Ubezpieczenia » Ubezpieczenie floty pojazdów » Ubezpieczenie floty samochodowej opinie

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Ubezpieczenie floty samochodowej opinie

Jak traktować internetowe opinie o ubezpieczeniach floty samochodowej

Ubezpieczenie floty samochodowej: opinie

MK:Okej, no dobrze, to jeszcze mam takie jedno pytanie, czy też temat – ubezpieczenie floty samochodowej i opinie o tych ubezpieczeniach. No bo teraz żyjemy w takich czasach że można w internecie można znaleźć dużo różnych opinii na różne tematy, również na tematy ubezpieczeń floty. No i jak jak podejść do tego tematu? To znaczy, czy w ogóle sugerować się tymi opiniami, jak jak ty ze swojego doświadczenia się na to zapatrujesz? 

Opinie o towarzystwach ubezpieczeniowych

DK:Jak sobie nawet ogólnie wpiszemy opinie na temat jakiegokolwiek towarzystwa ubezpieczeniowego, nie wiem czy czytałeś ale zazwyczaj jak zobaczysz, to są negatywne co nie?

MK:No tak, bo wiesz ludzie tak mają, taką cechę że dziesięć razy chętniej coś napiszą negatywnego, niż polecą coś pozytywnie, nie?

DK:Dokładnie, więc wychodzi na to, że tak naprawdę w całych procesach obsługi klienta towarzystwa jakby nie ma gdzieś miejsca na wystawianie opinii od zadowolonych klientów. Tak domniemam. 

MK:Chyba że przy wypłaceniu odszkodowania, to byłby dobry moment,  nie?

DK: Miałem niedawno wypłacane odszkodowanie i jakby coś takiego do mnie nie dotarło.

MK: Ty jako klient końcowy?

DK:Ja jako klient już, nie agent tylko klient.

MK:No widzisz, no i byłeś zadowolony – domniemam – z kwoty i z procesu całego?

DK: Tak.

MK: No więc właśnie.

Opinie o agencie ubezpieczeniowym

DK:Ale to wiesz, to jest też ta kwestia że jakby wiem z czym to się, a jeżeli ktoś nie jest doświadczony w tym, i sam to wszystko po drodze robi i się na tym nie zna, no to różnie może wyjść. 

MK:No tak ale zgodzimy się, że dobrym momentem prawdopodobnie na wystawienie pozytywnej opinii jeżeli już takiego momentu szukać, byłby moment w którym klient otrzymał wypłatę odszkodowania. 

DK: Tak, dokładnie. Tak samo w przypadku moich usług. Ja zawsze pytam już po podpisanej umowie o referencje bo na przykład jest to firma… czy po prostu dobrze mieć te referencje też na papierze od firmy, czy jest to po prostu klient indywidualny, czy gdzieś tam opinie na Facebooku czy w Google, znaczy u mnie z reguły to 99% opinii jest tak naprawdę na Facebooku. 

MK:Okej no dobra, czyli widzisz – ja tutaj dochodzę takiego wniosku, że może trzeba by jako klient końcowy opinii odnośnie danego profesjonalisty ubezpieczeniowego czyli na przykład doradcy, agenta tak żeby poznać opinie innych, czy on profesjonalnie obsługuje klienta, czy jest rzetelny, wiarygodny, profesjonalny i to jest jedna możliwość szukania opinii, a osobny temat to są opinie odnośnie towarzystwa, okej? To chyba ma sens, nie? 

DK: To też ma jakiś sens, aczkolwiek pamiętajmy że każde towarzystwo do każdej umowy ma zestaw ogólnych warunków. 

MK:Jasne.

DK: Tam jest napisane tak naprawdę wszystko, czyli za co też między innymi biorą odpowiedzialność, a za co nie biorą, jakie są nasze obowiązki, a co może zrobić towarzystwo, więc tak naprawdę jakby niepomyślne wypłacenie danego odszkodowanie, czy po prostu odmowa towarzystwa…

MK:W jednym przypadku nie oznacza tak…

DK: To może wiązać się z na przykład z błędem doradcy, bo źle to zrobił. W drugim przypadku nie doszło do takiego zdarzenia, do którego powinno dojść żeby była odpowiedzialność towarzystwa, a w trzecim bo coś się tak mogło znaleźć. I takie rzeczy się dzieją.

Opinie o ubezpieczeniach floty

MK: Czyli to kwestia jest bardzo indywidualna, dlatego trzeba opinie o towarzystwach brać z przymrużeniem oka, delikatnie mówiąc.

DK: Dokładnie tak. Podsumowując, to bym to w ten sposób robił, jakby nie brałbym tego do serca. Wiesz, czytając to co jest w internecie bo i tak się ubezpieczamy więc to nie jest tak, że wszystko jest złe.

Dowiedz się więcej: kalkulator ubezpieczenia floty

Review Ubezpieczenie floty samochodowej opinie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.