Ubezpieczenia » Ubezpieczenie od utraty dochodu » Koszty życia a ubezpieczenie od utraty dochodu

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Koszty życia a ubezpieczenie od utraty dochodu

Koszty życia a ubezpieczenie od utraty dochodu to jeden z tematów jaki poruszaliśmy z doradcą ubezpieczeniowym w naszej rozmowie “Jak kupiłem ubezpieczenie od utraty dochodu“.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze taniego ubezpieczenia od utraty dochodu

Klienci którym pomagamy w wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu, bardzo często zastanawiają się jak mają się suma ubezpieczenia, składka, koszty życia do ubezpieczenia od utraty dochodu.

Michał Trędowski, tak opisuje to, co jest najważniejsze w doborze odpowiedniego ubezpieczenia od utraty dochodu (a robi to na przykładzie “zawód lekarza”):

Koszty życia a ubezpieczenie od utraty dochodu

Suma ubezpieczenia od utraty dochodu

Największą sztuką wydaje mi się w pracy mojej z klientem jest to, żeby odpowiednio dopasować tę sumę ubezpieczenia.

Czyli z jednej strony, żeby odpowiednio chroniły, były na dość zabezpieczające klienta, bo klient, który zarabia 20 tysięcy czy 14 taki jak ty ma 9 tysięcy kosztów stałych. Jak sobie zrobi rentę miesięczną na kwotę 1000 złotych, które nie pokrywa mu raty kredytu, no to tu ubezpieczenie mu nic nie daje.

Ale z drugiej strony, żeby też nie było przesadnie wysokie, żeby nie przepłacać, bo dla odmiany jeśli mam lekarza, który zarabia 50 tysięcy, ale kosztów życia ma na poziomie 20.

To reszta to są albo przyjemności, z których i tak w czasie choroby nie będzie korzystał, albo nadwyżki, które inwestuje, to ubezpieczać go na 40 tysięcy miesięcznie nie ma sensu, bo winduje mu to zbyt mocno składkę, a tym poziomem odpowiednim do zabezpieczenia będzie właśnie te 20 tysięcy, które jest jego kosztami życia ratę kredytu, opłatami czystymi za szkołę, dzieci itd.

Dlaczego właśnie na lekarzach skupiamy się w tym tekście?

Medycy – lekarze, ratownicy medyczni to jedna z najliczniejszych grup, poza pracownikami na umowach B2B, samozatrudnionymi, osób kupujących ubezpieczenia od utraty dochodu.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze taniego ubezpieczenia od utraty dochodu

Polacy kupują ubezpieczenia od utraty dochodu

Zainteresowanie Polaków ubezpieczeniem od utraty dochodu
Na pierwszym miejscu w zestawieniu miast z największym zainteresowaniem ubezpieczeniem od utraty dochodu jest Pruszków. Według naszego badania, na przykładowych 100 000 mieszkańców, 48 osób Pruszkowa interesowało się ubezpieczeniem od utraty dochodu.
Daleko za Pruszkowem, z 26 osobami zainteresowanymi tego typu polisą na 100 000 mieszkańców znalazły się Katowice. Warszawa znalazła się dopiero na trzecim miejscu, z wynikiem średnio 26 osób zainteresowanych ubezpieczeniem od utraty dochodu na 100 000 mieszkańców.

Opinie na forum ubezpieczeniowym

Forum ubezpieczeniowe tworzone przez naszych klientów i agentów ubezpieczeniowych
Na tym forum ubezpieczeniowym znajdziesz opinie, komentarze oraz oceny zarówno klientów, którym pomogliśmy – jak i tych nam obcych, którzy po prostu szukali informacji o ubezpieczeniach. W tej społeczności znajdziesz też często wypowiedzi doradców ubezpieczeniowych, dzielących się swoją ekspercką wiedzą.

Review Koszty życia a ubezpieczenie od utraty dochodu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.