Ubezpieczenia » Ubezpieczenie od utraty dochodu » Ubezpieczenia od utraty dochodu IT

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Ubezpieczenie od utraty dochodu IT

Ubezpieczenie od utraty dochodu IT

Ubezpieczenie od utraty dochodu IT to teraz gorący temat. Pracownicy IT, zwykle posiadający umowy B2B, co raz częściej zastanawiają się …

Ubezpieczenie od utraty dochodu. Czy warto?

Zwykle właśnie programiści, pracownicy IT, administratorzy IT, webdeveloperzy szukają rozwiązań zmniejszających ryzyko utraty dochodu.

Ubezpieczenie od utraty dochodu IT w skrócie

Ubezpieczenie od utraty dochodu IT opisuję w skrócie:
– ubezpieczenie od utraty dochodu IT to taka lepsza, prywatna alternatywa do ubezpieczenia chorobowego od ZUS
– w przypadku Twojej choroby (lub zdarzeń opisanych w umowie) możesz się spodziewać równowartości miesięcznego dochodu (nawet do 10-krotności rocznych dochodów)
– składka jest uzależniona od tego jak duże świadczenia chcesz otrzymać
– ubezpieczenia od utraty dochodu IT nie można traktować jako kosztu uzyskania przychodu
Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu dla IT

Ubezpieczenia dla IT

Agenci ubezpieczeniowi o ubezpieczeniach od utraty dochodu dla IT:

Trzy rodzaje ubezpieczeń o które najczęściej pytają pracownicy IT to ubezpieczenie OC zawodowe dla programisty, ubezpieczenie na życie oraz wspominane ubezpieczenie od utraty dochodu.

Ten rodzaj ubezpieczeń jest jednym z trzech rodzajów polis o które najczęściej pytają pracownicy IT.

Te trzy rodzaje ubezpieczeń to ubezpieczenie OC zawodowe dla programisty, ubezpieczenie na życie oraz wspominane ubezpieczenie od utraty dochodu (czytaj więcej o tym ubezpieczeniu).

Skąd się bierze ten trend? Pracownik IT który obecnie dobrze zarabia (a przynajmniej zarabia powyżej średniej krajowej), zwykle myślami wybiega też w przód. Zastanawia się więc, co się stanie gdy nagle z powodu urazy czy wypadku, nie będzie mógł pracować. Co wtedy stanie się z jego dochodami?

Wtedy z pomocą przychodzi ubezpieczenie od utraty dochodu dla IT.

Video o ubezpieczeniu od utraty dochodu IT

Ubezpieczenie od utraty dochodu IT

Jak działa takie ubezpieczenie od utraty dochodu dla IT?

Polisa od utraty dochodu IT działa w następujący sposób:

  • zanim programista czy pracownik IT wykupi ubezpieczenie, podaje średni uzyskiwany dochód
  • pracownik pracujący w branży IT podpisuje umowę ubezpieczenia od utraty dochodu IT i wpłaca składkę
  • w przypadku choroby ubezpieczonego (lub zdarzeń opisanych w umowie) może się spodziewać równowartości miesięcznego dochodu

Dla kogo jest polisa od utraty dochodu IT

Ubezpieczenie od utraty dochodu w branży IT jest najczęściej wybierane przez osoby pracujące jako

Poza branżą IT, na ubezpieczenie od utraty dochodu decydują się też często

Na co najczęściej chorują pracownicy działów IT

Ponad połowa specjalistów IT pracuje 45 h w ciągu tygodnia. Co trzeci pracownik pracuje powyżej 50h w tygodniu.

Co czwarty pracownik IT pracuje więcej niż standardowy etatowiec.

Praca w branży IT jest zwykle pracą siedzącą. Zwykle pracownicy IT w ciągu doby średnio około 13 godzin spędzają siedząc. Osiem godzin poświęcają na sen. Niestety tylko 3 godziny poświęcają na ruch. 

Najczęstsze schorzenia dotykające pracowników branży IT

Do schodzeń najczęściej dotykających osoby pracujące w branży IT należą:

A) schorzenia kręgosłupa – zmiany zwyrodnieniowe szyjnego odcinka kręgosłupa

B) schorzenia rąk – zespół cieśni nadgarstka, drętwienie palców, cierpienie dłoni i palców

C) schorzenia oczu: zapalenie spojówek, osłabienie wzroku, uszkodzenie wzroku

Czy ubezpieczenie od utraty dochodu można wrzucić w koszty firmy?

Wielu naszych klientów pyta o to, czy składkę ubezpieczenia od utraty dochodu, można dodać do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej?

Księgowa odpowiada w tym filmie video, że nie należy ubezpieczenia od utraty dochodu dodawać do rozliczanych kosztów prowadzenia firmy.

Jeżeli szukasz porównania ubezpieczeń od utraty dochodu to skorzystaj z pomocy agenta ubezpieczeniowego.

Sprawdź też pozostałe teksty na temat ubezpieczeń od utraty dochodu:

Dowiedz się więcej na temat: Ubezpieczenia od utraty dochodu IT (video)

Przeczytaj też ciekawy tekst o wypaleniu zawodowym i ucieczce z branży IT, co widać i czego nie widać w Branży IT, oraz na temat “ubezpieczenie od utraty dochodu online” i tekst na temat OC dla IT.

Średnia Ocena: 4.5 z 5 (2 ocen)
5 gwiazd
1
4 gwiazdy
1
3 gwiazdy
0
2 gwiazdy
0
1 gwiazda
0
IT
Marcin Kowalik

Dochód w IT

Yo, kontakt z typem od ubezpieczenia od utraty dochodu w branży IT był spoko. Ogarnięty gość, bez spin i gadania fachowymi słowami. Wszystko mi wytłumaczył, opcje pokazał. Szybko się odzywał, formalności załatwione w ekspresowym tempie. Cierpliwy typ, odpowiadał na pytania nawet te debilne. Ubezpieczenie w IT niezbyt ciekawe, ale z nim było łatwiej. Bardzo pozytywne doświadczenie, ktoś naprawdę chciał pomóc. Polecam!

1 rok temu
spoko
Marcin Kowalik

spoko

Okej, więc mam takie zdanie, co do ubezpieczenia od utraty dochodu w IT. Kontakt z agentem od tego ubezpieczenia był w sumie spoko, niezbyt rewelacyjny, ale też nie tragiczny. Czyli taki neutralny odbiór.

Ten gość, no nie wiem, taki sobie, ogarniał swoje, ale takiego wow efektu to nie było. No i gadanie, nie zawsze łatwo było zrozumieć o co chodzi, jakimiś skomplikowanymi słowami tam się posługiwał. Nie wiem, może dla nich to jest normalne, ale dla mnie to było trochę zagmatwane.

Co do szybkości, to no, czasem czekałem trochę dłużej na odpowiedź. Ale ogólnie, można było dogadać się, jak miałem pytania to raczej udzielali mi odpowiedzi. Czasami musiałem powtarzać pytania, bo chyba nie do końca rozumieli, co chciałem wiedzieć.

Ale ogólnie rzecz biorąc, jakoś udało mi się ogarnąć to ubezpieczenie. Wysłałem wszystkie potrzebne dokumenty i takie tam. Nie powiem, żeby było super, ale też nie było tragicznie. Załatwiłem swoje, a oni dostali swoje. W sumie neutralnie, bez większych fajerwerków.

Czy to jest najlepsza obsługa, jaką doświadczyłem? Niekoniecznie. Ale też nie jest najgorsza. Jak masz czas i cierpliwość, to możesz spróbować.
Ogólnie spoko!

11 miesięcy temu

Review Ubezpieczenie od utraty dochodu IT.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.