Czy nie będzie problemów przy likwidacji szkody? [Rozwiązane] – Ubezpieczenia po ludzku

Czy nie będzie problemów przy likwidacji szkody? [Rozwiązane]

1
SzymonW 0 Rep.

Czy nie będzie problemów przy likwidacji szkody???

www.fenixnrb.pl odpowiedział

Najlepsza odpowiedź

3

Kontakt
Kinga Selwat 17 Rep.

Jestem agentem ubezpieczeniowym od 8 lat. Na początku zajmowałam się tylko ubezpieczeniami na życie, a jakieś cztery lata temu zajęłam się również komunikacją i majątkiem. Każdego klienta traktuję równo, nawet jeśli przychodzi tylko po zwykłe „gołe” oc komunikacyjne.
Zawsze jednak zapytam czy nie chciałby rozszerzyć zakresu albo czy ma ubezpieczenie na życie lub ubezpieczony swój majątek. Przez te kilka nauczyłam się, że klienci są różni – przede wszystkim coraz bardziej świadomi w zakresie ubezpieczeń i trzeba każdemu okazać szacunek. Staram się ich przekonać, że cena nie zawsze powinna być wyznacznikiem w tej branży. Nie jestem wszechwiedząca, dlatego jeśli czegoś nie wiem przyznaję się do tego, proszę o czas i uzupełniam wiedzę. Na pewno nie zachwalam bezmyślnie produktu klientowi i nie podaję nieprawdziwych informacji bo to w bardzo szybkim czasie odwróci się przeciwko mnie.

Moja podstawowa dewiza w pracy – klient, który przyszedł z jednym ubezpieczeniem ma wyjść tak zadowolony, że wróci z każdym kolejnym i nawet mu na myśl nie przyjdzie żeby szukać innego agenta.

Czy nie będzie problemów z likwidacją szkody?

Klienci najczęściej pytają o to czy nie ma problemów przy likwidacji szkody? Moja odpowiedź jest w zasadzie prosta – to zależy jaką polisę Pan/Pani posiada?
Jeśli chodzi o AC nigdy nie sprzedaję polis z udziałami własnymi, żeby przy szkodzie klient nie był zaskoczony.

Amortyzacja przy autach powyżej 3 lat eksploatacji

Przy autach powyżej 3 roku eksploatacji zawsze przekonuję klienta, żeby wykupił amortyzację. Szczerze mówiąc zdarza mi się odmówić klientowi zawarcia polisy pakietowej, jeśli zależy mu tylko na cenie. Odpowiadam krótko – byle czego nie sprzedaję.

Ubezpieczenia majątkowe

W majątku również staram się klientowi wytłumaczyć, żeby nie ubezpieczał tylko „murów” bo tak naprawdę najcenniejsze jest to, co ma w środku swojej posiadłości. To wszystko na co całe życie tak ciężko pracował, a co w jednej chwili może stracić. Dlatego swój majątek musi mieć ubezpieczony kompleksowo i w jak najszerszym zakresie.

Ubezpieczenia dla rolników

Bardzo duży odsetek moich klientów to rolnicy. Rolnicy mają często postawę roszczeniową wobec ubezpieczeń, ale są jednocześnie klientami najbardziej „oddanymi”. Jeśli raz będą zadowoleni to z pewnością do Ciebie wrócą.

Być może moja opowieść o ubezpieczeniach jest trochę chaotyczna, ale najważniejsze co chcę przekazać to to, żeby nie sprzedawać ubezpieczeń za wszelką cenę, ale żeby sprzedawać takie, jakie samemu chciałoby się mieć.

Kinga Selwat wybrał odpowiedź
0

Kontakt
www.fenixnrb.pl 504 Rep.

Czy nie będzie problemów tak naprawdę jest pytaniem bardzo szerokim a odpowiedzi może być mnóstwo lub tylko jedna wszystko zależy od tego jakie ubezpieczenie zostało zawarte na jakich warunkach i jaki jest poziom świadomości tych warunków klienta.

www.fenixnrb.pl odpowiedział
×

Zaloguj się

Statystyki pytania

  • Aktywne
  • Wyświetlenia2344 razy
  • Odpowiedzi2 odpowiedzi
  • Obserwatorzy0 obserwujących