Ubezpieczenia » Ubezpieczenie od utraty dochodu » Kiedy warto rozważyć ubezpieczenie od utraty dochodu?

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Kiedy warto rozważyć ubezpieczenie od utraty dochodu?

Kiedy warto rozważyć ubezpieczenie od utraty dochodu? Odpowiedź na to pytanie przygotowałem na podstawie swoich doświadczeń, moich rozmów z agentami ubezpieczeniowymi i klientami którym pomagamy.

Wypełnij formularz kontaktowy aby zdobyć wycenę ubezpieczenia od utraty dochodu od agenta

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze taniego ubezpieczenia od utraty dochodu

Zaprzyjaźniony agent ubezpieczeniowy, na pytanie “Kiedy warto rozważyć ubezpieczenie od utraty dochodu?” odpowiedział mi w następujący sposób:

Na każdy etapie życia zawodowego, szczególnie gdy konsumujemy większość swoich przychodów, jesteśmy głównym “żywicielem” rodziny, posiadamy długoterminowe zobowiązania (np. kredyty hipoteczny) – śmierć zawodowa = lawina problemów finansowych.

Kiedy warto rozważyć ubezpieczenie od utraty dochodu? Z mojego doświadczenia wynika, że warto to zrobić, gdy nasz dochód zależy w dużej mierze od naszej zdolności do pracy, a sytuacja, w której nie będziemy w stanie pracować, może spowodować poważne trudności finansowe dla nas i naszej rodziny.

Kiedy warto rozważyć ubezpieczenie od utraty dochodu?

Dla kogo szczególnie ważne są te ubezpieczenia?

Szczególnie istotne jest to, jeśli nie posiadamy oszczędności ani innych źródeł dochodu, które mogłyby rekompensować utratę dochodu z powodu choroby lub wypadku!!!

Jako ekspert w tej dziedzinie, mogę powiedzieć, że ubezpieczenie od utraty dochodu może być szczególnie korzystne dla przedsiębiorców, osób samozatrudnionych oraz pracowników zatrudnionych na umowę o pracę, którzy nie mają dostępu do systemu zabezpieczenia społecznego na wypadek choroby lub wypadku. Dlatego grupą która często sięga po ubezpieczenie od utraty dochodu, jest grupa osób pracujących na umowach B2B.

Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie ubezpieczenia od utraty dochodu są takie same.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie od utraty dochodu

W celu wybrania odpowiedniego ubezpieczenia, konieczne jest dokładne przeanalizowanie i porównanie ofert różnych ubezpieczycieli. Jako autorytet w tej dziedzinie, mogę Ci pomóc w wyborze ubezpieczenia, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i budżetowi.

Kiedy warto rozważyć ubezpieczenie od utraty dochodu

Wypełnij formularz kontaktowy aby zdobyć wycenę ubezpieczenia od utraty dochodu od agenta

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać pomoc agenta ubezpieczeniowego w wyborze taniego ubezpieczenia od utraty dochodu

Dowiedz się więcej: Ubezpieczenia po ludzku na youtube.

Średnia Ocena: 4.0 z 5 (1 ocen)
5 gwiazd
0
4 gwiazdy
1
3 gwiazdy
0
2 gwiazdy
0
1 gwiazda
0
tymi
Marcin Kowalik

zastanawiam się

właśnie się zastanwiam nad takim ubezpieczeniem od utraty dochodu.
Byłem mega zadowolony z kontaktu z agentem po wypełnieniu formularza. Odezwał się szybko i wszystko mi wytłumaczył. Bardzo wyrozumiały i pomocny. Zaczynam się przekonywać do ubezpieczenia od utraty dochodu, szczególnie z takim wsparciem. Chętnie dalej współpracuję!

9 miesięcy temu

Review Kiedy warto rozważyć ubezpieczenie od utraty dochodu?.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.