Ubezpieczenia » Ubezpieczenie od utraty dochodu » Ubezpieczenie od utraty dochodu dla programisty

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Ubezpieczenie od utraty dochodu programista

Ubezpieczenie od utraty dochodu programista – tym tematem zajmiemy się w tym wpisie. Programiści, zwykle posiadający umowy B2B, co raz częściej zastanawiają się …

Ubezpieczenie od utraty dochodu programista. Czy warto?”

Takich zapytań emailem, oraz telefonów od potencjalnych klientów na ubezpieczenie od utraty dochodu dla programisty mamy ostatnio dość dużo. To drugie poza ubezpieczeniem na życie dla programisty ubezpieczenie o które pytają.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze taniego ubezpieczenia od utraty dochodu dla programisty

Zwykle właśnie programiści, pracownicy IT, administratorzy IT, webdeveloperzy szukają rozwiązań zmniejszających ryzyko utraty dochodu.

Polisa od utraty dochodu programisty

Ubezpieczenie od utraty dochodu programista

Agenci ubezpieczeniowi o ubezpieczeniach od utraty dochodu dla programistów:

Trzy rodzaje ubezpieczeń o które najczęściej pytają programiści to ubezpieczenie OC zawodowe dla programisty, ubezpieczenie na życie oraz wspominane ubezpieczenie od utraty dochodu.

Ten rodzaj ubezpieczeń jest jednym z trzech rodzajów polis o które najczęściej pytają programiści.

Te trzy rodzaje ubezpieczeń to ubezpieczenie OC zawodowe dla programisty, ubezpieczenie na życie oraz wspominane ubezpieczenie od utraty dochodu.

Skąd się bierze ten trend? Programista który obecnie dobrze zarabia (a przynajmniej zarabia powyżej średniej krajowej), zwykle myślami wybiega też w przód. Zastanawia się więc, co się stanie gdy nagle z powodu urazy czy wypadku, nie będzie mógł pracować. Co wtedy stanie się z jego dochodami?

Wtedy z pomocą przychodzi ubezpieczenie od utraty dochodu dla programisty.

Video o ubezpieczeniu od utraty dochodu IT

Ubezpieczenie od utraty dochodu IT

Jak działają ubezpieczenia od utraty dochodu dla programisty?

Ubezpieczenie od utraty dochodu programisty działa w następujący sposób:

  • zanim programista czy pracownik – programista wykupi ubezpieczenie, podaje średni uzyskiwany dochód
  • pracownik pracujący jako programista podpisuje umowę ubezpieczenia od utraty dochodu programisty i wpłaca składkę
  • w przypadku choroby ubezpieczonego (lub zdarzeń opisanych w umowie) może się spodziewać równowartości miesięcznego dochodu
Czy każdy może skorzystać z ubezpieczenia od utraty dochodu

Dla kogo jest ubezpieczenie od utraty dochodu programisty

Ubezpieczenie od utraty dochodu programisty jest najczęściej wybierane przez osoby pracujące jako

  • frontend: HTML, CSS, JavaScript
  • backend: PHP, Ruby, Java, C#, Python
  • full stack developer

Poza programistami, z ubezpieczenia od utraty dochodu IT korzystają:

Poza branżą IT, na ubezpieczenie od utraty dochodu decydują się też często

Ile kosztuje ubezpieczenie od utraty dochodu dla programisty

Składka ubezpieczenia od utraty dochodu dla programisty zależy w głównej mierze od sum ubezpieczania które wybierzemy. Wpływ chociaż mniejszy ma też specjalizacja oraz nasz wiek. Dla porównania do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego ZUSU za tą samą składkę jesteśmy w stanie uzyskać 2-3 krotnie wyższa wypłatę świadczenia ubezpieczeniowego. Już za 200-300 zł miesięcznie jesteśmy w stanie dobrze zabezpieczyć swoją płynność finansową.

Jeżeli szukasz porównania ubezpieczeń od utraty dochodu dla programisty to skorzystaj z pomocy agenta ubezpieczeniowego.

Sprawdź też pozostałe teksty na temat ubezpieczeń od utraty dochodu:

Posłuchaj też podcastu na temat ubezpieczeń od utraty dochodu b2b. Sprawdź też ubezpieczenie OC zawodowe dla Project Managera.

Review Ubezpieczenie od utraty dochodu programista.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.