Ubezpieczenia » Kredyty hipoteczne » Kto spłaci kredyt hipoteczny po rozwodzie

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Kto spłaca kredyt hipoteczny po rozwodzie

Kto spłaca kredyt hipoteczny po rozwodzie

Co z kredytem po rozwodzie?


Kto spłaca kredyt hipoteczny po rozwodzie. Czyli odpowiedzią na pytanie kto spłaca kredyt hipoteczny po rozwodzie jest tak naprawdę to zależy i to wynika z umowy kredytowej i od specyfiki banku czy to zależy od tego jak się jak się małżonkowie dogadują.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc doradcy kredytowego w wyborze kredytu hipotecznego

Podział majątku

Jeżeli się dogadali bo najczęściej najłatwiej najlepiej dogadać się co do podziału majątku to kto co przyjmuje. Jeżeli jedna ze stron czuje się mocniejsza z jakiegoś powodu tym bardziej to mieszkańcy chcą zostawić bo też mogą oczywiście sprzedać to często rozwiązanie po prostu Słuchaj ja tego nie chcę tego nie chcesz. 

Sprzedaż mieszkania po rozwodzie

Sprzedajemy mieszkanie tym samym pozbywa się kredytu i tak naprawdę to jest najszybsza ścieżka żeby ten temat zakończyć ale z jakiegoś powodu niektórzy nie chcą sprzedawać chcą sobie zostawić. Druga osoba chce wynajmować albo jest jakiś tam sentyment jest jakieś więc wtedy wtedy trzeba.

Wtedy jest podział albo jest swobodny podział majątku i jakieś zobowiązania. I wtedy już są te ustawy albo małżonkowie się dogadali i ustalili że jedna strona przyjmuje czyli przyjmuje całą nieruchomość od kupuje tę drugą część przyjmuje tym samym transz kredytu i to jest zobowiązanie zapisane notarialnie.

I wtedy z takim zobowiązaniem idzie do banków i zaczyna wnioskować o przejęcie tego zobowiązania w tym banku w którym jest kredyt bądź w ogóle pójdzie do innego banku z refinansowania. Ten kredyt na zupełnie innych warunkach.

Sprawdź też:

Kto spłaca kredyt hipoteczny po rozwodzie

Obejrzyj też: Kto spłaca kredyt hipoteczny po rozwodzie (video)

Review Kto spłaca kredyt hipoteczny po rozwodzie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.