Ubezpieczenia » Kredyty hipoteczne » Ranking kredytów hipotecznych KWIECIEŃ 2021

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Ranking kredytów hipotecznych KWIECIEŃ 2021

Ranking kredytów hipotecznych KWIECIEŃ 2021
kredyt hipoteczny

Transkrypcja:

Ranking kredytów hipotecznych kwiecień 2021. Które banki w tym miesiącu oferują najtańsze kredyty które oferują najdroższe kredyty i czy coś się tutaj zmieniło dokładnie o tym jak co miesiąc będę rozmawiać ze swoim gościem Sebastianem bielskim.

Cześć Sebastiana Cześć Marcin. Witam serdecznie witam czytelników bloga oraz widzów którzy oglądają nas na kanale YouTube.

Oferty banków

Za chwilę oczywiście przejdziemy do szczegółów ofert do szczegółów cenowych ofert banków ale jak co miesiąc zacznijmy troszeczkę od komentarza na temat obecnej sytuacji. Kolejny miesiąc kolejny lock down. Jak w tym roku banki zareagowały na zamknięcie gospodarki czy coś w związku z tym że mamy kolejny lock down zmieniło się w ofertach kredytów hipotecznych.

Oferty kredytów hipotecznych

Jeżeli chodzi o banki to na chwilę obecną nie podjęły żadnych drastycznych kroków w tym kierunku nie wprowadziły żadnych ograniczeń tylko zwykłe zmiany kosmetyczne związane ze zmianą oferty a co za tym idzie zmianą cen drożej.

Bez wątpienia właściwie można powiedzieć że systematycznie od dwóch lat każda następna oferta jest droższa niż poprzednia. Za wyjątkiem sytuacji z marca zeszłego roku gdzie skok cen był skokowy to pewnie było podyktowane drastyczną obniżką WIBOR u ale praktycznie cały czas każda następna oferta w różnych bankach i w różnych odsłonach jest droższa niż poprzednia.

No i nie da się ukryć tak jest tym razem to do szczegółów cenowych za chwilę przejdziemy ale dochodzą mnie również słuchy od moich widzów słuchaczy i czytelników że w bankach robi się tłok tzn nie tłok pod tym. Znaczy z tym znaczeniu że jest wiele ludzi ale jest bardzo dużo wniosków kredytowych czekających na rozpatrzenie i wydłuża się czas czekania na decyzję kredytową. Jak to teraz wygląda jak długo trzeba na taką decyzję czekać.

Czas rozpatrywania wniosków o kredyt

Dokładnie czas rozpatrywania wniosków przez banki jest w tej chwili jednym z największych wyzwaniem dla banków i dla klientów i dla doradców. Nie da się ukryć że okres 21 dni roboczych które zgodnie z ustawą powinny banki wywiązywać się z decyzyjny w tym okresie jest generalnie praktycznie niespełniony przez żaden bank a wręcz jest dwukrotnie dłuższy 45 dni roboczych. To jest czas oczekiwania na decyzję w przypadku najlepszych banków i tutaj rodzi się taka Czołówka banków typu Millenium typu i LG typu BNP Paribas to decyzja w tamtych bankach.

Jak długo się czeka na decyzję o kredyt hipoteczny

Klienci potrafią czekać nawet dwa miesiące co przyznam szczerze jest bardzo irytujące przede wszystkim dla samych klientów którzy swoje zdenerwowanie później w pewnym sensie przenoszą na doradców którzy też nie do końca są winni całej tej sytuacji. Banki się tłumaczą właściwie banki nie tłumaczą tylko w większość większość spraw związanych z czasem w tej chwili w bardzo prosty sposób można zrzucić na kobietę i by rozwiązać sprawę.

W tym że takie tłumaczenie wielu klientów po prostu akceptuje czy uznaje jako wiarygodny bonus bo pewnie tak jest.

Banki też mają problemy kadrowe kwestie Gowin sam znam kilka przypadków czy kilkanaście przypadków doradców i pracowników banków i wręcz całych oddziałów które zostały albo na kwarantannie albo z dziesiątki a to wszystko powoduje że przepływ dokumentów przepływ informacji a co za tym idzie decyzyjny jest na zgoła innym terminie niż powinno to wszystko wyglądać z punktu widzenia naszych widzów.

To jest ważna informacja bo to oznacza że jeżeli ktoś planuje zakup mieszkania to musi uwzględnić to że przynajmniej ten dodatkowy miesiąc trzeba będzie dłużej poczekać na decyzję kredytową i trzeba to uwzględnić w swoich planach Sebastiana. Czy poza tym coś jeszcze jest takiego co zwróciło twoją uwagę co zmieniło się w ofertach banków w ciągu tych ostatnich 30 dni.

Tak myślę że na uwagę zasługuje fakt że jeden z banków czy kolejny bank już wprowadził ofertę z oprocentowaniem stałym. Myślę tutaj o ofercie Millenium Banku. Przyznam się szczerze że oferta nie powala.

Wielu klientów w kontekście oprocentowania stałego oczekiwało na nowe oferty licząc być może na to że one będą dużo lepsze albo albo co najmniej lepsze od tych które są niestety. Oferta jest ale nie powala na kolana. Jeżeli chodzi o kwestie zmian to i PKO BP i Pekao S.A. wprowadziło zniosła ograniczenia związane z finansowaniem nieruchomości z minimalnym 10 procentowym wkładem bo przyznam że przypomnę że akurat te banki miały oprócz tego że z 10 procentowy wkład jeszcze dodatkowe ograniczenia związane z tym że były akceptowane tylko mieszkania w tej chwili jest to mieszkanie albo mieszkania w określonej lokalizacji w tej chwili to zostało zlikwidowane.

Kredyt hipoteczny od BNP Paribas

Z ciekawostek jeszcze ciekawostek jeszcze dodam że BNP Paribas wstrzymał również finansowanie budowy domu systemem gospodarczym do odwołania.

Czyli ceny trochę w dół. Warunki dostępność wręcz trochę wyższa. Ciekawe może tak w tym momencie wygląda natomiast ciekawostka piąty bank który oferuje kredyt ze stałym oprocentowaniem. Przypomnijmy że do połowy tego roku w zasadzie wszystkie banki powinny w swojej ofercie mieć również możliwość zaciągnięcia kredytów ze stałą stopą procentową. Zobaczymy jak to będzie wyglądało i oczywiście na bieżąco będziemy naszych widzów informować. Ale teraz przejdźmy już do ofert na kwiecień. Na blogu pokazujemy różne opcje tutaj porozmawiajmy o standardowym kredycie w kwocie 300 tysięcy złotych zaciągnięty na 20 lat z wkładem własnym 20 procent.

Jaka w tym miejscu jest różnica między najtańszym i najtańszym kredytem o takich parametrach.

Najtańszy kredyt hipoteczny

Jeżeli chodzi o kwestię najtańszego banku to od bodajże roku mamy tutaj zmianę lidera w tym miesiącu jest to oferta Santander Banku dla klientów wewnętrznych kategorii Select to jest najlepsza grupa klientów definiowana przez ten bank.

Santander Bank

Suma kosztów w tej ofercie to 77 tysięcy osiemset osiemdziesiąt siedem złotych. Całkowite oprocentowanie wynosi tam równo 2 procent. Marża banku i 1 przecinek 79 procenta jest tam 2 procentowa prowizja. Ale tutaj też należy zaznaczyć że jeżeli chodzi o ofertę Santander pozwala mnie zmienić prowizję czy zamienić prowizję na ubezpieczenie i równie dobrze ta oferta będzie wyglądać przy założeniu że będzie zerowa prowizja i obowiązek ubezpieczenia przez okres pięciu lat.

Wycena nieruchomości to 369 złotych ubezpieczenie nieruchomości 6000 760 i ubezpieczenie w wysokości 430 złotych ubezpieczenie pomostowe. Natomiast jeżeli chodzi o ofertę najdroższą to tutaj też pewnie nie ma niespodzianki. Dla tych którzy oglądają nas od dłuższego czasu jest to oferta mBanku w wersji standardowej i tam suma kosztów wynosi 171 tysięcy 82 złote i ta oferta jest droższa od najtańszej o 93 tysiące sto dziewięćdziesiąt pięć złotych.

Ciekawa sytuacja bo z jednej strony prowizja z drugiej strony ubezpieczenie. Tak czy siak pieniądze wypływają z naszej kieszeni więc kwotowo może tu być bardzo podobnie ale jednak ubezpieczenie to coś więcej niż prowizja prowizja to po prostu pieniądze wyrzucone przez okno zysk banku a tutaj jednak zyskujemy jeszcze możliwość ubezpieczenia więc warto sobie to dokładnie przeliczyć i przeanalizować. Ale jak zwykle wiem że szczegółowo to z klientami omawiać Sebastian sam ta najlepsza oferta na rynku jest oczywiście dostępna dla wąskiego grona klientów którzy spełniają te wszystkie warunki są np.

ING

w tym wypadku w tej kategorii klientów Select Powiedz proszę jak wyglądałaby mediana czyli oferta leżąca dokładnie pośrodku czyli ta od której połowa ofert jest tańsza a druga połowa ofert to oferty droższe jeżeli chodzi o mediany to w tym miesiącu jest to oferta ING w wersji standardowej.

Całkowite koszty w przypadku tej oferty wynoszą 96 tys. 621 złotych a zatem ta oferta jest tańsza od najdroższej oferty o 74 tysiące czterysta sześćdziesiąt jeden złotych jeżeli chodzi o szczegółowe parametry które mamy tutaj do czynienia z prowizją w wysokości 1,9 procenta czyli kwotą 5700 złotych marża w tej ofercie wynosi dwa i pół procenta.

Koszty wyceny 420 złotych.

Super. Bardzo dziękuję. Ja chciałbym przypomnieć o dwóch rzeczach Pierwsza to to że ranking możecie oczywiście znaleźć na moim blogu Finanse bardzo osobiste. Ten ranking publikujemy w każdy pierwszy roboczy dzień nowego miesiąca. Wyjątkowo w tym miesiącu będzie w drugim dniu roboczym miesiąca choć nazywamy go po południu. Pierwszego kwietnia znajdzie się tam opis metody tworzenia rankingu. Kluczową informacją jest to że nasz ranking przedstawia taką standardową ofertę czyli standardową sytuację. Wasza indywidualna sytuacja może od tej standardowej odbiegać tego bardzo gorąco zachęcam po prostu do kontaktu z Sebastianem i z jego zespołem za pośrednictwem forum formularza który jest na blogu.

Myślę że już doskonale wiecie że to jest najlepszy sposób żeby uzyskać odpowiedzi na Wasze pytania dotyczące waszej konkretnej sytuacji. Przypomnę że Sebastian nie pobiera za to wynagrodzenia wynagrodzenie może się pojawić u Sebastiana tylko wtedy kiedy korzystacie po prostu z jego z jego oferty i to z jego pomocą i z pomocą jego zespołu będzie się starać się o kredyt. To punkt pierwszy punkt drugi przypominam że czeka na Was również kurs kredyt hipoteczny. Krok po kroku a w nim rozbudowany kalkulator kredytu hipotecznego kalkulator który nie tylko bierze pod uwagę wysokość raty ale też.

Dnia wszelkie inne dodatkowe koszty które mogą być do poniesienia przy tego typu kredycie więc również to jest decyzja o wielkich finansowych konsekwencjach.

Gorąco zachęcam do tego żeby z tego kursu skorzystać czy coś Sebastian Ty masz jeszcze do dodania od siebie w tym miesiącu tak jak chciałem tylko jeszcze dodać i przypomnieć że klienci którzy kontaktują się z nami przez formularz kontaktowy mają najwyższy priorytet szybkości więc w możliwie najszybszym czasie kontaktujemy się tak się umówiłem z Marcinem i mogli myślę że mogli się przekonać i potwierdzić że klienci którzy do tej pory skorzystali z tej z tej opcji a biorąc pod uwagę jaki mam historycznie pod nosem odnosząc się do kontaktów które do tej pory do tej pory miałem odzew jest bardzo pozytywny.

Moi klienci są mile zaskoczeni dochodami od siebie.

Bardzo bardzo się cieszę cieszę się również że rozbudowuje swój zespół żeby ta usługa była jeszcze lepsza i jeszcze szybsza. Słyszymy się za miesiąc a ja kończąc najpierw ciekawostka za chwilę wyobraź sobie czeka mnie nie lada przeżycie bo namówiła swoją żonę żeby obcięła mi włosy zamknięto fryzjera chce na święta pojechać z trochę lepszą fryzurą. Zobaczymy jak będzie wyglądało. Trzymam kciuki. Poza tym chciałabym przede wszystkim złożyć tobie ale również wszystkim widzom wszystkim słuchaczom.

Tym osobom które śledzą nasz ranking zdrowych wesołych wspaniałych godnych świąt Wielkiej Nocy Dzięki za życzenia i też się przyłączą do tych życzeń dla widzów i czytelników.

I nie zapomnij o tym trzymanie kciuków za moją fryzurę w nadziei dajcie się już odesłać mi zdjęcie pójść na podejściu. Wieczorem telefon. Wszystkiego dobrego trzymajcie się gdzieś. Do usłyszenia. Hej.

Review Ranking kredytów hipotecznych KWIECIEŃ 2021.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.