Ubezpieczenia » blog ubezpieczeniowy » Generali ze specjalną ofertą dla osób podróżujących do USA

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Generali ze specjalną ofertą dla osób podróżujących do USA

Generali przygotowało specjalną ofertę ubezpieczenia turystycznego, dedykowanego osobom, które planują wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Poza standardową ochroną ubezpieczenie przewiduje również zwrot kosztów powrotnego biletu lotniczego do Polski w przypadku odmowy wjazdu do USA, specjalny, lokalny numer telefonu, z polskojęzyczną obsługą i aplikacja do zgłaszania szkód online.  Ponadto pomoc assistance jest organizowana i opłacana na miejscu, bezpośrednio przez przedstawiciela Generali od lat działającego na terenie USA – Generali Global Assistance.

Włączenie Polski do ruchu bezwizowego z pewnością zwiększy zainteresowanie wyjazdami do Stanów Zjednoczonych. W tej nowej podróżniczej rzeczywistości, Generali przygotowało specjalne ubezpieczenie turystyczne dla osób planujących wyjazd do USA. 

Zależy nam, aby nasi klienci, którzy planują tak ekscytującą i jednocześnie długą podróż, byli wyposażeni w dobre ubezpieczenie, gwarantujące poczucie bezpieczeństwa i nasze pełne wsparcie, gdy go będą potrzebować. Polisa Generali została przygotowana specjalnie z myślą o potrzebach i ryzykach osób wyjeżdżających do Stanów Zjednoczonych – mówi Arkadiusz Wiśniewski, członek Zarządu Generali TU SA.

Suma ubezpieczenia, suma korzyści

Osoby wybierające się za ocean, w związku z wysokimi kosztami leczenia na miejscu, otrzymują od Generali ubezpieczenie dedykowane na wyjazdy do USA, zapewniające organizację i pokrycie kosztów pomocy medycznej. Jest to produkt dający możliwość wyboru wysokich sum ubezpieczenia, pozwalających na pokrycie kosztów pomocy medycznej w Stanach Zjednoczonych. Ubezpieczony może wybrać sumę kosztów leczenia nawet do 1 200 000 zł.

– Z roku na rok zauważamy, że koszty leczenia w USA rosną, dlatego wyjeżdżając do Stanów warto wybrać polisę z wysoką sumą ubezpieczenia, co najmniej 800 000 złotych, tak żeby np. w razie choroby móc spokojnie wrócić do domu, nie martwiąc się, że z własnej kieszeni trzeba będzie opłacić część rachunku – dodaje Arkadiusz Wiśniewski.

W ramach oferowanej pomocy medycznej ubezpieczony może skorzystać z badań i zabiegów ambulatoryjnych, konsultacji lekarskich, dojazdu lekarza z najbliższej placówki, pobytu w szpitalu, zakupu lekarstw, środków opatrunkowych, transportu do szpitala, leczenia stomatologicznego, czy opłacenia honorarium lekarza.

Polisa turystyczna Generali zapewnia ubezpieczonemu pokrycie całkowitych kosztów powrotu do Polski, do wysokości sumy ubezpieczenia, kosztów leczenia, w przypadku, gdy rozstrój zdrowia lub wypadek był na tyle poważny, że ubezpieczony nie może samodzielnie wrócić do kraju. Co więcej, polisa zawiera również ubezpieczenie Odpowiedzialnosci Cywilnej w życiu prywatnym, co oznacza, że pokryje koszty w razie uszkodzenia przez ubezpieczonego mienia lub zdrowia innych osób. Klient ma możliwość wyboru sum ubezpieczenia nawet do 1 mln zł. Jest to bardzo ważne z uwagi na to, że odszkodowania z tytułu Odpowiedzialności Cywilnej  w Stanach Zjednoczonych są znacznie większe niż w większości innych krajów na całym świecie. 

Dodatkowo zakres polisy Generali może zostać rozszerzony o ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie bagażu podróżnego, sprzętu sportowego, kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej, kosztów anulowania noclegu, czy biletu lotniczego, a także wielu innych dodatkowych ryzyk. Ubezpieczenie turystyczne Generali do USA to również bogaty pakiet usług assistance.

Nowe rozwiązania

Poza standardową ochroną ubezpieczenie przewiduje również kilka ciekawych rozwiązań wprowadzonych specjalnie z myślą o potrzebach osób podróżujących za ocean.

Dla wszystkich osób, które mają obawę, że mimo ruchu bezwizowego, na miejscu spotkają się z odmową wjazdu na teren USA, polisa przewiduje ochronę na tę okoliczność. Wramach pakietu Assistance Standard Generali gwarantuje zwrot kosztów powrotnego biletu lotniczego do Polski do kwoty 2 000 PLN.Koszty są zwracane Ubezpieczonemu po otrzymaniu przez Centrum Pomocy Generali dokumentów potwierdzających odmowę wjazdu na teren USA, rachunków za powrotny bilet lotniczy oraz dokumentów potwierdzających jego opłacenie.

Dodatkowo dla osób potrzebujących pomocy na terytorium USA został uruchomiony specjalny, lokalny numer telefonu, pod który klient będzie mógł zadzwonić i uzyskać pomoc w języku polskim

Bariera językowa, często jest problemem, zwłaszcza w sytuacji, gdy klienci potrzebują pomocy w nieprzewidzianej sytuacji. Wsparcie Centrum  Pomocy w języku ojczystym z pewnością zapewni dużo większy komfort i poczucie bezpieczeństwa. Opłata za połączenie będzie taka jak na terytorium Stanów Zjednoczonych, dzięki czemu klienci posiadający lokalną kartę SIM nie muszą martwić się o wysokie rachunki telefoniczne – dodaje Wiśniewski.

Szkodę ubezpieczeni będą mogli zgłosić także online, dzięki specjalnej aplikacji. Opcja ta daje możliwość bezkosztowego kontaktu z Centrum Pomocy, przy wykorzystaniu  połączenia internetowego wszędzie tam, gdzie klienci mają dostęp do bezpłatnego internetu.

Generali Global Assistance

Na terenie Stanów Zjednoczonych od lat działa wyspecjalizowana jednostka w ramach Grupy Generali – Generali Global Assistance (część Grupy Europ Assistance), która na miejscu pomaga klientom posiadającym polisę Generali. Pomoc assistance jest organizowana i opłacana na miejscu, bezpośrednio przez przedstawiciela Generali w USA, więc polscy klienci mogą liczyć   szybką organizację całego procesu pomocy podczas zaistniałego zdarzenia. 

Proponując klientom dobrą polisę z zakresem dostosowanym do indywidualnych potrzeb, zapewniamy im poczucie bezpieczeństwa, by mogli korzystać z turystycznych uroków Stanów Zjednoczonych, a w razie potrzeby otrzymać wsparie Generali na miejscu. Wierzymy, że dzięki takim ofertom będziemy mogli być dla nich partnerem na całe życie i będą wracać do nas zawsze, gdy będą potrzebować ubezpieczenia – tłumaczy Arkadiusz Wiśniewski.

Review Generali ze specjalną ofertą dla osób podróżujących do USA.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.