Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Ryzyko utraty dochodu

Ryzyko utraty dochodu co raz częściej jest tematem moich rozmów z klientami. Nie opiszę tutaj wszystkich zagadnień związanych z tym tematem. Skupię się na najważniejszych zagadnieniach.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze taniego ubezpieczenia od utraty dochodu
Ryzyko utraty dochodu

Definicja ryzyka utraty dochodu

Co to jest ryzyko utraty dochodu? To ryzyko wystąpienia sytuacji, w której stracisz możliwość zarabiania pieniędzy w pracy. Ryzyko to dotyczy zarówno osób pracujących na umowie o pracę jak i tych samozatrudnionych, pracujących na umowach B2B.

Jakie sytuacje mogą doprowadzić do utraty dochodu?

Do utraty dochodu mogą doprowadzić scenariusze w wyniku których będziesz niezdolny do wykonywania pracy.

Przyczyny utraty dochodu

Utrata zdolności do pracy, w praktyce może być spowodowana:

  • wypadkiem
  • chorobą

To są najczęstsze przyczyny utraty dochodu. I z tego też powodu nasi klienci decydują się najczęściej na wykupienie polisy od utraty dochodu.

Środki zaradcze i zmniejszenie ryzyka

Jak zmniejszyć ryzyko utraty dochodu? Jak zaradzić temu problemowi?

Poduszka finansowa

Na pewno jednym z dobrych rozwiązań jest poduszka finansowa. Osoby które są w stanie odkładać, oszczędzać środki na kilka miesięcy braku dochodu mogą się czuć bezpieczniej.

Dywersyfikacja przychodów

Nie bazowanie na jednym źródle przychodów na pewno pomoże zmniejszyć ryzyko utraty dochodu.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze taniego ubezpieczenia od utraty dochodu

Ubezpieczenie od utraty dochodu

Ubezpieczenie od utraty dochodu jest rozwiązaniem problemu ryzyka utraty dochodu, po które często sięgają nasi klienci.

Kto kupuje ubezpieczenia od utraty dochodu?

Ubezpieczenia od utraty dochodu są najczęściej kupowane wśród naszych klientów przez pracowników ochrony zdrowia (lekarze, pielęgniarki, anestezjolodzy, chirurdzy), pracowników branży IT (programiści, administratorzy IT, webdeveloperzy).

Duża grupą klientów decydujących się na ubezpieczenie od utraty dochodu są osoby samozatrudnione.

Warto też posłuchać podcastu Ubezpieczenia po ludzku, na temat ubezpieczeń od utraty dochodu.

Review Ryzyko utraty dochodu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.