Ubezpieczenia » Ubezpieczenie od utraty dochodu » A co jeżeli stracę dochód z powodu L4?

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

A co jeżeli stracę dochód z powodu L4?

A co jeżeli stracę dochód z powodu L4? Co jeżeli wypadek lub choroba, sprawią że będę niezdolny / niezdolna do wykonywania zawodu. Nie otrzymam wtedy wynagrodzenia.

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy aby otrzymać dopasowaną ofertę ubezpieczenia od utraty dochodu

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze taniego ubezpieczenia od utraty dochodu

Ryzyko utraty dochodu

O tym czym jest ryzyko utraty dochodu możesz przeczytac w tym tekście.

Co jeśli stracę dochód?

Utracę dochód.

Jak się zabezpieczyć przed negatywnymi finansowymi konsekwencjami wypadku czy choroby?

Prywatne ubezpieczenie L4

Z takimi pytaniami i obawami przychodzą często do nas klienci. Osoby które wypełniają formularz kontaktowy i uzyskują zdalnie wsparcie od naszych doradców ubezpieczeniowych w takim przypadku, zwykle decydują się na ubezpieczenie od utraty dochodu.

Szukają też czasami prywatnego ubezpieczenia L4. Czyli szukają ubezpieczenia od utraty dochodu na zwolnieniu L4.

Alternatywa do ubezpieczenia chorobowego z ZUS

Takie ubezpieczenie od utraty dochodu może być dobrą alternatywa do ubezpieczenia chorobowego z ZUS.

A co jeżeli stracę dochód z powodu L4?

Dla kogo ubezpieczenie od utraty dochodu?

  • osoby pracujące na umowach B2B (czytaj więcej na ten temat), samozatrudnieni, prowadzący jednoosobową dzialalność gospodarczą
  • architekci i inżynierowie budownictwa
  • prawnicy – radcowie prawni i adwokaci
  • osoby wykonujące zawody medyczne – lekarze, lekarze stomatolodzy, lekarze weterynarii, pielęgniarki, położne i fizjoterapeuci oraz psychologowie i psychoterapeuci
  • zawody związane z nieruchomościami: pośrednicy nieruchomości, rzeczoznawcy majątkowi i zarządcy nieruchomości
  • osoby prowadzące działalność księgową i podatkową – biura rachunkowe 

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy aby otrzymać dopasowaną ofertę ubezpieczenia od utraty dochodu

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze taniego ubezpieczenia od utraty dochodu

Jakie firmy oferują ubezpieczenia od utraty dochodu?

Ubezpieczenia od utraty dochodu oferują między innymi towarzystwa ubezpieczeniowe takie jak: PZU, Generali, Prudential, Leadenhall, Nationale-Nederlanden.

Dobre linki:

Polacy a ubezpieczenia od utraty dochodu

Zainteresowanie Polaków ubezpieczeniem od utraty dochodu
Na pierwszym miejscu w zestawieniu miast z największym zainteresowaniem ubezpieczeniem od utraty dochodu jest Pruszków. Według naszego badania, na przykładowych 100 000 mieszkańców, 48 osób Pruszkowa interesowało się ubezpieczeniem od utraty dochodu.
Daleko za Pruszkowem, z 26 osobami zainteresowanymi tego typu polisą na 100 000 mieszkańców znalazły się Katowice. Warszawa znalazła się dopiero na trzecim miejscu, z wynikiem średnio 26 osób zainteresowanych ubezpieczeniem od utraty dochodu na 100 000 mieszkańców.

Opinie na forum

Forum ubezpieczeniowe tworzone przez naszych klientów i agentów ubezpieczeniowych
Na tym forum ubezpieczeniowym znajdziesz opinie, komentarze oraz oceny zarówno klientów, którym pomogliśmy – jak i tych nam obcych, którzy po prostu szukali informacji o ubezpieczeniach. W tej społeczności znajdziesz też często wypowiedzi doradców ubezpieczeniowych, dzielących się swoją ekspercką wiedzą.

Review A co jeżeli stracę dochód z powodu L4?.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.