Ubezpieczenia » Ubezpieczenie od utraty dochodu » Ubezpieczenia od utraty dochodu

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Ubezpieczenie od utraty dochodu

Ubezpieczenie od utraty dochodu – nad tym tematem pochylam się w tym wpisie blogowym, oraz video. Dowiesz się co to jest ubezpieczenie od utraty dochodu, czy warto z niego korzystać, kto najczęściej z niego korzysta i jak skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym.

Co to jest ubezpieczenie od utraty dochodu

Co to jest polisa od utraty dochodu?

Ubezpieczenie od utraty dochodu jest ubezpieczeniem, którego głównym zadaniem jest finansowa ochrona przed skutkami ewentualnej czasowej utraty płynności finansowej.

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy aby otrzymać dopasowaną ofertę ubezpieczenia od utraty dochodu

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze taniego ubezpieczenia od utraty dochodu

Ochrona w ubezpieczeniu od utraty dochodu zwykle obowiązuje gdy dochodzi do:

Ubezpieczenie od utraty dochodu
  • zachorowania, urazu, wypadku uniemożliwiającego dalszą pracę w zawodzie
  • ogłoszenia upadłości firmy w której pracuje osoba ubezpieczona
  • rozwiązania stosunku pracy
  • zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej przez pracodawcę (wyrejestrowania firmy)
  • zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej przez ubezpieczonego (wyrejestrowania jej z ewidencji)

Kto kupuje ubezpieczenie od utraty dochodu

Polisa od utraty dochodu jest najczęściej wybierane przez osoby pracujące jako:

Ubezpieczenie od utraty dochodu b2b

Ubezpieczenie od utraty dochodu dla samozatrudnionych

Informacji na temat ubezpieczenia od utraty dochodu dla samozatrudnionych szukają często przyszli klienci na te polisy.

Ubezpieczenie od utraty dochodu JDG

JDG czyli samozatrudnienie pod inną nazwą (ewentualnie b2b). To też grupa klientów często zainteresowanych tego typu ubezpieczeniem. To osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Ubezpieczenie od utraty dochodu IT

Wśród powyższych, często możemy znaleźć pracowników IT którzy decydują się na ubezpieczenie od utraty dochodu IT.

Ubezpieczenie od utraty dochodu informatyk

Mniejsza grupa zawodowa która decyduje się na takie zabezpieczenie, wśród IT, to informatycy.

Ubezpieczenie od utraty dochodu programista

Programista to kolejna spora grupa pracowników IT decydujących się na ubezpieczenie od utraty dochodu.

Jakie firmy oferują ubezpieczenie od utraty dochodu?

Allianz, Generali, Lloyds, Warta, Aviva

Kolejne towarzystwo które oferuje ubezpieczenie od utraty dochodu to Aviva.

ubezpieczenie od ryzyka utraty źródła dochodu

ubezpieczenie od utraty dochodu ciąża

ubezpieczenie od utraty dochodu covid

Lekarze

Ubezpieczenie od utraty dochodu stomatologa

Dziś przedstawiam Wam historię lekarza – stomatologa, który na szczęście zdecydował się na ubezpieczenie od utraty dochodu.

Zdecydował się na szczęście na ubezpieczenie od utraty dochodu dla lekarzy, bowiem to co mu się przytrafiło później sprawiło że docenił tą decyzję o wykupieniu polisy.

Każdy stomatolog docenia swoje zdolności manualne. Te umiejętności pozwalają mu w prawidłowy sposób wypełniać swoje zadania w pracy. Sprawna praca dłońmi daje możliwość profesjonalnej pracy jako stomatolog i zapewnia że zabiegi są wykonywane z odpowiednią precyzją a pacjenci nie cierpią.

Jedną z głównych obaw klientów – lekarzy, którzy decydują się na ubezpieczenie od utraty dochodu, jest obawa przed utrata tych zdolności manualnych.

Jeden z klientów którym pomaga zaprzyjaźniony z nami agent, to stomatolog. W efekcie niefortunnego upadku, złamał w skomplikowany sposób nadgarstek.

Dzięki temu, że stomatolog miał wykupione ubezpieczenie od utraty dochodu, mógł liczyć na wypłatę z powodu czasowej niezdolności do pracy.

Stwierdzono uszkodzenie nerwu pośrodkowego po którym pozostał niedowład kciuka. W wyniku tego, nastąpiła wypłata z powodu całkowitej niezdolności do wykonywania zawodu.

Stomatolog ze skomplikowanym złamaniem nadgarstka -wypłata czasowej niezdolności, stwierdzono uszkodzenie nerwu pośrodkowego po którym pozostał niedowład kciuka – wypłata całkowitej niezdolności do wykonywania zawodu

Zobacz też:
video “ubezpieczenie od utraty dochodu b2b”

Ubezpieczenie od utraty dochodu. Czy warto?

Z doświadczenia wiem też, że niektórzy klienci zainteresowani tego typu ubezpieczeniem, są już zdecydowani albo takie rozwiązanie od PZU, albo od Leandehall.

Średnia Ocena: 4.7 z 5 (3 ocen)
5 gwiazd
2
4 gwiazdy
1
3 gwiazdy
0
2 gwiazdy
0
1 gwiazda
0
wolny zawód
Marcin Kowalik

szybka pomoc

muszę powiedzieć, że kontakt z agentem od ubezpieczenia od utraty dochodu był całkiem spoko. Nie spodziewałem się zbyt wiele, ale byłem miło zaskoczony. Ten typ był mega przyjazny i ogarnięty.

Dokładnie wytłumaczył mi wszystko, jak działa to ubezpieczenie i jakie mam opcje. Nie używał żadnych skomplikowanych słów, tylko prosto i zrozumiale. To dla mnie mega ważne, bo jakbym miał się bawić w tłumaczenie, to już bym wysiadł.

A co najważniejsze, ten gość był na czas. Nie musiałem czekać godzinami na odpowiedź czy takie tam. Szybko się odezwał i w krótkim czasie załatwił wszystkie formalności. I na dodatek był cierpliwy, nawet jak miałem parę pytań i trochę się gubiłem.

3 miesiące temu
master
Marcin Kowalik

wszystko zdalnie

udało się wszystko załatwić zdalnie…
Doradca zgłosił się szybko po tym jak wypełniłem formularz. Wszystko wyjaśnił mi zdalnie i dopinamy tematy. Zdecydowałem się na ubezpieczenie od utraty dochodu. Jestem programistą i scrum masterem.

3 miesiące temu
ubezpieczenie od utraty dochodu
Marcin Kowalik

opinia

No kurczę, muszę powiedzieć, że obsługa po wypełnieniu formularza była mega fajna! Ten agent od razu się odezwał po wysłaniu i bardzo miło odpowiedział na moje pytania o ubezpieczenie od utraty dochodu. Wszystko było klarownie wyjaśnione, zero zagmatwanych słów czy bełkotu.

W sumie, gość okazał się mega wyrozumiały i cierpliwy. Odpowiadał na moje pytania, nawet te, które mogły wydawać się trochę proste czy tępe. Ale dla niego nie było nic trudnego, spokojnie wszystko wytłumaczył.

Teraz jestem znacznie bardziej zainteresowany tym ubezpieczeniem, dzięki temu typowi. Jego fachowe podejście i sympatyczna postawa sprawiły, że teraz poważnie myślę o tym, żeby je mieć.

Podsumowując, ta obsługa mnie zaskoczyła w pozytywny sposób. Ten agent daje z siebie wszystko, żeby pomóc i robi to z pasją. Bardzo miło było się z nim komunikować i jestem bardzo zadowolony z całej tej interakcji. Mam nadzieję, że reszta procesu też będzie tak fajna!

2 miesiące temu

Review Ubezpieczenie od utraty dochodu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.