Ubezpieczenia » Kredyty hipoteczne » Kto spłaca kredyt hipoteczny po śmierci kredytobiorcy

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Kto spłaca kredyt hipoteczny po śmierci kredytobiorcy

Kto spłaca kredyt hipoteczny po śmierci kredytobiorcy

Ostatnie pytanie które mam na liście spróbujemy pomimo faktu że nie jest to miłe pytanie ale spróbujmy zakończyć pozytywną nutę. Kto spłaca kredyt hipoteczny po śmierci kredytobiorcy.

Na to już to już taka czujemy temat troszkę też ubezpieczeń czyli swojego konika ale ktoś kto spadł.

Ten kto dziedziczy oczywiście nieruchomość jeżeli ją dziedziczy bo to jest zawsze ten wybór czy ścieżki są takie zawsze przy kredytach hipotecznych ja rozmawiam niektóre banki zmuszają bądź wymuszają bądź mają to po prostu w ofercie do ubezpieczenia na życie. Do tego podstawowego ubezpieczenia na życie bez żadnych uszczerbku pobytu w szpitalu po prostu życie to najprostsze polisa i ta polisa praktycznie zawsze jest tak aktualną kwotę kredytu. I w mojej ocenie jest to jedyne ubezpieczenie od kiedy ja które warto rozważyć a wręcz powinno być przy kredycie hipotecznym bo znowu jak bierzemy z kimś kredyt to bierzemy te nasze siły na zamiary wspólnie.

Nigdy nie wiadomo jakim została sam więc warto żeby ta polisa była jeżeli stanie się coś moją użytkownik połowa kredytu się spłaci ja z drugą połową sobie dam radę więc jeżeli jest polisa to sprawa jest troszeczkę uproszczona no bo ubezpieczyciel bo z tej polisy jest cesja na bank. W takiej sytuacji spłaca nam kredyt i spadkobiercy przejmują nieruchomość bez obciążeń. Czyli zostawiamy rodzinę bez naszych długów tak naprawdę nic się nie musi martwić. Jeżeli tej polisy nie ma bo bank nie chciał albo bank proponował ale ja nie chciałem no to wtedy jest pytanie czy ktoś ten spadek przejmie.

A jak wiemy po ostatnich nowelizacja jak się przyjmuje spadek to z dobrem inwentarza. Czyli jeżeli nie było tam kredyt no to zobowiązuje się jednocześnie jego do jego spłaty będą spłacać w tej sytuacji spadkobiercy jeżeli przejmą przejmą spadek oczywiście przy spadku. Bank sprawdzi spadkobierców jak wygląda sytuacja i sam może uzna że nie chce takich kredytobiorców w portfelu nieruchomości bo np. są dłużnikami PO nie wpłacali wcześniej kredytów i może próbować wypowiedzieć taką umowę i dalej będzie ten sam problem bo będą musieli to mieszkanie mieszkanie sprzedać i szybko się jakoś jakoś ratować więc tutaj najprostszym rozwiązaniem tej sytuacji jest po prostu posiadanie polisy na życie.

Najprostsze polisy czy to w pracy czy to będzie ta propozycja bankowa to wiesz Ty wiesz najlepiej jak te polisy tam są skonstruowane. Typowe życiówkę tam wyklucza zadłużeni mają raczej polisy które naprawdę działają i tam naprawdę trzeba coś ostro.

Mało jest takie sytuacje kiedy to faktycznie zostanie wypłacone. To już musimy to już ewidentnie z naszej mocno winy żeby żeby żeby ubezpieczyciel nie wypłacił odszkodowania. Jak nie ma polisy no to się trochę komplikuje bo można oczywiście nie przyjąć spadku. Wtedy bank po prostu przejmuje nieruchomość i sobie tym dysponuje wszyscy strat wszyscy tracą. Tak naprawdę tylko bank oczywiście zarabia a tak naprawdę nie bank tylko ktoś kto tę nieruchomość zacytuję kupi okazyjnie jedzenie to tam ktoś zarobi a nasza rodzina jest uboższe o jeden z aktywów.

Tak tak samo jak w przypadku kredytu hipotecznego dobrze jest na pewno przepracować ten temat i zasięgnąć porady niezależnego doradcy eksperta finansowego takim jakim ty jesteś tak samo w przypadku ubezpieczeń na życie do kredytu hipotecznego dobrze jest z niezależnym jakimś doradcą ten temat omówić chociażby po to żeby nie brać takich do myśli tych kultowych ubezpieczeń które oferuje bank.

Dokładnie Marcin tutaj tylko mogę wspomnieć że jako ekspert kredytowy nie jestem nawet już oficjalnie upoważniony przez bank do proponowanie ubezpieczeń tak to jest moja moja moja rola ja mogę tylko pokazać koszty. Jeśli ktoś dopytuje o szczegóły zgodnie z prawem bankowym umową o współpracy to bardziej powinienem wysłać taką osobę czy do ciebie czy do osoby kompetentne do agenta czy do swojego banku żeby tam przeczytać warunki zobaczyć jakieś jakieś szczegóły więc tak jak powiedziałeś tu wskazana jest po prostu czy ktoś ma swojego agenta czy czy czy bank jest osobą na tyle kompetentna.

Ja się w biurze też miała osoba kompletem kompetencji osobę kompetentną i ja jako ja szczegółowych informacji nie powinienem teoretycznie udzielać. Ok.

Co do ubezpieczeń tak jest dokładnie ale jeśli chodzi o kredyt hipoteczny to jak najbardziej możesz pomóc. Alexander to powiedz w takim razie bo ja już wszystkie tematy chyba wyczerpały które mieliśmy zaplanowane. Powiedz jeżeli ktoś chciałby właśnie twojej pomocy przy kredycie hipotecznym zasięgnąć twojej porady i Twoich usług to gdzie powinien się udać.

Zapraszam na moją stronę internetową. Prosty adres Aleksander Kubiak kropka pl. Bądź do mojego biura przy Alei Wojska Polskiego 19 w Szczecinie Szczecinie bądź do na stronie telefonicznej w Szczecinie zdarza mi się jeśli to miasto do Poznania. Bywam też w Warszawie więc to też czy telefonicznie zawsze możemy parę rzeczy parę rzeczy omówić więc zapraszam. Dobrze moim i waszym gościem był Aleksander Kubiak ekspert finansowy od kredytów hipotecznych.

Dziękuję bardzo Aleksander dziękuję Marcie za zaproszenie. Wszystkiego dobrego. Do usłyszenia.

Sprawdź też:
Kredyt hipoteczny jak ukryć dziecko

ranking kredytów hipotecznych kwiecień 2021

Kto spłaca kredyt hipoteczny po śmierci kredytobiorcy

Review Kto spłaca kredyt hipoteczny po śmierci kredytobiorcy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.