Ubezpieczenia » Kredyt hipoteczny » Kto spłaca kredyt hipoteczny po rozwodzie

admin

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta. Lub nagraj swoje pytanie na skrzynkę. Telefon: 221010425. Nagraj od razu po sygnale. Oddzwonimy.

Kto spłaca kredyt hipoteczny po rozwodzie

Co z kredytem po rozwodzie?


Czyli odpowiedzią na pytanie kto spłaca kredyt hipoteczny po rozwodzie jest tak naprawdę to zależy i to wynika z umowy kredytowej i od specyfiki banku czy to zależy od tego jak się jak się małżonkowie dogadują.

Podział majątku

Jeżeli się dogadali bo najczęściej najłatwiej najlepiej dogadać się co do podziału majątku to kto co przyjmuje. Jeżeli jedna ze stron czuje się mocniejsza z jakiegoś powodu tym bardziej to mieszkańcy chcą zostawić bo też mogą oczywiście sprzedać to często rozwiązanie po prostu Słuchaj ja tego nie chcę tego nie chcesz. 

Sprzedaż mieszkania po rozwodzie

Sprzedajemy mieszkanie tym samym pozbywa się kredytu i tak naprawdę to jest najszybsza ścieżka żeby ten temat zakończyć ale z jakiegoś powodu niektórzy nie chcą sprzedawać chcą sobie zostawić. Druga osoba chce wynajmować albo jest jakiś tam sentyment jest jakieś więc wtedy wtedy trzeba.

Wtedy jest podział albo jest swobodny podział majątku i jakieś zobowiązania. I wtedy już są te ustawy albo małżonkowie się dogadali i ustalili że jedna strona przyjmuje czyli przyjmuje całą nieruchomość od kupuje tę drugą część przyjmuje tym samym transz kredytu i to jest zobowiązanie zapisane notarialnie.

I wtedy z takim zobowiązaniem idzie do banków i zaczyna wnioskować o przejęcie tego zobowiązania w tym banku w którym jest kredyt bądź w ogóle pójdzie do innego banku z refinansowania. Ten kredyt na zupełnie innych warunkach.

Sprawdź też:

Review Kto spłaca kredyt hipoteczny po rozwodzie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

admin