Ubezpieczenia » Kredyty hipoteczne » Kredyt hipoteczny krok po kroku

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Kredyt hipoteczny krok po kroku

Kredyt hipoteczny krok po kroku 

To pewnie w google wpisują takie hasła jak “kredyt hipoteczny krok po kroku” to czy my możemy teraz jakoś w Myślenicach czy punktach wymienić. Jak taki proces wygląda albo jak powinien wyglądać może tak.

Oczywiście nie ma nie ma sprawy to też jest omawiane no bo z punktu widzenia osoby która pierwsza kupuje mieszkanie bierze kredyt hipoteczny ma to te kroki nie są takie takie oczywiste ale już się już tłumaczę zaczynamy oczywiście.

kredyt hipoteczny krok po kroku

Kredyt nie jest łączy z nieruchomością więc naprawdę musimy zacząć od nieruchomości i to jest jeden z trudniejszych etapów czy musimy znaleźć nieruchomość która nam odpowiada bo żeby zacząć działać w bankach żeby złożyć wnioski kredytowe musimy mieć już konkretną nieruchomość znaleziono tylko. Dwa banki dają taką opcję bez znalezienia nieruchomości za darmo wystawiają promesy kredytowe czyli takie przyrzeczenie że sprzedaliśmy państwa sytuację finansową jesteśmy w stanie udzielić kredytu do takiej kwoty i rozpoczyna pokaz nieruchomości natomiast właściwie każdy inny bank. Wymaga umowy jakiejś przedwstępnej bądź przy jakiejś rezerwacji żeby rozpocząć procedurę najpierw szukamy nieruchomości jak mamy nieruchomość to najlepiej przed podpisaniem umowy spotkać się z ekspertem i przedyskutować kwestie.

Kredyt hipoteczny jakie dokumenty

Jeszcze raz całej transakcji pozwolą. Zakładam że była ona wcześniej już pod konkretną transakcję ułożyć Które banki najbardziej nam tych transakcji wydają i zacząć skompletować dokumenty do tych banków typu np. zaświadczenia o zarobkach.

Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy przedwstępnej umowy deweloperskiej z deweloperem czy rezerwacji już formy są oczywiście różne cywilnoprawne czy notarialne. To nie będziemy omawiać i po umowie możemy już zacząć działać Bank czy składamy wnioski do banków. Moje zadanie również i ekspertów zadanie i właściwie obowiązek jest taki żeby składać wnioski oczywiście do minimum trzech banków. Robimy to dlatego że nie dlatego że jeden papier bo tak powiem oczywiście jest więcej natomiast nie generuje to dla klienta nigdy żadnych dodatkowych kosztów a zawsze jest większa szansa uzyskania lepszych warunków cenowych i w ogóle uzyskania kredytu gdyby tam robiło się w którymś momencie gorąco za coś nieprzewidzianego wcześniej powodu mamy złożone wnioski czekamy na decyzję tę okres oczekiwania na dzień dzisiejszy rozpiętości są bardzo duże są banki szybkie i sprawne które potrafią w dwa i trzy do trzech tygodni właściwie zamknąć proces łącznie z umową kredytową do zapoznania się gotowa.

A są banki które przez półtora miesiąca dalej się zastanawiają więc tutaj mocno to zależy od instytucji finansowej i to też wcześniej zawsze omawiamy w którym banku jak to wygląda i ten czas na załatwienie formalności już na umowie co powinniśmy sobie zapewnić odpowiednio długi.

Jak mamy decyzje to spotykamy się jeszcze raz podejmujemy decyzje w którym banku chcą państwo podpisać umowę kredytową i umawiamy się na podpisanie umowy kredytowej w tym konkretnym banku. I tutaj już w zależności od tego czy to był rynek wtórny czy to był zakup od dewelopera albo w którym idziemy po podpisaniu umowy kredytowej do notariusza podpisujemy akt notarialny stajemy się właścicielami nieruchomości składamy wniosek do sądu o wpis hipoteki a tak naprawdę to metali w naszym imieniu najczęściej już teraz robi i z aktem notarialnym wracamy do banku żeby uruchomić kredyt.

Natomiast deweloperzy oczywiście są transze aktu notarialnego nie ma no bo ten lokal będzie wydany za parę miesięcy pięć lat. Więc tutaj uruchamiamy pierwszą transzę kredytu i te transze będą uruchamiane przez jakiś okres czasu aż do zakończenia budowy i podpisania Concorde banku notarialnego. To był taki jest taki najprościej przedstawiony schemat od wyboru nieruchomości do wypłaty samego kredytu.

Super to tak w bardzo przejrzysty sposób udało ci się to omówić. Ja mam świadomość że się też pewnie przeszli po niektórych tematach i że tak naprawdę o samej procedurze krok po kroku można by godzinami mówić ale tu właśnie chodzi o to żebyśmy taki pierwszy pogląd dali na ten temat.

Jasne ja ja to oczywiście rozumiem też od razu wspomnę że tak jak ty tak jak my teraz rozmawiamy telefonicznie to też klienci czasami dzwonią i pytają czy możemy to omówić telefonicznie no i tak jak już słyszę że możemy.

Tak ale to na pewno nie oddanie do spotkania w jakieś godzinnego którego w cztery oczy no bo tutaj zagadnień jest na tyle dużo że nie da rady w jednym mailu czy jednej rozmowy po prostu tego wszystkiego a tym bardziej mówimy o dużych kwotach o nasze finanse o dużych zobowiązaniach na wiele lat. To wymaga bardziej szczegółowo omówienia. Ja zdaję sobie sprawę że te tematy będą porozrzucane ale postaram się to ułożyć na jakąś całość.

Jasne super ale teraz tak zupełnie stopniowo to czy w dobie tego wyzwania jakim jesteśmy od ponad roku w tej chwili czyli pandemii to czy jest możliwość w ogóle czy procedury to przewiduje zawarcia umowy na kredyt hipoteczny zdalnie.

Nie podpisania umowy nie proces coraz bardziej motywują się też w wielu bankach i działam na scenach tej chwili natomiast nie podpisy wszystkiego zdalnie nie da rady zrobić.

Myślę że mam kilka pomysłów w historiach już tak pyta LG Express próbowali zrobić coś takiego że wszystko zdalnie. MBank ma tak częścią zdania ale jeszcze nie jesteśmy na tym etapie tych podpisów elektronicznych żeby żeby akurat kredyt hipoteczny przy procesowe w całości to nie dobrze kolejny temat równie ważny.

Czy tutaj można się rozwieść zdalnie.

Review Kredyt hipoteczny krok po kroku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.