Ubezpieczenia » Uncategorized » Programista na swoim a ubezpieczenie od utraty dochodu

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Programista na swoim a ubezpieczenie od utraty dochodu

Na temat ubezpieczeń od utraty dochodu (czytaj dalej) oraz ubezpieczeń dla programistów pisałem (czytaj dalej) już na tym blogu wiele. Ba! Nawet pisałem o ubezpieczeniach od utraty dochodu właśnie dla programistów.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze taniego ubezpieczenia od utraty dochodu
Programista na swoim a ubezpieczenie od utraty dochodu

Ewidentnie świadomość wśród naszych klientów w tym temacie rośnie. Zgłasza się do nas co raz więcej osób, programistów, którzy szukają właśnie tego rodzaju ubezpieczenia.

Ucieszy mnie też fakt, że cały wątek na ten temat powstał na grupie dyskusyjnej na Facebooku. Miejscem tej dyskusji na temat ubezpieczeń od utraty dochodu dla programistów, jest grupa “Programista na swoim”.

Poniżej, przytoczę w ramach cytatu, dbając o ochronę danych osobowych, kilka bardzo ciekawych wątków z tej rozmowy. Pokazują one:

  • z jednej strony dużą ciekawość i zainteresowanie tym tematem ze strony branży IT
  • a z drugiej strony duże pole do lepszego dzielenia się wiedzą z potencjalnymi klientami

Autor posta, Mateusz, pisze:

Ubezpieczenie od utraty dochodu

Hej. Jestem na b2b od kilku miesięcy. Czy ktoś z Was ma takie ubezpieczenie? Czy macie doświadczenie w wypłacie środków? Widzę ostatni post w tej sprawie z 2019.

Pozdrawiam!

Mam z miesięcznym okresem karencji gdyż wtedy opłata za ubezpieczenie jest dużo niższa a poduszka finansowa może mi pokryć koszty życia za ten okres. Ale to kwestia osobista i tego jak szacujesz stan swojego zdrowia i prawdopodobieństwo że stanie się coś przez co nie będziesz mógł pracować. Nie zdarzyło mi się jeszcze wypłacać środków

Ubezpieczenie od utraty dochodu a forma zatrudnienia – umowa o pracę lub B2B

Piotr wskazuje, aby uważnie sprawdzać rodzaj ubezpieczenia oraz rodzaj zatrudnienia:

Tylko zwróć uwagę na ubezpieczenia. Znam przypadek gdzie osoba miała hipotekę i dobrała ubezpieczenie od utraty pracy (moze to byl wymog kredo). Nie wiem czy przeszła na B2B czy byla na B2B juz w trakcie brania kredytu. Parę lat później był wypadek i niezdolności do pracy. Ubezpieczeniodawca odmówił wypłaty bo ubezpieczony nie byl u nikogo zatrudniony a u siebie się nie liczy ;/

Poważne zachorowanie lub wypadek

Dalej, inny członek grupy – Tomasz, komentuje:

Sformułowanie ubezpieczenie od utraty dochodu można chyba rozumieć na różne sposoby. Z mojego punktu widzenia warto ubezpieczyć się przede wszystkim od poważnego zachorowania lub wypadku uniemożliwiającego pracę i coś takiego mam. Ubezpieczenie od utraty źródła zarobku w przypadku dobrego specjalisty raczej nie ma sensu, bo będąc zdrowy i tak szybko coś znajdziesz.

Nie interesowało mnie ubezpieczenie od złamanego palca, bo to jest sytuacja, w której po miesiącu mogę z powrotem zarabiać. Założyłem, że to musi być duże ubezpieczenie, które dałoby mojej żonie możliwości, żeby mnie utrzymać w momencie, w którym byłbym dla niej ciężarem, a nie wsparciem.

Myślę, że kwotę każdy musi sobie wyznaczyć sam.

Tego typu ubezpieczenia oferują różni ubezpieczyciele. Najlepiej pogadać z agentem, który obsługuje różne firmy, bo w zależności od oceny Twojego zdrowia dostaniesz różne oferty lub odmowę ubezpieczenia od różnych firm.

Ile kosztuje ubezpieczenie od utraty dochodu dla programisty

Krzysztof dzieli się informacjami, jakie posiada ubezpieczenie od utraty dochodu:

Mam z miesięcznym okresem karencji gdyż wtedy opłata za ubezpieczenie jest dużo niższa a poduszka finansowa może mi pokryć koszty życia za ten okres. Ale to kwestia osobista i tego jak szacujesz stan swojego zdrowia i prawdopodobieństwo że stanie się coś przez co nie będziesz mógł pracować. Nie zdarzyło mi się jeszcze wypłacać środków.

U mnie ostatecznie wyszło jakieś 1k rocznie za świadczenie rzędu 6k miesięcznie. Tylko ma znaczenie właśnie wiek, karencja, zakres itp.

Jeżeli szukasz więcej informacji to sprawdź grupę “Programista na swoim“.

Jakie firmy oferują ubezpieczenie od utraty dochodu dla programistów?

Wśród firm ubezpieczeniowych oferujących ubezpieczenie od utraty dochodu, kupowane przez naszych klientów znajdziesz:

Review Programista na swoim a ubezpieczenie od utraty dochodu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.