admin

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta. Lub nagraj swoje pytanie na skrzynkę. Telefon: 221010425

Jak wybrać ubezpieczenie na życie pod kredyt hipoteczny (opinia agenta ubezpieczeniowego)

Jak wybrać ubezpieczenie na życie pod kredyt hipoteczny

Jak wybrać ubezpieczenie na życie pod kredyt hipoteczny

MK: Okej, to tak – pierwsze pytanie mamy powiedzmy z głowy. No to teraz podejrzewam, że każdy liczący pieniądze człowiek pewnie sobie zadaje pytanie, czy w ogóle jest coś takiego i czy powinien wybrać jak najtańsze ubezpieczenie na życie do kredytu hipotecznego?

Czy tutaj koszt tego ubezpieczenia to jest to kryterium, którym się powinniśmy kierować wybierając ubezpieczenie na życie pod kredyt hipoteczny?

Czy najtańsze ubezpieczenie na życie pod kredyt hipoteczny jest najlepsze

ŁJ: Na pewno, Marcin jest to jedna z ważniejszych rzeczy, bo nie oszukujmy się – jednak kredyt hipoteczny to nie są zakupy w spożywczaku, tylko to jest zobowiązanie finansowe, które będzie z nami niejednokrotnie przez połowę naszego życia.

Trzydzieści lat, tak to przeciętnie mniej więcej wygląda w Polsce, więc to jest naprawdę mówiąc kolokwialnie – kupa czasu. Niemniej jednak, nie jest to jedyne kryterium, jakie powinno być przy wyborze.

Łukasz Jaśkiewicz o ubezpieczeniach na życie pod kredyt hipoteczny:Nie zawsze najtańsze ubezpieczenie jest najlepsze, ale i na odwrót – najdroższe ubezpieczenie też nie zawsze będzie najlepsze.

Nie zawsze najtańsze ubezpieczenie jest najlepsze, ale i na odwrót – najdroższe ubezpieczenie też nie zawsze będzie najlepsze. Wydaje mi się, że warto tutaj rozważyć swoją sytuację, w jakiej obecnie jest dana osoba która takie zobowiązanie finansowe względem banku chce zaciągnąć.

Rola doradcy kredytowego i doradcy ubezpieczeniowego przy wyborze ubezpieczenia

I tutaj już jest rola – bardzo duża rola – doradcy kredytowego w banku, niemniej jednak moje zdanie jest takie, że jeżeli ktoś sprzedaje kredyty, to on robi to dobrze.

A żeby wybrać dobrą polisę ubezpieczeniową, warto mimo wszystko skonsultować się z osobą, która naprawdę przede wszystkim zajmuje się tym.

Ponieważ – tak jak wspomnieliśmy – to jest jednak szmat czasu, to jest jednak te trzydzieści lat.

MK: Okej, to żebym ja dobrze zrozumiał. Sugerujesz, że tak samo jak staramy się znaleźć eksperta od kredytu hipotecznego, tak samo powinniśmy znaleźć eksperta od ubezpieczenia na życie pod kredyt hipoteczny?

ŁJ: Tak, to jest moje zdanie. Często jest to po prostu aspekt pomijany przez klientów. Z moich obserwacji wynika że po prostu my jako społeczeństwo jesteśmy bardzo nauczeni takiego systemu, że biorąc kredyt hipoteczny chcemy mieć coś tu i teraz.

Polisa ubezpieczeniowa nie jest takim dobrem namacalnym, które możemy wziąć i sobie postawić, spełniać te nasze marzenia. No bo nie oszukujmy się – dom, mieszkanie, czy inna nieruchomość to jest zwykle spełnienie naszych marzeń.

Review Jak wybrać ubezpieczenie na życie pod kredyt hipoteczny (opinia agenta ubezpieczeniowego).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *