admin

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta. Lub nagraj swoje pytanie na skrzynkę. Telefon: 221010425

IKZE – rankingi i opinie Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego

W tym fragmencie podcastu o IKZE, rozmawiamy z agentem ubezpieczeniowym o tym jak korzystać z rankingów i opinii odnośnie IKZE (Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego).

O rankingach i opiniach o IKZE rozmawiamy z Piotrem Dejnarowiczem - agentem ubezpieczeniowym.
O rankingach i opiniach o IKZE rozmawiamy z Piotrem Dejnarowiczem – agentem ubezpieczeniowym.

Ranking i kalkulator IKZE

MK: Dobrze. Na pewno wiele osób szuka w Internecie informacji na temat  rankingów IKZE. Co myślisz o takim rankingu IKZE i jak do tego podchodzić i jak na to patrzeć? Jak taki ranking jest robiony zwykle, jeśli możesz się podzielić?

Ranking indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego

PD: Wiesz co, najciekawszy ranking jaki znalazłem jest na stronie analizy.pl  czyli na stronie która właśnie zajmuje się funduszami emerytalnymi, programami oszczędzania. Tam jest kilka parametrów które redaktorzy, którzy to tworzyli , biorą pod uwagę.

Jednym z takich parametrów jest efektywność pomnażania pieniędzy. W 2019 roku Fundusze Inwestycyjne TFI Generali , w tym zakresie zajęły pierwsze miejsce. Kolejnym parametrem , który biorą pod uwagę, są to koszty , które ponosi klient, czyli to o czym wcześniej rozmawialiśmy, na te fundusze inwestycyjne.

Najlepsza oferta IKZE

Kolejny parametr to jest  szerokość oferty  czyli jak dużo funduszy klient ma do wyboru. Kolejny parametr to jest to jak łatwo klient może znaleźć informacje o tym ile mu się tam uzbierało.

Gdzie najlepiej założyć IKZE

Więc jeżeli mówimy o efektywności, to za 2019 rok TFI Generali osiągnęło najlepszy wynik. Nationale Nederlanden  zdobyło najlepszą sumę punktów.

Inne parametry spowodowały, ze Nationale Nederlanden zajęło pierwsze miejsce.  Ja tutaj cieszę się, że Generali jest od wielu lat w czołówce, jeśli chodzi o pomnażanie pieniędzy naszych klientów.

MK: Czyli rankingi IKZE, jak mówisz, są generalnie  ok.  Trzeba je tylko troszkę umieć  czytać i na konkretnych, jak to się ładnie mówi , „kejpijajach” czyli parametrach się skupiać.

PD: Dokładanie tak bo dla jednego ważniejsza jest efektywność, dla kogoś innego jest ważniejsza jest przejrzystość oferty.

Warto to sobie po prostu dostosować ale myślę, że każdy z naszych słuchaczy, jeśli będzie się bardziej interesował tym to dotrze do jakiegoś doradcy, który przeprowadzi analizę potrzeb klienta i pod tym kątem zaoferuje mu najlepsze rozwiązania.

Następny odcinek: IKZE dla samozatrudnionych


Zobacz też co myślą inni: IKZE opinie na forum

Review IKZE – rankingi i opinie Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *