Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Kalkulator IKZE PZU

Szukając informacji o tym które IKZE wybrać, często Polacy szukają też kalkulatora IKZE. Tak samo dzieje się w przypadku kalkulatora IKZE w PZU.

W tym tekście i odcinku podcastu omawiamy jak działa kalkulator IKZE PZU i gdzie znaleźć ten kalkulator. Dowiesz się jak wprowadzić wysokość składki IKZE i jak wyglądają wyniki obliczeń kalkulatora IKZE PZU.

Kalkulator IKZE PZU

Cześć. Słuchasz podcastu Ubezpieczenia Po Ludzku. Ja nazywam się Marcin Kowalik i dzisiaj przeprowadzę cię po tym jak wygląda Kalkulator IKZE czyli Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego w PZU, na stronie internetowej PZU.

Kalkulatory Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego

W poprzednim odcinku omawiałem jak można skorzystać z Kalkulatora IKZE w Nationale Nederlanden. Teraz po wejściu na ten kalkulator PZU. No tak, najpierw ten kalkulator jest dosyć daleko schowany na stronie. To jest dziwne, ciekawe.

Dla kogo jest IKZE

Najpierw dostajemy dużo informacji. Dowiadujemy się dla kogo jest IKZE czyli że IKZE może założyć każdy kto ukończył 16 lat. Osoby niepełnoletnie mogą wpłacać środki tylko w roku kalendarzowym, w którym uzyskują dochody z umowy o pracę.

Ile można mieć kont IKZE

Jedna osoba może założyć tylko jedno konto IKZE.

Po tym też się dowiadujemy co możemy zyskać z IKZE, że co roku zyskujemy ulgę podatkową, ze oszczędności są moją własnością, że oszczędzamy na przyszłość, że nie płacimy podatku od zysków kapitałowych, że gromadzimy wkład własny do kredytu i że otrzymujemy oferty promocyjne.

Potem dostajemy informacje, czy też argumenty dlaczego skorzystać z IKZE w PZU, no że można uruchomić IKZE przez Internet, że elastyczne terminy wpłat.

Potem, dalej jeszcze, nadal przed kalkulatorem, tym który nas interesuje, dowiadujemy się jak działa IKZE, ile można wpłacać, kiedy można wpłacać, itd.

No i potem dalej dochodzimy do kalkulatora czyli jest informacja: wylicz korzyści z IKZE.

Wysokość składki IKZE

No i tak, najpierw wpisujemy kwotę w złotych, którą chcemy wpłacać na IKZE. Ja wpisałem 300 złotych na próbę.

Częstotliwość wpłacania składek IKZ

Potem możemy wybrać jak często chcemy to wpłacać. Ja wybrałem opcję: miesięcznie. Następnie wpisujemy nasz wiek. Ja wpisałem prawdę, wpisałem 38 lat.

Stawka podatkowa

Następnie wybieramy stawkę podatkową, do wyboru jest: 17%, 19% lub 32%.

Ja wybrałem 17% Następnie są opcje zaawansowane czyli roczna stopa zwrotu. Ja pozostawiłem taką opcję defaultową, domyślną czyli 3,5% i przewidywalny roczny wzrost wpłaty ustawiłem na 3%.

Następnie klikamy „zobacz wyniki” i widzimy takie informacje jak, oczywiście te wyniki są wyliczone na podstawie tych danych, które ja podałem i dla każdego będą wyglądały inaczej ale tak mamy.

„Twoja szacunkowa ulga podatkowa w 2020 roku wyniesie”.

Wyniki obliczeń kalkulatora IKZE PZU

I mi tutaj kalkulator IKZE w PZU wyliczył 612 złotych i dalej mamy takie informacje, że po osiągnięciu 65 roku życia zgromadzony kapitał na IKZE, tu mi wyliczył kalkulator 222,854 złote i 44 grosze i później mam informacje o tym, że wypłata w miesięcznych ratach to jest 1671 złotych 41 groszy i jest też dodatkowa informacja, że do wyliczenia tej wartości przyjęliśmy roczną stopę zwrotów IKZE 3,5% i przewidywany roczny wzrost 3%.

Jak założyć konto IKZE

Dalej mamy informacje o celach i polityce inwestycyjnej  DFE w PZU, o ryzyku inwestycyjnym no i później mamy informację jak założyć IKZE w DFE w PZU. Możemy zrobić to przez Internet, w banku PKO, u agenta lub w oddziale.

Do usłyszenia.

Zobacz też: Minimalna wpłata na IKZE

Jeżeli szukasz informacji i opinii o IKZE od firm PZU, NN IP TFI, AXA TFI, Generali Investments TFI, Skarbiec TFI, Pekao TFI, to sprawdź IKZE Ranking.

Review Kalkulator IKZE PZU.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.