Ubezpieczenia » Ubezpieczenia dla lekarzy » OC ratownika medycznego

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

OC ratownika medycznego

W tym serwisie pisałem już na podstawie moich doświadczeń o tym jakie ubezpieczenie wybrać dla ratownika medycznego. Na pytanie czy ratownik medyczny musi mieć OC pisaliśmy tutaj – przeczytaj. O samym ubezpieczeniu OC dla ratownika pisaliśmy w tym tekście. Z kolei o często wybieranym ubezpieczeniu od utraty dochodu dla ratowników medycznych wspominaliśmy w tym tekście. Na temat ubezpieczenia Hestia dla ratowników, znajdziesz więcej informacji w tym miejscu.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczenia dla ratownika medycznego

Ubezpieczenie zawodowe OC dobrowolne dla ratowników medycznych

Ubezpieczenie zawodowe OC dobrowolne (od InterPolska) skierowane jest do Ratowników Medycznych i Ratowników Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy udzielających świadczeń niezależnie od formy zatrudnienia. Ochroną objęte są konsekwencje powstałe w wyniku błędów medycznych oraz szkody w mieniu pacjenta.

Co ratownikowi medycznemu daje ubezpieczenie zawodowe OC dla ratownika od InterPolska:

OC ratownika medycznego
  • Sumy gwarancyjne nawet do 200 000 €, a do 250 000 € u Agenta
  • Odpowiedzialność za szkody w sprzęcie medycznym i niemedycznym do 25 000 €, w tym w karetce/ ambulansie do 5 000 €
  • Ubezpieczenie naruszenia praw pacjenta

Korzyści płynące z ubezpieczenia zawodowego OC dla ratownika medycznego InterPolska to

Dlaczego ratownicy medyczni kupują ubezpieczenia OC zawodowe

Ratownicy medyczni decydują się na ubezpieczenie OC zawodowe ponieważ mają świadomość że warunki ich pracy są często nieprzewidywalne. Ratownicy często mają do czynienia z pacjentami i sytuacjami, w wyniku których sprzęt medyczny i niemedyczny, w tym karetka może ulec zniszczeniu.

Często sam ratownik medyczny może ulec urazom w wyniku wypełniania swoich obowiązków.

Zdarzają się również wezwania, w wyniku których pacjenci mają roszczenia wobec ratownika medycznego, odnośnie jego pracy i udzielanej pomocy.

Jak agent pomaga w wyborze ubezpieczenia OC zawodowego dla ratownika medycznego

Rolą agenta ubezpieczeniowego który pomaga w wyborze ubezpieczenia zawodowego OC dla ratownika medycznego to analiza i zrozumienie potrzeb klienta (ratownika), dopasowanie odpowiedniego ubezpieczenia OC zawodowego do tych potrzeb pracownika Ochrony Zdrowia, odpowiedź na wszelkie ewentualne pytania klienta, dopełnienie formalności związanych z umową ubezpieczeniową i innymi dokumentami, obsługa po sprzedażowa.

Ubezpieczenie OC dla ratownika medycznego

Zobacz też video na temat ubezpieczeń OC dla ratowników medycznych.


Review OC ratownika medycznego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.