Co to jest inwestycyjne ubezpieczenie na życie?

Inwestycyjne ubezpieczenie na życie

Rzecznik Finansowy, wyjaśnia podstawowe znaczenie pojęcia „inwestycyjne ubezpieczenie na życie”:

Jest to umowa ubezpieczenia na życie (czasem na życie i dożycie), która w odróżnieniu od tradycyjnych umów ubezpieczenia na życie umożliwia inwestycję wpłaconej składki ubezpieczeniowej w fundusze kapitałowe wskazane przez ubezpieczyciela.

Dalszą część wypowiedzi Małgorzaty Więcko – Tułowieckiej, głównego specjalisty w BRU znajdziemy na stronach Rzecznika Finansowego rf.gov.pl.

Komentarzy: 4


 1. Warning: Missing argument 1 for get_author_posts_url(), called in /wp-content/themes/answerbox/inc/template-tags.php on line 296 and defined in /wp-includes/author-template.php on line 343
  Ania

  Wow! Krótko, treściwie i zrozumiale. Wystarczy by zrozumieć.

  Reply

 2. Warning: Missing argument 1 for get_author_posts_url(), called in /wp-content/themes/answerbox/inc/template-tags.php on line 296 and defined in /wp-includes/author-template.php on line 343
  Agata Szachowska-Grześków

  Trzeba przyznać, że jest to bardzo ciekawy sposób powiększania danej kwoty składek.
  Zastanawiam się tylko, czy ubezpieczyciel „ma procent” z obracania pieniędzy swojego klienta.
  Za opiekę nad nimi…

  Reply

  1. Warning: Missing argument 1 for get_author_posts_url(), called in /wp-content/themes/answerbox/inc/template-tags.php on line 296 and defined in /wp-includes/author-template.php on line 343
   Dariusz Drobny

   Oczywiście że tak. dodatkowo większość firm wprowadza opłaty alokacyjne i za zarządzanie funduszami (nawet jeśli te przynoszą straty) co działa na niekorzyść klienta.
   W przypadku firmy Prudential tych opłat nie ma. Firma dzieli się zyskiem z inwestycji kapitałem klienta w stosunku 90% klient i 10% firma.
   Dodatkowo jako jedyna firma gwarantuje zwrot wpłaconych składek i bierze ryzyko inwestycyjne na siebie co jest ewenementem na rynku ubezpieczeń.

   Reply

 3. Warning: Missing argument 1 for get_author_posts_url(), called in /wp-content/themes/answerbox/inc/template-tags.php on line 296 and defined in /wp-includes/author-template.php on line 343
  Dariusz Drobny

  Premiopolisa oszczędności na plus
  Ubezpieczenie na życie
  Długoterminowy plan oszczędzania na wybrany cel w przyszłości.

  Premiopolisa pozwoli Ci zgromadzić kapitał, by w określonym przez Ciebie czasie skorzystać z niego i spełnić od dawna założony plan. Dzięki systematycznym wpłatom na Premiopolisę możesz zgromadzić kwotę, która pozwoli Ci zrealizować założone plany i marzenia.

  Gwarancja wypłaty – Zawierając umowę, umawiasz się z nami na minimalną kwotę, jaką uzyskasz na koniec Premiopolisy.

  Premie roczne i premia końcowa – Możesz zyskać jeszcze więcej. Masz możliwość otrzymania premii – dodatkowych kwot, które powiększą wysokość Twoich oszczędności.

  Zabezpieczenie bliskich – W ramach umowy masz zapewnione ubezpieczenie na życie, dzięki temu możesz mieć pewność, że w razie Twojej śmierci Twoi bliscy otrzymają pieniądze, które pozwolą im utrzymać komfort życia na obecnym poziomie.

  Elastyczne rozwiązanie – Sam decydujesz, jak długo oszczędzać. Zależy to tylko od Ciebie, Twoich potrzeb i możliwości finansowych oraz od tego, kiedy będziesz chciał skorzystać z oszczędności. Minimalny okres oszczędzania to 10 lat, maksymalny do ukończenia 75. roku życia. Oszczędzać możesz już w wieku 16 lat.

  Gwarancja zwrotu wpłaconych składek – Masz możliwość wyboru opcji pozwalającej otrzymać sumę wszystkich wpłaconych składek na koniec umowy. Dzięki temu zyskasz pewność, że nawet jeśli gwarantowana suma ubezpieczenia z premiami będzie niższa niż zakładaliśmy, otrzymasz cały kapitał wpłacony na ubezpieczenie.
  Rozsądna wysokość wpłat – Wpłacając minimum 165 zł miesięcznie, nie obciążasz istotnie budżetu domowego, a jednocześnie możesz wraz z upływem czasu zgromadzić znaczną sumę pieniędzy.

  Brak podatku od zysków kapitałowych – Pieniądze, które otrzymasz na koniec okresu ubezpieczenia, nie podlegają opodatkowaniu 19–procentowym podatkiem od zysków kapitałowych (zgodnie z aktualnymi przepisami prawa).

  Zainteresowane osoby
  zapraszam do kontaktu z Liderem Sprzedaży Prudential oddział Kraków. Tel 794924325 dariuszdrobny@gmail.com

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *