Ubezpieczenia » Ubezpieczenie od utraty dochodu » Ubezpieczenie od utraty dochodu dla pielęgniarek

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Ubezpieczenie od utraty dochodu dla pielęgniarek

Ubezpieczenie od utraty dochodu dla pielęgniarek

Ubezpieczenie od utraty dochodu dla pielęgniarek to rodzaj ubezpieczenia po które co raz częściej sięga ta grupa zawodowa. Pielęgniarki to razem z położnymi, spora grupa pracowników Ochrony Zdrowia, którzy wraz z fizjoterapeutami, lekarzami, lekarzami stomatologami, ordynatorami oddziałów, dyrektorami szpitali, lekarzami weterynarii, psychologami, ratownikami medycznymi, bardzo chętnie sięgają po ubezpieczenie od utraty dochodu dla lekarzy.

Ubezpieczenie od utraty dochodu dla pielęgniarek w skrócie

Ubezpieczenie od utraty dochodu pielęgniarek opisuję w skrócie:
– ubezpieczenie od utraty dochodu dla pielęgniarek to taka lepsza, prywatna alternatywa do ubezpieczenia chorobowego od ZUS
– w przypadku Twojej choroby (lub zdarzeń opisanych w umowie) możesz się spodziewać równowartości miesięcznego dochodu (nawet do 10-krotności rocznych dochodów)
– składka jest uzależniona od tego jak duże świadczenia chcesz otrzymać
– ubezpieczenia od utraty dochodu pielęgniarki nie można traktować jako kosztu uzyskania przychodu
Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze taniego ubezpieczenia dla pielęgniarki

Zawód pielęgniarki i ubezpieczenie od utraty dochodu

Pielęgniarka sprawuje opiekę medyczną nad pacjentem (m.in. pielęgnacja pacjenta, podawanie leków, wykonywanie zastrzyków, wlewów dożylnych), asystuje lekarzowi w czasie zabiegów, operacji, wykonuje samodzielne działania w zakresie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji medycznej, a także realizuje zlecenia lekarskie. Zajmuje się także szeroko rozumianą edukacją zdrowotną i promocją zdrowia. Aby uzyskać uprawnienia potrzebne do wykonywania zawodu pielęgniarki, należy ukończyć minimum 3-letnie studia na kierunku pielęgniarstwo. Następnie można podnosić swoje kwalifikacje robiąc 2-letnie studia magisterskie po którym uzyskujemy tytuł magistra pielęgniarstwa. Podobnie na wzór lekarzy, są również dostępne specjalizacje, które trwają 2 lata.

Pielęgniarka dźwiga na sobie olbrzymią odpowiedzialność. Położne zwykle to medycy stale uczący się, rozwijający swoje kompetencje.

Co raz częściej więc ci pracownicy Ochrony Zdrowia decydują się na wykupienie ubezpieczenia od utraty dochodu dla położnych.

Dlaczego pielęgniarki korzystają z polisy od utraty dochodu

Pielęgniarka poza wiedzą, posiada też umiejętności manualne, wyćwiczone przez lata studiów i pracy w ochronie zdrowia.

Zrozumiałą jest obawa pielęgniarek, że w chwili swojego urazu, choroby, czy wypadku, mogą stracić te umiejętności manualne a co za tym idzie – możliwość generowania dochodu. Zarabiania pieniędzy.

Istnieją bezpieczne, profesjonalne mechanizmy, chroniące pielęgniarki (jak i wszystkich innych pracowników Ochrony Zdrowia) przed utratą dochodu.

Są to ubezpieczenia od utraty dochodu dla pielęgniarek.

Powody wykupienia ubezpieczenia od utraty dochodu przez pielęgniarki

Podobnie jak inni pracownicy Ochrony Zdrowia w Polsce, również pielęgniarki ponoszą odpowiedzialność za zdrowie pacjenta, co wiąże się ze stresem.

Wśród powodów, dla których pielęgniarki decydują się na zakup ubezpieczenia od utraty dochodu jest też chęć zabezpieczenia się przed skutkami ewentualnych roszczeń ze strony pacjentów.

Zainteresowanie ubezpieczeniem od utraty dochodu dla pielęgniarek rośnie.

Co daje polisa od utraty dochodu dla pielęgniarek

Ubezpieczenie od utraty dochodu dla pielęgniarek daje ubezpieczonemu pracownikowi Ochrony Zdrowia:

– zabezpieczenie w przypadku wystąpienia zdarzeń opisanych w umowie ubezpieczeniowej (choroba, wypadek, uraz) uniemożliwiających pracę i wytworzenie dochodu od pracodawcy

Ile kosztuje polisa od utraty dochodu pielęgniarek


Drugim najczęściej zadawanym przez tą grupę pracowników Ochrony Zdrowia pytaniem, jest pytanie „ile kosztuje ubezpieczenie od utraty dochodu dla pielęgniarki”. Najprościej na to pytanie odpowiedzieć „to zależy” od zakresu ubezpieczenia i kilku kluczowych czynników. Jednak podstawowa składka miesięczna za ubezpieczenie od utraty dochodu pielęgniarki zaczyna się już od 200 zł.

Jak agent pomaga w wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu dla pielęgniarek

Rolą agenta ubezpieczeniowego który pomaga w wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu dla lekarzy (w tym pielęgniarki) to analiza i zrozumienie potrzeb klienta (pielęgniarki), dopasowanie odpowiedniego ubezpieczenia od utraty dochodu dla pielęgniarek do tych potrzeb pracownika Ochrony Zdrowia, odpowiedź na wszelkie ewentualne pytania klienta, dopełnienie formalności związanych z umową ubezpieczeniową i innymi dokumentami, obsługa po sprzedażowa.

Ubezpieczenie od utraty dochodu dla pielęgniarek

Dla kogo jest ubezpieczenie od utraty dochodu?

Ubezpieczenie od utraty dochodu jest najczęściej wybierane przez osoby pracujące jako:

Warto przeczytać pozostałe artykuły na temat ubezpieczeń dla lekarzy:

Warto przeczytać pozostałe artykuły na temat ubezpieczeń od utraty dochodu:

Sprawdź też video na temat ubezpieczeń od utraty dochodu dla pielęgniarek.

Review Ubezpieczenie od utraty dochodu dla pielęgniarek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.