Ubezpieczenia » Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego » IKZE a PPK (Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego a Pracownicze Plany Kapitałowe)

admin

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

IKZE a PPK (Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego a Pracownicze Plany Kapitałowe)

IKZE a PPK

MK: Dobra. To teraz tak. W pierwszym odcinku tego podcastu rozmawiałem z Sebastianem, też doświadczonym agentem ubezpieczeniowym o PPK. Więc siłą rzeczy, trochę jest takich zapytań w Internecie odnośnie IKZE i PPK. Jak ty  byś do tego podszedł? Jakie są twoje przemyślenia na ten temat?

PD: To są trochę dwa różnie produkty. IKZE jest 100% dobrowolne i to my decydujemy gdzie je będziemy mieli, jakie sumy będziemy tam odkładali. I to tak naprawdę nie jest w żaden sposób powiązane ile my zarabiamy.

Dywersyfikacja emerytury

MK: Czyli w tym przypadku dywersyfikować najlepiej?

PD: To oczywiście.

MK: Przerwałem ci , coś zacząłeś mówić…

PD: tak, to PPK czy PPE jest związane z miejscem, w którym pracujemy. Trochę jesteśmy uzależnieni od tego na jakie rozwiązanie zdecyduje się przedsiębiorstwo w którym pracujemy czy grupa ludzi z którymi pracujemy.

W IKZE sami decydujemy jak oszczędzamy

Tak? Więc to jest to. W IKZE , tak jak sama nazwa mówi, jest to indywidualne, więc my tak naprawdę możemy sobie sami decydować o tym co robimy i w jaki sposób oszczędzamy.

Następny wpis: IKZE – minusy i wady

Poprzedni wpis: Minimalna wpłata IKZE

Review IKZE a PPK (Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego a Pracownicze Plany Kapitałowe).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

admin