Ubezpieczenia » Ubezpieczenie od utraty dochodu » Czym różni się ubezpieczenie od utraty dochodu od ubezpieczenia na życie?

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Czym różni się ubezpieczenie od utraty dochodu od ubezpieczenia na życie?

Czym różni się ubezpieczenie od utraty dochodu od ubezpieczenia na życie? Poniżej znajdziesz odpowiedź agenta ubezpieczeniowego, na podstawie jego doświadczeń, wielu lat praktyk i rozmów z klientami ubezpieczeniowymi.

Pisaliśmy już o tematach:

Agent ubezpieczeniowy od ubezpieczeń od utraty dochodu

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu

Różnica między ubezpieczeniem na życie a ubezpieczeniem od utraty dochodu

Zaprzyjaźniony agent ubezpieczeniowy który pomaga klientom w wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu wyjaśnia różnicę między ubezpieczeniem na życie a ubezpieczeniem od utraty dochodu:

Polisa ze świadczeniem z tytułu śmierci ubezpieczonego (ubezpieczenie na życie), jest uruchamiana właśnie w sytuacji ostatecznej – zgon (najczęściej z dowolnej przyczyny = paradoksalnie rozwiazanie potencjalnych problemów finansowych).

Natomiast gdy ubezpieczony w wyniku nw lub choroby czasowo albo co gorsza, dożywotnio nie będzie mógł wykonywać swojej pracy, najprawdopodobniej stanie się ciężarem dla rodziny jednocześnie nie generującym środków finansowych do budżetu domowego, albo przez jakiś okres czasu wymagany na przekwalifikowanie się wystąpi czasowe uszczuplanie oszczędności, etc.

Czym różni się ubezpieczenie od utraty dochodu od ubezpieczenia na życie?

Wtedy przydatne jest ubezpieczenie od utraty dochodu.

Kto korzysta z ubezpieczeń od utraty dochodu?

Najczęściej kupowane są ubezpieczenia od utraty dochodu dla lekarzy, ubezpieczenia od utraty dochodu B2B i ubezpieczenia od utraty dochodu IT.

Agent ubezpieczeniowy od ubezpieczeń od utraty dochodu

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze ubezpieczenia od utraty dochodu

Review Czym różni się ubezpieczenie od utraty dochodu od ubezpieczenia na życie?.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.