Ubezpieczenia » Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego » IKZE dla samozatrudnionych (Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego)

admin

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

IKZE dla samozatrudnionych (Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego)

O IKZE dla samozatrudnionych (Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego) rozmawiamy z agentem ubezpieczeniowym.

IKZE a działalność gospodarcza

IKZE dla samozatrudnionych

MK: To teraz podniesiemy trochę poprzeczkę trudności tematu. IKZE dla samozatrudnionych. Czy to w ogóle działa , czy to w ogóle  jest, funkcjonuje, jak do tego podejść?

IKZE dla samozatrudnionych

PD: Powiem ci, że samo zatrudnienie to jest jedna z grup , która najbardziej powinna się tym zainteresować. Będąc na umowie o pracę, jeżeli zarabiamy więcej bo dostaliśmy premię , bo była jakaś nagroda. To często też od tej wyższej składki płacimy wyższą składkę na emeryturę, co więcej, odkładamy.

Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego i samozatrudnienie

Większość przedsiębiorców, którzy są na działalności gospodarczej płaci najmniejszy ZUS jaki jest możliwy bo wychodzi z założenia, że i tak pewnie nic z tego nie zostanie.

Więc dla kogoś takiego moim zdaniem właśnie, IKZE jest bardzo dobrym rozwiązaniem, dlatego, że może sobie wpłacać tam dodatkowe kwoty. Jeżeli weźmiemy sobie z grubsza 6242 złote, podzielimy na 12 miesięcy, to jest około 520 złotych miesięcznie. To z tego w długim okresie, przy dodatnich zyskach kapitałowych może się trochę uzbierać.

Też nie twierdzę, że to jest dla każdego rozwiązanie, że to wystarczy. To oczywiście związane jest z tym jakie potrzeby finansowe spodziewamy się mieć za lat naście albo dziesiąt, kiedy będziemy odchodzić na emeryturę. Dlatego odpowiadając na twoje pytanie czy IKZE jest dobrym rozwiązaniem dla kogoś kto prowadzi działalność, moim zdaniem bardzo dobrym.


Poprzedni wpis: IKZE rankingi i opinie

Następny wpis: IKZE czy IKE?

Review IKZE dla samozatrudnionych (Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

admin