Ubezpieczenia » Ubezpieczenie nagrobka » Jak ubezpieczyć nagrobek?

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Jak ubezpieczyć nagrobek?

Posłuchaj jak ubezpieczyć nagrobek

Cześć nazywam się Marcin Kowalik słuchasz podcastu Ubezpieczeniapoludzku.pl.
W tym Podcaście staramy się skomplikowane czasami tematy produktów ubezpieczeniowych przedstawić w ludzki sposób tak żeby każdy z nas ten temat zrozumiał żebym ja ten temat zrozumiał, żebym mógł się z nim zapoznać i żeby mógł świadomie podjąć decyzję ewentualnie zakupowe.

Opinie agenta ubezpieczeniowego o ubezpieczeniu nagrobka

Dzisiaj moim i Twoim gościem jest Paweł Roczyna, ekspert ubezpieczeniowy doświadczony profesjonalista ubezpieczeniowy.

Cześć Paweł.

Witam Marcina witam wszystkich słuchaczy. Cześć.

OK, Paweł Dziękuję bardzo że znalazłeś czas i poproszę Cię żebyśmy się dzisiaj zajęli tematem takim troszkę może dla niektórych dziwnym.
Ale doświadczenie pokazuje że kiedyś w końcu każdy z nas będzie musiał się zmierzyć z tym tematem.

Tym tematem jest dzisiaj ubezpieczenie grobu. Czyli pochylić się nad tematem jak ubezpieczyć nagrobek

Gotowy?

Jasne jasne.

OK. Słuchaj no bo tak taki nagrobek to jakkolwiek by na to nie popatrzeć jakkolwiek by tego nie nazwać to jest dla wielu osób inwestycja.
Tam się czasami inwestuje kilka tysięcy złotych czasami kilkanaście tysięcy złotych.

Jest to chyba powiem nieruchomość która jest narażona na różnego rodzaju zdarzenia losowe i atmosferyczne itd.
Chciałbym żebyśmy dzisiaj odpowiedzieli na te najczęściej zadawane do Google przez przez internet pytania.
To ja sobie te pytania zebrałem i może tak zacznijmy od takiego może najbardziej prostego i oczywistego pytania:

Jak ubezpieczyć nagrobek

Bardzo dziękuję za to pytanie i zaproszenie tego wywiadu. Czuje delikatny stres ale taki motywujące. Już przechodzę do pytania jak ubezpieczyć nagrobek

Jak Towarzystwa Ubezpieczeniowe traktują nagrobki

Nagrobek jest traktowany przez towarzystwo ubezpieczeniowe jako jako budowla.
Sam w sobie jest taką budowlą jest wznoszone z dosyć trwałych dosyć trwałych elementów granitu marmuru.
I tak jak wspomniałeś tych materiałów jest wiele.
Koszty tych nagrobków są są różne od powiedzmy dwóch trzech tysięcy złotych.
Górnej granicy jeśli mowa o grobowca. Właściwie nie ma. Średnio jest to około sześciu tysięcy 300 złotych do siedmiu i pół tysiąca złotych do samego nagrobka.

Dochodzą oczywiście różne zdobienia. Czasami różne figury ale co ważne muszą być one potwierdzone na stałe.

Czyli spora inwestycja No czyli jakby sensowne jest zadawanie sobie pytania czy ubezpieczyć nagrobek, jak ubezpieczyć nagrobek.

Dokładnie jak najbardziej jest to jak najbardziej sensowne.
Jeśli nie jest to ubezpieczenie tak jak wspomniałeś na samym początku we wstępie do rozmowy, nie jest to popularne ubezpieczenie tak popularne ubezpieczenie.
Ktoś mógłby się troszeczkę podrapać w głowę po co ubezpieczyć w ogóle nagrobek.

I od czego to nagrobek ubezpieczyć.

Bardzo często zdarzają się oprócz takich standardowych zjawisk atmosferycznych mimo to często mamy do czynienia z wandalizmu z aktami wandalizmu tudzież kradzieży.
Jeśli chodzi o zjawiska atmosferyczne które najczęściej dotykają uszkadzając nagrobki płyty nagrobne lub też jakieś elementy posągów jakieś popiersia przytwierdzone do płyty nagrobne i tak jak powiedziałem wcześniej muszą być one przytwierdzone do płyt nagrobnych.
Najczęściej ulegają dewastacji w tym także graffiti. Silny wiatr często na na cmentarzach są drzewa zwłaszcza specyfika specyfika polskich cmentarzy jest taka że.

Na cmentarzach rośnie dużo dużo takich starych ogromnych drzew.

Wiesz co to to wiesz co do tego za chwilkę dojdziemy.

Ja bym chciał żebyśmy najpierw zaczęli o takiej podstawowej kwestii czyli właśnie jak do tego podejść jak ubezpieczyć nagrobek.
Czyli co. Powiedzmy że jestem tutaj jest terminologia odpowiednio jestem właścicielem jeszcze nie rezydentem.

Jestem właścicielem nagrobka tak czy też jestem osobą odpowiedzialną za jakiś nagrobek. Może tak to będzie najlepiej ujęte i dbam o ten nagrobek opiekuje się nimi i chcę żeby godnie wyglądało no bo wiadomo to są kwestie bliskich rodziny krewnych. No i teraz jaka jest procedura.
Jaki jest proces ja się zgłaszam np. do Ciebie do agenta ubezpieczeniowego. Co dalej?

Proces ubezpieczania nagrobka

Proces jest proces jest dosyć prosty. Jeśli chodzi o to kto to może być to osoba ubezpieczona nie musi być w żaden sposób jakoś spokrewniona. Czy dla mnie jako agenta ubezpieczeniowego jest ważne to że zgłasza się ktoś kto chce ubezpieczyć taki nagrobek.

I ja w żaden sposób nie weryfikuje czy ty masz prawo do tego żeby to ubezpieczenie. Także tutaj te kwestie kto zawarł jako agent ubezpieczeniowy absolutnie nie zaglądam. Dla mnie jest ważna cena wartość na jaką chcesz chcesz to jako klient ubezpieczyć.

Wycena ubezpieczenia nagrobka

Do tego będzie będzie potrzebne podanie wartości na którą składają się:

  • sam nagrobek, czyli cena po prostu materiału
  • plus oczywiście są to także koszty wyliczone montażu całości. I to jest jest ceną którą należało ponieść za to za wykonanie takiego nagrobka.

Dokumentacja do ubezpieczenia nagrobka

Do każdego takiego ubezpieczenia jest tak zwana lustracja którą może wykonać klient więc w dniu zawarcia takiej takiej najlepiej w dniu zawarcia takiej umowy robić zdjęcia jego nagrobka. A jakość określam w którym miejscu na cmentarzu? Tak tak tak tak.

Lustracja czyli tak zwane oględziny polegają właśnie na zrobieniu dwóch zdjęć.

Z reguły są dwa zdjęcia które obejmują widok ogólny grobu czy też kwatery widok płyty z imionami i nazwiskami osób tudzież inskrypcji które się znajdują na nagrobku. To z reguły jest wystarczające do tego żeby takie ubezpieczenie zawrzeć.

Ok czyli jak był uzgodniony kwotę bo do tego za chwilę jeszcze wrócimy.

Ja robię tą lustrację przesłać te dokumenty te dokumentacje przerwa na realizację nie jest potrzebna do wglądu ona jest potrzebna tobie przy wycenie ewentualnie w ocenianiu później już na dalszym etapie szkody jak dobra likwidator. Proszę pana ja zapłać kwotę X Y zł. No to proszę.

Dobre OK no to mamy zgodność jakąś odnośnie tego ubezpieczenia. Dostaje no pewnie albo osobiście albo pocztą jakiś dokument potwierdzający że mam ubezpieczenie. No to teraz przejdźmy do trochę szczegóły.


Zwykle klienci decydują się na ubezpieczenie nagrobka od firm PZU, Warta, Compensa lub Wiener, Uniqa, Generali.

Jak ubezpieczyć nagrobek?

Review Jak ubezpieczyć nagrobek?.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.