Ubezpieczenia » Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego » Zobacz ile można odliczyć od podatku PIT za 2020 dzięki IKZE

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Zobacz ile można odliczyć od podatku PIT za 2020 dzięki IKZE

Zrób sobie prezent (fiskalny) pod choinkę 


Nawet 2 007 zł można odliczyć pod podatku PIT za 2020 rok, wpłacając pieniądze na IKZE (czyli Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego). Wpłata musi zostać zaksięgowana na rachunku przed końcem roku, więc przelew trzeba koniecznie zrobić do Wigilii.

Odliczenie od podatku dzięki IKZE

Zobacz ile dzięki IKZE można odliczyć od podatku PIT za 2020.

W kończącym się roku 2020 na swoje IKZE można wpłacić maksymalnie 6 272,40 zł. Kwota odliczenia od podatku zależy od stawki PIT, którą płaci podatnik.

Pieniądze na IKZE można wpłacić jednorazowo, w ratach albo regularnie. Jeśli chcemy skorzystać z ulgi podatkowej za ten rok, ważne jest, aby nie odkładać wpłaty do ostatniej chwili. W przeciwnym wypadku jest ryzyko, że pieniądze nie zostaną zaksięgowane najpóźniej w Sylwestra.

IKZE pozwala na zgromadzenie dodatkowych oszczędności emerytalnych przy jednoczesnych korzyściach podatkowych. Ta ulga w PIT jest stosunkowo wysoka i ma charakter długofalowy – można z niej korzystać co roku.

Limit wpłat IKZE w 2021

Wiadomo już, że limit wpłat na IKZE w 2021 został podniesiony do 6 310,80 zł.

Osoby posiadające IKE (czyli Indywidualne Konto Emerytalne) również są na ostatniej prostej, aby wykorzystać limit wpłat, który wynosi 15 681 zł.

      Kontakt:
•  Bohdan Białorucki, rzecznik Avivy, bohdan.bialorucki@aviva.pl, tel. 501 781 140 
•  Monika Banyś, ZOOM bsc, monika.banys@zoom-bsc.pl, tel. 500 140 263
•  Luiza Rosłon, ZOOM bsc, luiza.roslon@zoom-bsc.pl, tel. 500 140 254

      

Review Zobacz ile można odliczyć od podatku PIT za 2020 dzięki IKZE.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.