Ubezpieczenia » Ubezpieczenie floty pojazdów » Co brać pod uwagę kupując ubezpieczenia flotowe

admin

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Co brać pod uwagę kupując ubezpieczenia flotowe

Co brać pod uwagę kupując ubezpieczenie flotowe

MK: Okej, okej. No dobrze, to teraz przejdźmy do takiego pytania, które już napoczeliśmy przed chwilą: co brać pod uwagę kupując ubezpieczenie flotowe? 

Cena ubezpieczeń floty

DK: Pierwszym strzałem – każdy ci powie – popatrz ile to kosztuje. 

MK:No tak, ale wiemy że to nie jest wszystko takie proste. 

DK: To nie jest proste i tutaj masz rację, no bo to już jest jednak umowa i my wiążemy się z tym towarzystwem tą daną umową, więc to nie mamy tak jak w zwykłym ubezpieczeniu komunikacyjnym, że samochód sobie gdzie indziej przeliczymy i mamy te standardowe warunki które są… jakby, tutaj trzeba zerknąć na zakres, ale no patrzenie na zakres, czytanie ogólnych warunków umów – w moim osobistym odczuciu, jest to rola doradcy.

Zakres ubezpieczeń floty

Jakbym ja był klientem i bym szukał ubezpieczenia flotowego, i bym dostał wielostronicowy dokument związany z zakresem ubezpieczenia, to bym się łapnął, wiesz za głowę i bym pomyślał: co tam pisze i o co tutaj chodzi?

Analiza wykorzystania pojazdów floty

Więc, jakby patrzenie na to, czy to jest dla nas odpowiednie czy nie, to powinno być moim zdaniem na głowie doradcy, ale po ówczesnej rozmowie tak naprawdę do czego są te pojazdy wykorzystywane, jaki zakres między innymi potrzebujemy i tak dalej i tak dalej.

Więc jakby doradca powinien wybadać – wiesz – to podłoże takie jeżeli chodzi o te samochody. 

MK: Okej, czyli tak – rola doradcy ubezpieczeniowego na pewno to jest zebranie tych wszystkich informacji i tak jak mówiłeś, że tam wypełniasz te wszystkie informacje, wszystkie dokumenty o wszystkich pojazdach, potem też wywiad -nazwijmy to – z klientem i wybadanie…  

Analiza potrzeb klienta ubezpieczeniowego

DK:Analizę potrzeb klienta – nazwijmy to już fachowo – się przeprowadza. Więc, no ale to nic innego jak po prostu rozmowa na temat tego danego ubezpieczenia.

MK:Okej, no i potem te wszystkie dane zbierasz, komunikujesz się z towarzystwem i zbierasz oferty i ewentualnie negocjujesz jeżeli jest coś do negocjacji i przedstawiasz swoją propozycję klientowi, tak – jeżeli jest pole, jasne.

Historia ubezpieczeń u klienta ubezpieczeń flotowych

DK: Nie zawsze tak jest, bo niekiedy historia ubezpieczeń danej na przykład spółki jest – nazwijmy to wprost – tragiczna. To negocjacje to żadne są. 

MK:Jasne, dobrze, ale wspominałeś o zakresie. Rozumiem że zakres też trzeba łączyć z tym wywiadem, czyli z tym zbieraniem informacji od klienta końcowego, czyli czy pracownik jedzie dwa kilometry po papier do drukarki czy jedzie trzysta kilometrów w góry wykonać jakieś tam zlecenie, tak?

Wpływ rodzaju wykonywanej działalności na ubezpieczenie floty

Czyli trzeba połączyć rodzaj wykonywanej działalności z zakresem ubezpieczenia. 

DK:Tak, bo tutaj od razu wchodzi ci na myśl – no dwa kilometry a trzysta kilometrów, no to po co na przykład płacić za Assistance samochodowy, jeżeli tylko się jedzie kilometr, dwa kilometry.

Assistance przy ubezpieczeniu floty

A jeżeli ktoś już jeździ na przykład po całej Polsce, no to ten Assistance jednak warto mieć, no bo holowanie już w tych większych odległościach może kilkukrotnie nawet przewyższyć wartość samego kosztu tego Assistance. 

Zobacz też: kalkulator ubezpieczeń floty

Review Co brać pod uwagę kupując ubezpieczenia flotowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

admin