Ubezpieczenia dla ratownika Rzeszów – tego szukają co raz częściej medycy. Nasi zaprzyjaźnieni agenci ubezpieczeniowi pomagają pracownikom ochrony zdrowia właśnie w tym – w wyborze ubezpieczenia.

W tym tekście pochylamy się nad następującymi tematami: o jakie ubezpieczenia najczęściej pytają i kupują ratownicy medyczni, pracownicy ochrony zdrowia, kto kupuje ubezpieczenia od utraty dochodu, w jakim wieku są lekarze kupujący ubezpieczenie od utraty dochodu, kto częściej kupuje polisę od utraty dochodu dla lekarzy – kobiety czy mężczyźni.
Ratownik medyczny – osoba wykonująca zawód medyczny, posiadająca wiedzę i uprawnienia do udzielania świadczeń zdrowotnych w zakładach opieki zdrowotnej, w szczególności do udzielania świadczeń zdrowotnych w sytuacji nagłego stanu zagrożenia życia lub zdrowia. Ratownik medyczny podczas udzielania świadczeń zdrowotnych korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszowi publicznemu, zgodnie z przepisami Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.
Ratownik medyczny może samodzielnie podejmować działania i czynności medyczne zgodnie z aktualną wiedzą medyczną oraz podawać silnie działające leki samodzielnie bez zlecenia lekarza, również we wszystkich oddziałach szpitalnych.
Jakie ubezpieczenia najczęściej kupują ratownicy
Wśród ubezpieczeń które najczęściej kupują ratownicy medyczni znajdują się:
- ubezpieczenie na życie dla ratownika medycznego
- ubezpieczenie OC dla ratownika medycznego
- ubezpieczenie od utraty dochodu dla ratownika medycznego
Kto kupuje ubezpieczenia od utraty dochodu dla medyków
Najliczniejsza grupa pracowników Ochrony Zdrowia, kupujących ubezpieczenie od utraty dochodu dla lekarzy, to osoby w wieku 45 – 54 lat. Stanowią oni aż 42,24% kupujących.
Mężczyźni czy kobiety kupują polisę od utraty dochodu dla medyków
31% pracowników ochrony zdrowia kupujących ubezpieczenie od utraty dochodu medyków to mężczyźni.
Z kolei 69% klientów kupujących ubezpieczenie od utraty dochodu dla lekarzy to kobiety.
Jednak, ten rozkład według płci zmienia się… wraz z wiekiem.
Jakie firmy ubezpieczają lekarzy?
Do towarzystw ubezpieczeniowych w których najczęściej ratownicy medyczni kupują ubezpieczenia należą Lloyds, Leadenhall, Aviva, Generali, PZU.
Informacje: Rzeszów
Rzeszów – miasto na prawach powiatu w południowo-wschodniej Polsce, stolica województwa podkarpackiego i ośrodek aglomeracji rzeszowskiej. Według stanu z 31 grudnia 2021 Rzeszów zamieszkuje 198 609 osób, co czyni go piętnastym miastem Polski pod względem liczby ludności.
W mieście znajdują się dwie duże uczelnie państwowe – Uniwersytet Rzeszowski (4 kolegia) i Politechnika Rzeszowska (7 wydziałów) oraz kilka niepublicznych, między innymi Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania oraz Wyższe Seminarium Duchowne.
Do infrastruktury Rzeszowa należy międzynarodowy port lotniczy w Jasionce. W jego bezpośrednim sąsiedztwie zlokalizowany jest Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis, skupiający przemysł wysokiej technologii. Na północnych obrzeżach miasta działa również specjalna strefa ekonomiczna pod nazwą Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów-Dworzysko, utworzona z inicjatywy powiatu rzeszowskiego.
W mieście działają trzy konsulaty honorowe: Niemiec, Słowacji i Ukrainy. Rzeszów jest członkiem Unii Metropolii Polskich oraz Stowarzyszenia Eurocities zrzeszającego miasta europejskie.
Rzeszów otrzymał status miasta na prawie magdeburskim z nadania króla Kazimierza Wielkiego 19 stycznia 1354. Od tego czasu był Rzeszów formalnie do 1845 miastem prywatnym i rezydencją magnacką. Pierwszym właścicielem miasta był rycerz Jan Pakosławic ze Strożysk, którego wspomniany przywilej Kazimierza Wielkiego upoważnił do nowej lokacji przestrzennej na południe od pierwotnej osady (dziś os. Staromieście). W 1633 Rzeszów uzyskał prawo składu. Miasto leżało pierwotnie na zachodnich rubieżach Rusi Czerwonej, przyłączonej do Polski w rezultacie wypraw Kazimierza Wielkiego, zaś administracyjnie w okresie staropolskim na obszarze ziemi przemyskiej województwa ruskiego, blisko granic z ziemią sanocką i z województwem sandomierskim. Po I rozbiorze Polski w 1772 Rzeszów wszedł w skład monarchii austriackiej, a w 1782 został stolicą cyrkułu (początkowo na krótko – pilźnieńskiego, a następnie rzeszowskiego). Od 1869 Rzeszów funkcjonował w obrębie autonomicznej Galicji. Po odzyskaniu niepodległości w 1918 znalazł się w województwie lwowskim. Po zajęciu przez wojska sowieckie w 1944 Rzeszów został desygnowany na siedzibę władz wojewódzkich; od roku 1945 do 1998 był stolicą województwa rzeszowskiego, a od 1 stycznia 1999 jest stolicą województwa podkarpackiego.

Dowiedz się więcej – video o ubezpieczeniach na YouTube.
Ubezpieczenia Leadenhall w pobliżu
Szukając ubezpieczeń Leadenhall w pobliżu, kieruj się poniższymi linkami:
Review Ubezpieczenia dla ratownika Rzeszów.