Agent Ubezpieczeniowy

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta. Lub nagraj swoje pytanie na skrzynkę. Telefon: 221010425

Bezpieczne lato na rowerze

Sezon rowerowy w pełni, a pogoda sprzyja wakacyjnym przejażdżkom. Cykliści, jak wszyscy aktywni użytkownicy dróg, powinni myśleć o swoim bezpieczeństwie. Bardzo pomocny będzie odpowiedni pakiet assistance, chroniący zarówno zdrowie rowerzystów, jak i ich sprzęt w razie nagłej awarii lub wypadku.

Polacy to zagorzali cykliści. Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Rowerowego Europ Assistance Polska amatorzy dwóch kółek w sezonie jeżdżą na rowerze kilka razy w tygodniu (56%), 19% cyklistów korzysta wtedy z roweru codziennie. Najczęściej rower jest dla nich formą spędzenia wolnego czasu (87%), z kolei 28% rowerzystów korzysta z niego w celu zrobienia zakupów, a 26% dojeżdża nim do pracy.

Rowerzyści nie mają obowiązku ubezpieczania się, a przecież są narażeni na wiele niebezpieczeństw tj. uszkodzenie roweru, wypadek, kolizję czy kradzież. Warto zatem samemu poprawić swoje bezpieczeństwo na drodze i wykupić specjalne ubezpieczenie Pomoc Rowerowa, które zapewnia odpowiednią ochronę zarówno sprzętu, jak i jego właściciela.

Awaria roweru to nie problem

Assistance rowerowy zapewnia profesjonalną i kompleksową pomoc w razie awarii lub uszkodzenia roweru, nieszczęśliwego wypadku lub kradzieży z włamaniem. Rowerzyści mogą liczyć na transport jednośladu z miejsca zdarzenia do najbliższego serwisu lub miejsca zamieszkania (maksymalnie do 50 km), a w razie kolizji z udziałem roweru ubezpieczenie pokryje koszty związane z jego naprawą lub zakupem nowego sprzętu. Pomoc Rowerowa obejmuje również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej właściciela, gdy w wyniku nieszczęśliwego wypadku dojdzie do uszkodzenia mienia lub uszczerbku na zdrowiu osób trzecich.

Natychmiastowa pomoc medyczna

Rowerzystom objętym ubezpieczeniem Pomoc Rowerowa przysługuje także bogaty pakiet pomocy medycznej – transport medyczny, organizacja i pokrycie kosztów wizyty u lekarza specjalisty, rehabilitacji i spotkania z psychologiem, a także organizacja operacji. Do dyspozycji jest także całodobowa infolinia. Pod dedykowanym numerem telefonu, cykliści mogą uzyskać informacje na temat cen rowerów i akcesoriów, adresów serwisów i sklepów rowerowych oraz zarezerwować bilety na wybrane wydarzenia sportowe.

www.europ-assistance.pl

europ-assistance

Review Bezpieczne lato na rowerze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *