Ubezpieczenia » Ubezpieczenie od utraty dochodu » Ubezpieczenie od utraty dochodu a PIT

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Ubezpieczenie od utraty dochodu a PIT

Tematy takie jak ubezpieczenie od utraty dochodu a PIT oraz czy ubezpieczenie tego typu można odliczyć od kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, często pojawiają się wśród pytań które zadają mi nasi klienci.

Kontakt do doradcy od ubezpieczenia od utraty dochodu

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze taniego ubezpieczenia od utraty dochodu

PIT i ubezpieczenie od utraty dochodu

Klienci którym pomagamy w wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu, potrzebują zwykle alternatywy do ubezpieczenia chorobowego z ZUS. Często też szukają po prostu prywatnego ubezpieczenia L4.

Biorąc pod uwagę moje kilka lat doświadczeń i setki klientów którzy się zgłosili do mnie z potrzebą ubezpieczenia od utraty dochodu, dochodzę do wniosku że kwestia czy można to ubezpieczenie wrzucić w koszty jest dla klientów drugorzędna.

Kluczowe dla nich jest zwykle zabezpieczenie przyszłości finansowej ich, lub ich bliskich, w razie wypadku czy choroby, będącej powodem niezdolności do pracy.

Większość księgowych czy doradców podatkowych, jest zdania że ubezpieczenia od utraty dochodu nie można “wrzucić w koszty” prowadzonej JDG.

Odliczenie ubezpieczenia od utraty dochodu od PIT nie jest też zwykle możliwe.

Kto najczęściej kupuje ubezpieczenie od utraty dochodu?

Według tego co analizowałem, patrząc po klientach którym pomogłem – ubezpieczenia od utraty dochodu najczęściej kupują:

  • programiści (branża IT)
  • medycy (lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki)
  • osoby zatrudnione na umowach B2B (samozatrudnieni)
Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze taniego ubezpieczenia od utraty dochodu
Ubezpieczenie od utraty dochodu a PIT

Zobacz też:

Review Ubezpieczenie od utraty dochodu a PIT.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.