Ubezpieczenia » Ubezpieczenie od utraty dochodu » Od kiedy obowiązuje ochrona ubezpieczeniowa w ubezpieczeniu od utraty dochodu

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Od kiedy obowiązuje ochrona ubezpieczeniowa w ubezpieczeniu od utraty dochodu

Od kiedy obowiązuje ochrona ubezpieczeniowa w ubezpieczeniu od utraty dochodu. Posłuchaj tego fragmentu całej rozmowy o tym jak kupowałem ubezpieczenie od utraty dochodu. W tym fragmencie, rozmawiamy o tym od kiedy ubezpieczony jest objęty ochroną ubezpieczeniową przy ubezpieczeniach od utraty dochodu.

Wypełnij poniższy formularz aby otrzymać pomoc doradcy ubezpieczeniowego w dobraniu ubezpieczeń od utraty dochodu.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze taniego ubezpieczenia od utraty dochodu

Od kiedy obowiązuje ochrona ubezpieczeniowa

No dobra, no to powiedzmy, że. Powiedzmy, że dogadałem się z Tobą dzisiaj Michał, że stwierdziliśmy ok. Potrzebuję tego ubezpieczenia od utraty dochodu. Chcę go. Podpisałem umowę ubezpieczeniową, wpłaciłem składkę i od kiedy jestem chroniony?

Od kiedy obowiązuje ochrona ubezpieczeniowa w ubezpieczeniu od utraty dochodu
Michał Trędowski

Od momentu opłacenia składki i daty i daty wystawienia polisy. Możesz dziś opłacić składkę, ale mieć polisę, która obowiązuje od poniedziałku, bo tak chciałeś, ale w momencie gdy jest dzień rozpoczęcia odpowiedzialności towarzystwa na polisie i opłacona składka to ubezpieczenie działa. Czyli dzisiaj zawierając umowę możemy nawet zrobić tak, żeby ubezpieczenie działało już jutro.

Składki w ubezpieczeniach od utraty dochodu

Marcin Kowalik

OK. No i co? I potem to są składki miesięczne, roczne. Jak najczęściej klienci decydują się na spłacanie tych składek.

Michał Trędowski

Składka może być roczna, kwartalna, półroczna lub miesięczna w zależności od tego, jak boli klient. Zdecydowanie. Ja najczęściej zawieram z klientami składkę roczną, bo większa częstotliwość powoduje, że składka jest droższa. Pomijając aspekty pamiętania o tym, taniej wychodzi jednorazowo składka za rok, więc jeśli budżet na to pozwala, to lepiej zawrzeć się raz na rok. Nie musieć się martwić, zwłaszcza przy składce półrocznej, bo miesięczna jeszcze może być zleceniem stałym. Czy za pół roku będę pamiętał do następnej spłaty czy nie? A jak za rok będzie się kończyła umowa, to i tak moi klienci wiedzą, że ja albo ktoś z mojego zespołu zadzwonimy do nich.

Wypełnij poniższy formularz aby otrzymać pomoc doradcy ubezpieczeniowego w dobraniu ubezpieczeń od utraty dochodu.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze taniego ubezpieczenia od utraty dochodu

Ubezpieczenie od utraty dochodu i odnowienie polisy

Marcin Kowalik

OK? No i rozumiem, że minie rok i pewnie będziesz serdecznie zapraszał do rozmowy po tym roku albo przed wypłynięciem roku. I rozumiem, że jeżeli nie wydarzy się nic dziwnego w mojej karierze zawodowej, czy też w moim zdrowiu, a do tego jeszcze za chwilę wrócę, to rozumiem, że po roku też pewnie raczej nic nie powinno stać na przeszkodzie, żebym na kolejny okres ochrony przedłużył tą umowę ubezpieczeniową na ubezpieczenie od utraty dochodu.

Michał Trędowski

Tak, dokładnie tak. Więc zanim jeszcze będzie się kończyła, z odpowiednim wyprzedzeniem będziemy się kontaktować, żeby ustalić, czy coś tutaj się wydarzyło, zmieniło, co może wpłynąć na zmiany w umowie, czy może coś zmienić, W jaki sposób jej zakres i sumę. W każdym roku masz taką możliwość.

Zobacz też:

Review Od kiedy obowiązuje ochrona ubezpieczeniowa w ubezpieczeniu od utraty dochodu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.