Ubezpieczenia » blog ubezpieczeniowy » Dla kogo są Pracownicze Plany Kapitałowe

admin

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta. Pamiętaj o pozostawieniu swoich danych kontaktowych. Wrócimy do Ciebie z odpowiedzią.

Dla kogo są Pracownicze Plany Kapitałowe

Dla kogo jest PPK (Pracownicze Plany Kapitałowe)?

Transkrypcja:

Ja bym chciał też, żebyśmy jasno powiedzieli dla kogo jest PPK.

Sebastian: PPK jest dla osoby zatrudnionej. Bo tutaj ciekawa rzecz jest taka, że ustawa posługuje się takim terminem „osoba zatrudniona”. To są – najprościej mówiąc – wszystkie osoby na umowę o pracę, wszystkie osoby na umowę-zlecenie, które są ozusowane. Czyli nawet jeżeli to są członkowie rad nadzorczych i gdzieś tam ta składka ZUS-owska się pojawia, to też trzeba mieć to na uwadze. Ale tak znakomita większość osób to są po prostu ci pracownicy, którzy pracują na etacie. 

I tutaj jest kwestia tego, że patrzymy na dwie kategorie tych osób zatrudnionych do 55 roku życia, czyli ci, którzy zapisywani są automatycznie z możliwością rezygnacji i osoby między 55 a 70 rokiem życia, które mogą przystąpić, jeśli złożą stosowny wniosek.

Wypełnij poniższy formularz jeżeli potrzebujesz pomocy we wdrożeniu PPK w firmie lub potrzebujesz szkolenia z PPK.

Pomagamy we wdrożeniu PPK w miastach: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Katowice, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Rzeszów Gliwice, Zabrze, Olsztyn, Bielsko-Biała, Bytom, Zielona Góra, Rybnik, Ruda Śląska, Tychy, Opole, Gorzów Wielkopolski, Dąbrowa Górnicza.
Leokadia
admin

Program jest stworzony dla każdego kto po prostu chce sobie dołożyć do większej emerytury. Komu zależy żeby móc sobie lepiej pożyć jak już zakończy swoją pracę.

2 lata temu
elwira
admin

Program jest stworzony dla każdego kto po prostu chce sobie dołożyć do większej emerytury. Komu zależy żeby móc sobie lepiej pożyć jak już zakończy swoją pracę.

2 lata temu

Review Dla kogo są Pracownicze Plany Kapitałowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

admin