Ubezpieczenia » Kredyty hipoteczne » Kredyt hipoteczny z rodzicami

admin

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Kredyt hipoteczny z rodzicami

W tym fragmencie podcastu rozmawiam z doradcą podatkowym na temat “kredyt hipoteczny z rodzicami”.
Dlaczego klienci decydują się na kredyt hipoteczny z rodzicami?
Jakie są plusy i minusy tego rozwiązania?

kredyt hipoteczny z rodzicami

Transkrypcja:

No to tak braliśmy kredyt hipoteczny z żoną lub z mężem rozwiedli się. To teraz jeszcze pójdziemy tropem kredyt hipoteczny z rodzicami bo wyobraź sobie że czasami ludzie klepią taki temat w Google.

Nie dziwi mnie to no bo oczywiście młode osoby zaraz po studiach po wielu latach wynajmowania mieszkania mają ochotę już mieć być na swoim. Tak zakupić swoją nieruchomość no ale jeszcze chwila na to do końca nie pozwalają.

Więc rodzice taka ich rola często pomagają jak mogą. Mogą nie mieć gotówki więc staram się pomóc tym żeby przystąpić ze swoimi dziećmi do kredytu i to jest dość dość częste. O tyle to jest wygodne dla obu stron bo rodzice czują się dobrze. Pomagają dzieci mogą kupić dzięki temu nieruchomość.

Później nie ma problemu jako oczywiście dzieci będą miały lepsze pracy lepsze zarobki żeby wyłączyć rodziców z tego zobowiązania żeby już na te lata starszy już nie wrzucać tego na karb że mają to ile tysięcy jeszcze do spłaty i sytuacjach różnych takich rodzinnych lepiej zawsze dążyć do tego żeby na koniec trzeba jak jest jakieś rodzeństwo więcej dzieci żeby nie było tak że jedno dziecko z rodzicami wzięło kredyt a drugie czułem się jakiś poszkodowany chcę jak najszybciej jednak rodziców proponuje zawsze odłączyć od tego zobowiązania i każdy jakoś tak.

Muszę przyznać że z młodych jestem świadomy tego że nikt nie tych rodziców swoich obciążyć takim kredytem. Jedyna wada takiego rozwiązania jest to że oczywiście rodzice mają bo są starsi od nas o ile. Różnie to może być 20 lat to może być 40 lat.

I to powoduje to że ten okres kredytowania w niektórych bankach bardzo się skraca. Tam w tych bankach których zawsze ten najstarszy kredyt bądź z głównym dochodem znowu często jest tak że rodzice zarabiają więcej od nas szczególnie na początku naszej drogi.

Jak ktoś ma lat 50 55 to nagle się kończy ten kredyt może maksymalnie ma lat 15 a nie 30 to oczywiście rata rośnie rośnie ich a spłata najczęściej jednak już muszą młodzi tak aż tak rodzice nie będą.

I tutaj trzeba to dobrze policzyć. Natomiast są furtki i są banki które pozwalają w pewien sposób ominąć i wydłużyć ten okres kredytowania. I tu znowu rola oczywiście eksperta żeby dopasować taki bank żeby ten okres kredytowania był na tyle długi aby rata nie obciąża za bardzo młodych.

Przy tym pierwszym w swoim mieszkaniu więc temat jak najbardziej częsty. Nie dziwi to zapytanie. Jak nie ma jeszcze takiej opcji to to rodzice najczęściej nie ma.

Pomagać chcą przystąpić do kredytu. Natomiast z tą uwagą moją może trochę bardziej prywatną ale widzę że jednak większość tak do tego podchodzi. Jednak starać się rodziców odłączyć jak najszybciej jak tylko nasze finanse to na to pozwolą.

I tak swoje zobowiązania tylko tylko na siebie docelową no bo potem jeszcze przyjdą rodzice i będą chcieli na przykład mieć żeby było w pokoju np. ściany pomalowane na zielono np. biały kolor i wtedy oni mówią no ale chwila przecież kredyt ja też uczą.

Kredyt hipoteczny z rodzicami

Sprawdź też:

Review Kredyt hipoteczny z rodzicami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

admin