Ubezpieczenia » Ubezpieczenia w UK » Co daje polisa Na Życie w UK?

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Co daje polisa Na Życie w UK?

Enterprise FS Ubezpieczenia w UK - Polisa Na Życie

Transkrypcja nagrania video:

Polisa na życie jest swoistego rodzaju kontrakt w którym ubezpieczyciel zobowiązuje się do wpłacenia określonej sumy pieniędzy zawartej właśnie w tej umowie. W momencie śmierci osoby ubezpieczonej kwota ta może być przeznaczona na różne cele takie jak np. pokrycie kosztów pogrzebu utrzymanie rodziny czy też spłatę zobowiązań finansowych w postaci np. kredytu hipotecznego. W momencie zawierania polisy osoba ubezpieczona sama wskazuje osoby którym ma zostać wypłacone odszkodowanie co wpływa na cenę polisy.

Sprawdź też: Ubezpieczenie na życie w UK

Największy wpływ na cenę polisy ma suma ubezpieczenia jaki wiek osoby przystępujących do tego ubezpieczenia również istotne jest to czy mamy dobry stan zdrowia czy jesteśmy osobami palącym i wyroby tytoniowe a nawet wykonywany zawód.

Na jaki okres i na jaką sumę powinniśmy wykupić polisę.

Jest to jedno z tych pytań gdzie trudno tak naprawdę o jednoznaczną odpowiedź ponieważ wykupując ubezpieczenie na życie przystępujemy do niego w różnym wieku. Dlatego też wybór właściwej sumy ubezpieczenia czy też okresu ubezpieczenia powinniśmy poprzedzić dokładną analizą naszych potrzeb naszych kosztów życia czy też zobowiązań różnego rodzaju finansowych w tym przypadku jeżeli chodzi o okres ubezpieczenia możemy podejść do tego zagadnienia na trzy sposoby. Jednym z nich jest ubezpieczenie się do momentu osiągnięcia wieku emerytalnego czyli poprzez okres naszej aktywności zawodowej. Może można też wydłużyć ten okres.

Tutaj ubezpieczyciele różnie definiują okres ubezpieczenia np. może być to do 89. Roku życia. Wykup polisy bezterminowe czyli na całe życie. Jeżeli zaś chodzi o sumę ubezpieczenia. Przede wszystkim powinniśmy sobie odpowiedzieć na jedno zasadnicze pytanie jak wpłynie śmierć osoby ubezpieczonej na sytuację w danej rodzinie. Generalnie suma ubezpieczenia powinna być na tyle wysoka aby pokryć koszty związane z pogrzebem czy też utrzymaniem rodziny czy też spłatę różnego rodzaju zobowiązań kredytowych. Dobrą zasadą jest tutaj aby minimum suma ubezpieczenia odpowiadała 5 krotności naszych rocznych zarobków.

Czy mogę kontynuować polisę jeżeli wrócę do Polski.

Polisę na życie można kontynuować przebywając w innym kraju np. w Polsce czy też w kraju który należy do Unii Europejskiej. Generalnie w tych krajach w których nie są prowadzone działania wojenne dodatkowo powinniśmy opłacać regularnie naszą składkę na pełną ochronę. Polisa działała z brytyjskiego konta. Dodatkowo powinniśmy poinformować o tym fakcie o fakcie wyjazdu do innego kraju swojego ubezpieczyciela. Najlepiej w tym celu skontaktować się swoim doradcą ubezpieczeniowym.

W jaki sposób osoby upoważnione otrzymają świadczenie z mojej polisy w przypadku mojej śmierci i czy mogą być to osoby mieszkające w Polsce.

W przypadku śmierci osoby ubezpieczonej ubezpieczyciel przewidział jak najbardziej wypłatę tych środków dla osób mieszkających w Polsce i poza granicami. Odbywa się to na dwa sposoby. Pierwszym jest wypłata na podstawie prawa spadkowego. Drugim który jest bardziej rekomendowany poprzez wypełnienie dokumentu Trust gdzie jasno i konkretnie precyzuje się osoby którym ma zostać wypłacone odszkodowanie jakie dodatkowe opcje daje ta polisa do wyboru zależności od ubezpieczyciela jak najbardziej istnieje możliwość dołączenia dodatkowych opcji i one mogą przybierać różne formy. Jednak ubezpieczyciela jest to np. w formie międzynarodowej opieki medycznej i pomocy pielęgniarki w powrocie do zdrowia czy też odszkodowania z tytułu złamania kości u innego zaś są to porady prawne konsultacje z lekarzem specjalistą.

Niektóre z tych opcji są dodatkowo płatne. Inne zaś są już w standardzie w cenie polisy.

Sprawdź pozostałe teksty o ubezpieczeniach w UK::

Review Co daje polisa Na Życie w UK?.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.