Ubezpieczenia » Ubezpieczenie od utraty dochodu » Jak wybrać ubezpieczenie od utraty dochodu

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Jak wybrać ubezpieczenie od utraty dochodu

Jak wybrać ubezpieczenie od utraty dochodu? Odpowiedź na to pytanie dam Ci w tym poście na blogu. Odpowiadam na podstawie kilkuletnich moich doświadczeń, rozmów z kilkoma setkami klientów którym pomagałem oraz z agentami ubezpieczeniowymi z którymi współpracuję.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu

Jak wybrać ubezpieczenie od utraty dochodu

W wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu powinien nam zawsze pomagać agent ubezpieczeniowy. Ten profesjonalny doradca po pierwsze wie jakie pytania nam zadać, aby ubezpieczenie spełniało nasze oczekiwania, a po drugie ma dostęp do różnych ofert od różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Wybierając ubezpieczenie od utraty dochodu, powinniśmy przede wszystkim kierować się naszymi potrzebami. Czyli tym, jak duże zabezpieczenie finansowe jest nam potrzebne, w przypadku zwolnienia L4, niezdolności do pracy, wypadku czy choroby.

Jak działa ubezpieczenie od utraty dochodu

Co to jest ubezpieczenie od utraty dochodu i jak działa? W skrócie, ubezpieczenie od utraty dochodu zabezpiecza Ciebie przed negatywnymi finansowymi konsekwencjami sytuacji w której nie możesz pracować – zarabiać pieniędzy, z powodu zwolnienia L4, świadczenia o niezdolności do pracy w efekcie na przykład wypadku czy choroby.

W takiej sytuacji, ubezpieczenie od utraty dochodu wypłaca Ci sumę zbliżoną do Twoich dochodów, jakie były w czasie gdy pracowałeś, przed wypadkiem czy chorobą.

Kto najczęściej kupuje ubezpieczenie od utraty dochodu

Polisa od utraty dochodu to obecnie co raz częściej kupowane przez naszych klientów ubezpieczenie.

Na podstawie danych o kilkuset klientach którym pomogliśmy, mogę śmiało stwierdzic, że najczęściej ubezpieczenie od utraty dochodu kupują:

O lekarzach i ubezpieczeniach od utraty dochodu przeczytasz więcej o w moim tekście w Gazecie Ubezpieczeniowej.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu

Zobacz też:

Review Jak wybrać ubezpieczenie od utraty dochodu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.