Ubezpieczenia » Ubezpieczenia w Szwajcarii » Zalety trzeciego filaru emerytalnego w Szwajcarii

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Zalety trzeciego filaru emerytalnego w Szwajcarii

Korzyści podatkowe III filaru

Korzyści podatkowe: Wpłaty do III filaru w Szwajcarii można odliczyć od podatków, co prowadzi do zmniejszenia obciążeń podatkowych. Ponadto zyski kapitałowe są wolne od podatku w fazie inwestycyjnej.

Elastyczność z trzeciego filaru

Elastyczność: Trzeci filar oferuje zaletę indywidualnego projektowania. Możesz wybrać wysokość i częstotliwość wpłat do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Więcej niż państwowa emerytura

Uzupełnianie emerytur państwowych: Same emerytury państwowe (I i II filar) często nie wystarczają do utrzymania pożądanego standardu życia na emeryturze. Trzeci filar pozwala na zgromadzenie dodatkowego kapitału, aby zamknąć lukę podażową.

Budowanie bogactwa

Akumulacja aktywów: Dokonując regularnych wpłat do III filaru (więcej na ten temat), możesz gromadzić kapitał przez dłuższy czas i czerpać korzyści z potencjalnego zwrotu z zainwestowanych pieniędzy.
Indywidualne zabezpieczenie emerytalne
Zabezpieczenia emerytalne według indywidualnych potrzeb: Dzięki III filarowi masz możliwość dostosowania planów zabezpieczenia emerytalnego do osobistych celów i potrzeb. Zaoszczędzony kapitał możesz np. przeznaczyć na zakup nieruchomości, sfinansowanie dalszej edukacji lub jako dodatkowy dochód na emeryturze.

Review Zalety trzeciego filaru emerytalnego w Szwajcarii.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.