Ubezpieczenia » Ubezpieczenie od utraty dochodu » Ubezpieczenia od utraty dochodu czy warto

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Ubezpieczenie od utraty dochodu czy warto?

Ubezpieczenie od utraty dochodu. Czy warto?
Ubezpieczenie od utraty dochodu. Czy warto?

Zastanawiasz się czy warto zdecydować się na ubezpieczenie od utraty dochodu? W tym tekście odpowiadamy na to pytanie. Poznasz odpowiedź na pytanie dla kogo jest najlepsze takie ubezpieczenie od utraty dochodu. Dowiesz się też kto najczęściej korzysta z ubezpieczenia od utraty dochodu. Poznasz też odpowiedź na pytanie jak wybrać ubezpieczenie od utraty dochodu.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu

Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie od utraty dochodu?

Ten tekst powstał we współpracy z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi, którzy pomagają klientom w wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu.

Warto zdecydować się na ubezpieczenie od utraty dochodu jeżeli obecnie masz dochody wyższe niż średnia krajowa, a Twoje dochody w przyszłości są uzależnione od tego czy sprawnie możesz wykonywać swoją pracę korzystając ze swoich umiejętności umysłowych lub manualnych.

Na pewno warto wykupić ubezpieczenie od utraty dochodu, jeżeli dobrze teraz zarabiasz, np wykonując specjalistyczną pracę umysłową, czy kreatywną.

Jeżeli więc obawiasz że z powodu urazu, choroby czy wypadku, stracisz możliwość np programowania (jako programista), przeprowadzania zabiegów (jako lekarz, chirurg czy dentysta) to warto wykupić ubezpieczenie od utraty dochodu i zabezpieczyć przyszłość finansową swoją i Twoich bliskich.

Kto najczęściej kupuje polisę od utraty dochodu

Skoro już odpowiedzieliśmy sobie na pytanie czy warto skorzystać z ubezpieczenia od utraty dochodu, to teraz sprawdźmy kto najczęściej kupuje ubezpieczenie od utraty dochodu.

Z ubezpieczenia od utraty dochodu korzystają najczęściej osoby zarabiające powyżej średniej krajowej i dla których dochód jest uzależniony od tego czy mogą wykonywać swoje czynności służbowe.

Bardzo często z ubezpieczenia od utraty dochodu korzystają przedsiębiorcy i osoby wykonujące wolne zawody:

Pracownicy Ochrony Zdrowia i ubezpieczenia od utraty dochodu

Medycy to bardzo duża grupa klientów którzy wykupują ubezpieczenie od utraty dochodu. Osoby które decydują się na ubezpieczenie od utraty dochodu dla lekarza to między innymi:

Jak wybrać polisę od utraty dochodu

Najważniejszym krokiem jaki powinniśmy zrobić, wybierając ubezpieczenie od utraty dochodu, jest skontaktowanie się z agentem ubezpieczeniowym.

On bowiem przeprowadzając analizę potrzeb klienta z nami, pozna nasze prawdziwe potrzeby i możliwości.

Agent ubezpieczeniowy dobierze też odpowiednią składkę ubezpieczeniową do naszych możliwości i oczekiwanego efektu.

Ubezpieczenie od utraty dochodu. Czy warto?

Możesz posłuchać też tego tekstu jako odcinek podcastu.

Zobacz też video: ubezpieczenie od utraty dochodu porównanie.

Review Ubezpieczenie od utraty dochodu czy warto?.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.