Ubezpieczenia » Ubezpieczenie od utraty dochodu » Czy wypadek na rowerze może prowadzić do utraty dochodu?

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Czy wypadek na rowerze może prowadzić do utraty dochodu?

Jeździsz na rowerze? Chcesz zadbać o swój dochód? Zastanawiasz się czy wypadek na rowerze może prowadzić do utraty dochodu?

Kontakt w celu wyceny ubezpieczenia od utraty dochodu

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze taniego ubezpieczenia od utraty dochodu

Niestety jesteśmy w okresie największej liczby wypadków na rowerze. Niestety, wypadek na rowerze może zakończyć się fatalnie, a z powodu problemów ze zdrowiem może pojawić się niezdolność do pracy i utrata dochodu. Temat ten opisuję w tym tekście na podstawie swoich doświadczeń i tego jak pomogłem kilkudziesięciu klientom w zakupie ubezpieczenia od utraty dochodu. Komu pomagam w zakupie takich ubezpieczeń przeczytasz tutaj.

Wiesz, że wtedy dochodzi do ponad połowy wypadków z udziałem rowerzystów?

Kiedy ma miejsce najwięcej wypadków rowerowych?

  • wrzesień
  • czerwiec
  • lipiec
  • sierpień
  • maj

Ubezpieczenie od utraty dochodu często jest wybierane przez osoby szukające prywatnego ubezpieczenia chorobowego B2B czy też prywatnego ubezpieczenia L4.

Ubezpieczenie od utraty dochodu opisuję w skrócie:
– ubezpieczenie od utraty dochodu to taka lepsza, prywatna alternatywa do ubezpieczenia chorobowego od ZUS
– w przypadku Twojej choroby (lub zdarzeń opisanych w umowie) możesz się spodziewać równowartości miesięcznego dochodu (nawet do 10-krotności rocznych dochodów)
– składka jest uzależniona od tego jak duże świadczenia chcesz otrzymać
– ubezpieczenia od utraty dochodu nie można traktować jako kosztu uzyskania przychodu
Czy wypadek na rowerze może prowadzić do utraty dochodu?

Czy ubezpieczenie od utraty dochodu ma wpływ na rozliczenie kosztów w JDG? Nie można umieszczać ubezpieczenia od utraty dochodu w kosztach firmy. Sprawdź więcej na ten temat w tym tekście.

Komu sprzedaję najczęściej ubezpieczenie od utraty dochodu

Ubezpieczenia od utraty dochodu dla IT

Branża IT – programiści, developerzy, menadżerowie, project managerowie – bardzo często kupuje u mnie ubezpieczenie od utraty dochodu. Wiąże się to pewnie z wyższymi niż średnia zarobkami i uzależnieniem od jednego kontrahenta w umowie B2B.

Wypadek na rowerze, powodujący niezdolnośc do pracy dla pracownika branży IT może okazać się finansowym dramatem.

Nawet taka błahostka jak uszkodzony nadgarstek, może spowodować że projekt nad którym ten programista pracował, będzie opóźniony, a może nawet zagrożony. To z kolei może oznaczać brak zapłaty czy nawet kary umowne dla

Ubezpieczenia od utraty dochodu dla lekarzy

Ubezpieczenie od utraty dochodu lekarza jest najczęściej wybierane przez osoby które są wykonują zadania powierzone tej grupie zawodowej. Najczęściej z pytaniem o ubezpieczenie od utraty dochodu lekarza zgłaszają się do nas przedstawiciele zawodów:

  • lekarz / lekarz dentysta / lekarz medycyny
  • lekarz weterynarii
  • psycholog
  • masażysta
  • chirurg ortopeda
  • pielęgniarz / pielęgniarz anestezjologiczny
  • pielęgniarka / pielęgniarka anestezjologiczna / pielęgniarka operacyjna / pielęgniarka SOR

No i teraz wyobraźmy sobie że lekarz, chirurg czy ratownik medyczny ulega wypadkowi rowerowemu i traci, nawet przejściowo, sprawność w dłoni. Aby uniknąć utraty dochodu z powodu niezdolności do pracy, taki medyk powinien mieć ubezpieczenie od utraty dochodu.

Sprawdź też:

Review Czy wypadek na rowerze może prowadzić do utraty dochodu?.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.