Ubezpieczenia » Ubezpieczenie na życie » Co to jest Income Protection Insurance

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Co to jest Income Protection Insurance

Co to jest Income Protection Insurance

Dowiesz się czym jest Income Protection Insurance i dlaczego Polacy w UK często wykupują to ubezpieczenie dodatkowo, do polisy na życie. Poznaj definicję Income Protection Insurance i dowiedz się ile zwykle Polak płaci za tego typu ubezpieczenie w Wielkiej Brytanii.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu na życie dla Polaka w UK.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze taniego ubezpieczenia w UK

Co to jest “Income protection insurance”

Piotr, Polak pracujący i mieszkający w UK, poza ubezpieczeniem na życie, zdecydował się tez na ubezpieczenie dochodu.

Income protection insurance jest długoterminową polisą, zaprojektowaną tak aby dać Ci stały dochód gdy nie masz możliwości wykonywania pracy, gdy na przykład chorujesz lub uległeś wypadkowi. 

Polisa Income protection insurance jeżeli nie możesz pracować przez jakiś czas z powodu choroby czy wypadku, pokrywa część Twojego regularnego dochodu. 

Wypłaty z polisy Income protection insurance trwają do momentu gdy wracasz do wykonywania pracy. 

Zwykle musi upłynąć np 30 dni niezdolności do pracy, przed rozpoczęciem wypłaty z polisy Income protection insurance. 

W odróżnieniu od Critical illness insurance, które płaci jednorazową ustaloną kwotę odszkodowania, ubezpieczenie Income protection działa inaczej. Income protection insurance wypłaca ustaloną wartość procentową Twojego normalnego przychodu, co miesiąc. Zwykle jest to 65%.

Zobacz też: Polisa na życie w UK (video)

Sprawdź też pozostałe tematy związane z ubezpieczeniami w UK:

Review Co to jest Income Protection Insurance.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.