej jest to 30.000 euro na jedno i 150.000 euro na wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia. Możesz także zastanowić się nad innymi ubezpieczeniami, które są rekomendowane praktykom fizjoterapeutycznym – ubezpieczenie ochrony prawnej czy też ubezpieczenie utraty dochodów wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Jakie ubezpieczenie muszę kupić rejestrując praktykę zawodową fizjoterapeutyczną?

Rejestrując praktykę zawodową masz obowiązek kupić polisę ubezpieczenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą. Jest to obowiązek wynikający z ustawy o działalności leczniczej. Warto sprawdzić, czy Twój zakład ubezpieczeń oferuje wyższe sumy ubezpieczenia niż minimalne, wynikające z rozporządzenia Ministra Finansów. Dla praktyki fizjoterapeutycznej jest to 30.000 euro na jedno i 150.000 euro na wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia.

Co to jest OC w pracy fizjoterapeuty?

OC to odpowiedzialność cywilna. Jeśli popełnisz błąd w sztuce i sąd uzna, że jesteś winny wyrządzenia szkody, to będziesz zobowiązany ją naprawić. W zależności od wyroku sądu będziesz musiał naprawić szkodę, wypłacając odszkodowanie (np. koszt operacji, protez, ortez czy leków), często też zadośćuczynienie (za ból i cierpienie pacjenta), a nawet rentę (na opiekę i utrzymanie pacjenta, który np. utracił możliwość pracy). Dlatego warto spełnić obowiązek ubezpieczenia dla ochrony Twoich finansów. Polisa OC chroni Twój majątek w sytuacji, w której popełnisz błąd w sztuce. Jeśli masz odpowiednio dopasowany pakiet ubezpieczeń – szkodę naprawi za Ciebie Twój ubezpieczyciel.

Po co fizjoterapeucie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej?

Dla ochrony Twoich finansów – finansów fizjoterapeuty. Polisa OC chroni Twój majątek w sytuacji, w której popełnisz błąd w sztuce i sąd uzna, że musisz naprawić szkodę, wypłacając odszkodowanie, zadośćuczynienie bądź rentę. Jeśli masz odpowiednio dopasowaną polisę – zrobi to za Ciebie Twój ubezpieczyciel.

Leczę jako fizjoterapeuta pacjentów prywatnie. Czy muszę się ubezpieczyć w zakresie OC?

Zdecydowanie tak! Polisa OC chroni Twój majątek w sytuacji, w której popełnisz błąd w sztuce i sąd uzna, że musisz naprawić szkodę, wypłacając odszkodowanie, zadośćuczynienie bądź rentę. Jeśli prowadzisz podmiot leczniczy bądź praktykę fizjoterapeutyczną – zrobi to za Ciebie Twój zakład ubezpieczeń – musisz jednak spełnić wynikający z ustawy obowiązek ubezpieczenia. Ustawodawca w ustawie o działalności leczniczej wprowadził obowiązek posiadania ubezpieczenia obowiązkowego podmiotu wykonującego działalność leczniczą. Jedyna różnica jest taka, że podmiot leczniczy potrzebuje wyższych sum ubezpieczenia – minimum 75.000 euro na jedno i 350.000 euro na wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia, podczas gdy praktyka fizjoterapeutyczna minimum 30.000 euro na jedno i 150.000 euro na wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia. Warto sprawdzić, czy Twój zakład ubezpieczeń oferuje wyższe sumy ubezpieczenia niż minimalne, wynikające z rozporządzenia Ministra Finansów.

Pracuję jako fizjoterapeuta tylko na etacie. Czy muszę się ubezpieczyć?

Choć nie masz takiego obowiązku, to zastanów się nad wyborem dobrowolnej polisy OC. Polisa OC chroni Twój majątek w sytuacji, w której popełnisz błąd w sztuce i sąd uzna, że musisz naprawić szkodę, wypłacając odszkodowanie, zadośćuczynienie bądź rentę. Jako pracownik etatowy ponosisz odpowiedzialność za szkody wyrządzone pracodawcy do wysokości 3 Twoich wynagrodzeń. Może tak być w sytuacji, kiedy szkoda była wysoka, a Twój pracodawca nisko ubezpieczony i nie wystarczyło z jego polisy na pokrycie pełnej szkody. INTER oferuje dobrowolne ubezpieczenie OC dla fizjoterapeutów.

Dla kogo jest ubezpieczenie od utraty dochodu?

Ubezpieczenie od utraty dochodu jest najczęściej wybierane przez osoby pracujące jako:

Warto przeczytać pozostałe artykuły na temat ubezpieczeń dla lekarzy:

Warto przeczytać pozostałe artykuły na temat ubezpieczeń od utraty dochodu:

Dowiedz się więcej na temat: ubezpieczenie od utraty dochodu b2b.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze taniego ubezpieczenia od utraty dochodu dla fizjoterapeuty

Doradca może Ci pomóc między innymi w: ubezpieczeniach na życieubezpieczeniach dla lekarzyubezpieczeniach b2bubezpieczeniach od utraty dochoduzabezpieczeniach samochodu, ubezpieczeniach komunikacyjnych AC, ubezpieczeniach dla firm, ubezpieczeniach grupowychubezpieczeniach w UKubezpieczenia dla marynarzy.

Średnia Ocena: 5.0 z 5 (1 ocen)
5 gwiazd
1
4 gwiazdy
0
3 gwiazdy
0
2 gwiazdy
0
1 gwiazda
0
Oliwka
Marcin Kowalik

bardzo pomocny tkst o ubezpieczeniu dla fizjoterapeuty

dzięki!
wypełnilam formularz kontaktowy. chcę ubezpieczenie od utraty dochodu dla fizjoterapeuty

2 lata temu

Review Ubezpieczenie od utraty dochodu dla fizjoterapeuty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.