Ubezpieczenia » Ubezpieczenie floty pojazdów » Kalkulator ubezpieczenia floty

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Kalkulator ubezpieczenia floty

Kalkulator ubezpieczenia floty – tym tematem zajmujemy się w tym tekście i odcinku podcastu. Poniżej znajdziesz zapis rozmowy z agentem ubezpieczeniowym w której omawiamy temat “kalkulator ubezpieczenia floty”.

Kalkulator ubezpieczenia floty

Kalkulator ubezpieczenia floty

MK: Okej no to teraz w taki naturalny sposób, siłą rzeczy przejdziemy do kolejnego tematu, czyli kalkulator ubezpieczenia floty.

Co jest ważne w ubezpieczeniu floty? Cena?

No bo jeżeli ty mi mówisz teraz że cena jest ważnym czynnikiem, ale też zakres jest bardzo ważny a ten zakres jest uzależniony od tego wywiadu i od tego zbierania informacji, no to teraz się zastanawiam jaki sens mają te wszystkie kalkulatory które są czasami dostępne w internecie kalkulatory ubezpieczenia floty.

Szybko poznajemy cenę ubezpieczenia floty pojazdów

Co myślisz o tym? Czy to jest jakiś pierwszy punkt, w ogóle żeby klient końcowy w ogóle nabrał czucia z jakimi kosztami się ma liczyć?

Ubezpieczenie flotowe a kalkulator

No tutaj z tego wychodzi że jakby praca doradcy ubezpieczeniowego jest tutaj bardzo ważnym elementem i tej pracy kalkulator nie zastąpi, nie?. Taki kalkulator online’owy.

Jak działają kalkulatory ubezpieczeń floty

DK:Ja ci od razu powiem że też się zastanawiam, jaki to ma sens. Bo jakby te kalkulatory – nie znam się na tym, nie powiem wprost, że tak jest – ale wydaje mi się że one działają na pewnych przypuszczeniach i na pewnych danych które zostały zebrane i one statystycznie wychodzą mniej więcej…

Symulacja ubezpieczenia floty

MK:Uśrednione dane.

DK:Tak dokładnie, uśrednione u wszystkich, tak.

Osobiście uważam że to jest bez sensu, no bo jeżeli chcemy mieć to jednak zrobione tak jak należy, a przecież pamiętajmy że kolejno po tym jest też opieka nad tą flotą, bo przecież potem już tak ja jako doradca już opiekuję się tą flotą.

Wznowienie polisy floty

Kontroluję te wznowienia, ewentualne szkody i tak dalej, to wszystko potem jest na mojej głowie, to wszystko kontroluję, też muszę pamiętać żeby wystawić te polisy jeżeli towarzystwo wymaga dokumentów papierowych trzeba pojechać do klienta, trzeba je odebrać, przywieźć, rozliczyć, więc osobiście uważam że jeżeli chcemy mieć ubezpieczenie flotowe w firmie i myślimy o czymś takim.

To jakby to już jest taki obszar ubezpieczeń, gdzie osoba która będzie po drugiej stronie, czyli doradca jest też jednym z tych ważniejszych elementów przy takim ubezpieczeniu to już nie jest – wiesz – pojedynczy samochód, gdzie ktoś sobie wejdzie na Rankomat czy jakieś, tam inne strony. 


Osoby szukające polis na życie sprawdzają często też ranking ubezpieczeń na życie. Jeżeli te informacje są nie wystarczające do wyboru ubezpieczenia, warto też sprawdzić porównanie ubezpieczeń na życie.


Negocjacje ceny ubezpieczeń i zakresu – z agentem

MK: Poza tym, jeżeli dobrze rozumiem, no to – korzystając z kalkulatora – powiedzmy, że można jakiś tam poznać koszt, rząd wielkości kosztu, natomiast też nie ma tutaj przestrzeni na jakiekolwiek negocjacje, tak? No bo nie nie rozmawiasz z nikim tak naprawdę, nie? 

DK:Znaczy, jakby koszta tego ubezpieczenia będą uzależnione tak naprawdę do tego, do czego ten samochód jest wykorzystywany bo jeżeli ktoś jeździ sobie normalnie tym samochodem, bo jest przedstawiciel handlowy, no to jest mniejsze ryzyko niż jeżeli jeździ jakiś samochód większy który na przykład przewozi jakieś tam towary.

No bo tutaj już też wchodzi całkowicie inna odpowiedzialność towarzystwa i oni też zwracają na to uwagę, co my rzeczywiście robimy tymi pojazdami, jakim celu się nimi poruszamy. 

Zobacz też: Co brać pod uwagę wybierając ubezpieczenia floty

Sprawdź też temat powiązany: kalkulator ubezpieczenia na życie, obejrzyj video o ubezpieczeniu na życie dla kierowcy zawodowego, lub przeczytaj o tym tekst.

Przeczytaj też o Kalkulatorze IKZE PZU oraz kalkulatorze IKZE NN

Review Kalkulator ubezpieczenia floty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.