Ubezpieczenia » Ubezpieczenie na życie » Które ubezpieczenia grupowe na życie

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Które ubezpieczenie grupowe na życie ma największe zaufanie agentów (top 10)

Które ubezpieczenie grupowe na życie cieszy się największym zaufaniem agentów? Które ubezpieczenie grupowe na życie wdrożyć w firmie? Które ubezpieczenie na życie dla pracowników firmy jest najczęściej wybierane przez agentów ubezpieczeniowych.

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc doradcy ubezpieczeniowego

Dziś przedstawimy zestawienie top 10.

Które ubezpieczenie grupowe na życie ma największe zaufanie agentów (top 10)

Po tym jak przedstawiliśmy ranking ubezpieczeń na życie, a wcześniej porównanie ubezpieczeń na życie, nadszedł czas na zebranie wypowiedzi agentów, w postaci ankiety.

Agenci ubezpieczeniowi odpowiedzieli na pytanie:

Pytanie do agentów ubezpieczeniowych”

Do jakiego produktu ubezpieczeniowego grupowego na życie macie największe zaufanie i nie boicie się sprzedawać?

Które ubezpieczenie grupowe na życie ma największe zaufanie agentów

Zwycięzca: Warta Dla Ciebie i Rodziny

Odpowiedzią na pytanie które ubezpieczenie grupowe na życie ma największe zaufanie agentów ubezpieczeniowych, jest Warta-Wdcir czyli Warta Dla Ciebie i Rodziny, z wynikiem 42% głosów w ankiecie.

Na drugim miejscu w zestawieniu, tuż po Warta-DCIR czyli Warta dla Ciebie i Rodziny, jest Generali, z wynikiem 26%.

Po Warcie i Generali, na trzecim miejscu w zestawieniu najczęściej wybieranych ubezpieczeń grupowych na życie przez agentów jest ErgoHestia z wynikiem 11%.

Tuż za Ergo Hestia, na czwartym miejscu z 8% jest Allianz. A dalej to już tylko Nationale Nederlnden z wynikiem 2%, PZU, Polisa Życie z 1% oraz Unum z 0%.

Definicja ubezpieczenia grupowego według mfiles.pl:

Ubezpieczenia grupowe to według klasycznej definicji umowa pomiędzy ubezpieczycielem a ubezpieczającym opierająca się na regularnych wpłatach pieniężnych na rachunek ubezpieczyciela, który jest odpowiedzialny za ochronę ubezpieczającego (D. Maśniak 2016, s. 282). M. Orlicki podaje, że termin stosowany w praktykach ubezpieczeniowych dotyczy ubezpieczenia szeroko pojętej grupy. Z pojęciem wiążą się liczne kontrowersje, zwłaszcza w definiowaniu ilości podmiotów należących do grupy. Aktualnie ubezpieczenia grupowe są silnie narażone na eksploatację do innych celów, między innymi do uzyskiwania korzyści finansowych przez podmiot ubezpieczyciela. Ubezpieczenie rozpoczyna się podpisaniem umowy oraz wpłaty pierwszej składki na konto ubezpieczyciela (Ustawa o ubezpieczeniach… 2003, s. 16). Obecnie w kodeksie cywilnym prawa polskiego nie istnieje ścisła definicja ubezpieczeń grupowych. Przywołując słowa M. Orlickiego, ubezpieczenia grupowe to takie, których umowa zawierana jest na osobę trzecią: “Tylko bowiem w ubezpieczeniach na cudzy rachunek ubezpieczający nie jest jednocześnie ubezpieczonym” (M. Orlicki 2014, s. 5).

Zobacz też:
ubezpieczenie grupowe – forum
co pracownikowi daje ubezpieczenie grupowe

Review Które ubezpieczenie grupowe na życie ma największe zaufanie agentów (top 10).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.