Ubezpieczenia » Ubezpieczenie na życie » 5 powodów z których Polacy w UK kupują ubezpieczenie na życie

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

5 powodów z których Polacy w UK kupują ubezpieczenie na życie

W poprzednich tekstach już pisaliśmy na podstawie doświadczeń od zaprzyjaźnionych z nami agentów ubezpieczeniowych na przykład o tym, kto kupuje ubezpieczenie na życie w UK. Warto też zapoznać się z informacją co daje polisa na życie w UK. W tym tekście przedstawiamy 5 powodów dla których Polacy najczęściej kupują ubezpieczenie na życie w UK.

Ten tekst powstał w wyniku rozmów z agentami ubezpieczeniowymi którzy pomagają Polakom w Wielkiej Brytanii w wyborze ubezpieczenia na życie.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze taniego ubezpieczenia w UK

Dlaczego kupujemy polisy na życie w Wielkiej Brytanii

Dlaczego Polacy w UK kupują ubezpieczenie na życie

Dziś natomiast pochylimy się nad tematem dlaczego rodacy w UK kupują ubezpieczenie na życie.

Wśród powodów z których Polacy w UK kupują ubezpieczenie na życie, znaleźliśmy kilka powtarzających się argumentów.

Poniższa krótka lista to efekt rozmów naszych zaprzyjaźnionych agentów ubezpieczeniowych, pomagających Polakom w UK w wyborze ubezpieczenia na życie.

Zabezpieczenie kredytu hipotecznego przez ubezpieczenie na życie

Jednym z powodów dla którego Polacy w Wielkiej Brytanii kupują ubezpieczenie na życie, są przygotowania do wzięcia kredytu hipotecznego. Dobrze dobrane ubezpieczenie na życie, daje spokój Polakom w UK, oraz może obniżyć ratę kredytu hipotecznego.

Zabezpieczenie rodziny przed kosztami pogrzebu

Bardzo często spotykaną sytuacją jest chwila, gdy Polacy mieszkający w UK, zgłaszają się do agenta ubezpieczeniowego z chęcią wykupienia ubezpieczenia na życie, gdyż nie chcą obciążać bliskich dodatkowymi kosztami w przypadku swojej śmierci.

Takimi kosztami byłyby koszty pogrzebu, lub koszty sprowadzenia ciała do Polski.

Narodziny dziecka

Młodzi lub przyszli rodzice bardzo często, dbając o bezpieczeństwo finansowe rodziny, wykupują ubezpieczenie na życie, mieszkając w UK, w chwili gdy spodziewają się dziecka.

Strach przed wirusem

Od marca 2020 roku, pojawił się dodatkowy argument, dla wielu Polaków mieszkających w UK, aby wykupić ubezpieczenie na życie.

Tym argumentem jest strach przed wirusem Covid-19.

Wypadek w przeszłości lub zdiagnozowana choroba

Z kolei Polacy którzy przeszli wypadek, lub mają zdiagnozowaną jakąś chorobę, również często decydują się na wykupienie ubezpieczenia na życie w Wielkiej Brytanii.

Ubezpieczenie na życie w UK: 5 powodów dla których Polacy kupują polisy na życie

Sprawdź pozostałe teksty o ubezpieczeniach w UK:

Review 5 powodów z których Polacy w UK kupują ubezpieczenie na życie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.