Ubezpieczenia dla ratownika Bydgoszcz – tego szukają co raz częściej medycy. Nasi zaprzyjaźnieni agenci ubezpieczeniowi pomagają pracownikom ochrony zdrowia właśnie w tym – w wyborze ubezpieczenia.

W tym tekście pochylamy się nad następującymi tematami: o jakie ubezpieczenia najczęściej pytają i kupują ratownicy medyczni, pracownicy ochrony zdrowia, kto kupuje ubezpieczenia od utraty dochodu, w jakim wieku są lekarze kupujący ubezpieczenie od utraty dochodu, kto częściej kupuje polisę od utraty dochodu dla lekarzy – kobiety czy mężczyźni.
Ratownik medyczny – osoba wykonująca zawód medyczny, posiadająca wiedzę i uprawnienia do udzielania świadczeń zdrowotnych w zakładach opieki zdrowotnej, w szczególności do udzielania świadczeń zdrowotnych w sytuacji nagłego stanu zagrożenia życia lub zdrowia. Ratownik medyczny podczas udzielania świadczeń zdrowotnych korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszowi publicznemu, zgodnie z przepisami Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.
Ratownik medyczny może samodzielnie podejmować działania i czynności medyczne zgodnie z aktualną wiedzą medyczną oraz podawać silnie działające leki samodzielnie bez zlecenia lekarza, również we wszystkich oddziałach szpitalnych.
Jakie ubezpieczenia najczęściej kupują ratownicy
Wśród ubezpieczeń które najczęściej kupują ratownicy medyczni znajdują się:
- ubezpieczenie na życie dla ratownika medycznego
- ubezpieczenie OC dla ratownika medycznego
- ubezpieczenie od utraty dochodu dla ratownika medycznego
Kto kupuje ubezpieczenia od utraty dochodu dla medyków
Najliczniejsza grupa pracowników Ochrony Zdrowia, kupujących ubezpieczenie od utraty dochodu dla lekarzy, to osoby w wieku 45 – 54 lat. Stanowią oni aż 42,24% kupujących.
Mężczyźni czy kobiety kupują polisę od utraty dochodu dla medyków
31% pracowników ochrony zdrowia kupujących ubezpieczenie od utraty dochodu medyków to mężczyźni.
Z kolei 69% klientów kupujących ubezpieczenie od utraty dochodu dla lekarzy to kobiety.
Jednak, ten rozkład według płci zmienia się… wraz z wiekiem.
Jakie firmy ubezpieczają lekarzy?
Do towarzystw ubezpieczeniowych w których najczęściej ratownicy medyczni kupują ubezpieczenia należą Lloyds, Leadenhall, Aviva, Generali, PZU.
Informacje: Bydgoszcz
Bydgoszcz (łac. Bidgostia, niem. Bromberg) – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce, siedziba wojewody i jednostek mu podporządkowanych oraz największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego. Stolica Księstwa bydgosko-wyszogrodzkiego, Obwodu Nadnoteckiego, Departamentu, Rejencji oraz województw: pomorskiego, bydgoskiego i ponownie bydgoskiego. Położone na styku czterech makroregionów Pojezierzy Południowobałtyckich, nad rzeką Brdą, Kanałem Bydgoskim i Wisłą, która poprzez Przełom Fordoński zwraca się ku Morzu Bałtyckiemu. Miasto położone jest częściowo w pradolinie rzeki Brdy. Ciągnie się od Łąk Nadnoteckich aż po Wisłę, gdzie Brda ma swoje ujście. Od strony południowej i północnej usytuowane są pasma wysoczyzn.
Bydgoszcz zajmuje 8. miejsce w Polsce pod względem liczby ludności (334 026 mieszkańców w dniu 31 XII 2021 r.).
Duży ośrodek przemysłu, handlu i logistyki oraz węzeł drogowy, kolejowy i żeglugi śródlądowej. Na terenie miasta jest zlokalizowany Międzynarodowy Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego oraz port rzeczny. Bydgoszcz jest jednym z głównych krajowych ośrodków branży informatycznej oraz usług dla biznesu Business Process Outsourcing/Share Service Center. W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym działa Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna.
Bydgoszcz to także ośrodek akademicki, naukowy i kulturalny. W 15 szkołach wyższych studiuje ok. 35 tys. osób. Działają m.in.: opera, filharmonia, teatry, kina, muzea, galerie sztuki, orkiestry i zespoły muzyczne, rocznie odbywa się ok. 100 przeglądów i festiwali kulturalnych. Atrakcyjność turystyczną Bydgoszczy oprócz zabytków podkreśla oryginalne nabrzeże od strony rzek i kanałów, Wyspa Młyńska oraz bogactwo architektury z okresu belle epoque. Od 2010 światowe witryny turystyczne polecają Bydgoszcz wśród grona 10 najlepszych celów podróży w Polsce. W mieście zlokalizowany jest duży garnizon wojskowy oraz siedziby większości instytucji NATO obecnych w Polsce. Bydgoszcz jest także siedzibą diecezji kościoła rzymskokatolickiego, członkiem Unii Metropolii Polskich, Eurocities, Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego, siedzibą 9 konsulatów honorowych.
Bydgoszcz wraz z powiatem bydgoskim i otaczającymi gminami tworzy aglomerację (Bydgoski Obszar Funkcjonalny), zamieszkałą przez ok. 600 tys. osób. Miasto wyróżniają m.in. Bydgoski Węzeł Wodny oraz największy w Polsce Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”. Otaczają je duże kompleksy leśne: Puszcza Bydgoska od południa i Bory Tucholskie od północy. Z uwagi na dogodne warunki naturalne i szkoleniowe (Brda, tor regatowy, infrastruktura wodna, Bydgostia i inne kluby) miasto uchodzi za „stolicę polskiego wioślarstwa” Od 1928 sportowcy bydgoscy (głównie wioślarze i kajakarze) zdobyli 32 medale, co stanowi 10% wszystkich medali zdobytych na letnich olimpiadach przez Polaków. Od 1999 odbywa się w Bydgoszczy szereg międzynarodowych imprez sportowych, których bazę stanowią m.in. stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka oraz hala sportowo-widowiskowa Łuczniczka.
Miasto królewskie lokowane w 1346 roku położone było w XVI wieku w województwie inowrocławskim. W XIX wieku Bydgoszcz była siedzibą władz departamentu bydgoskiego, rejencji bydgoskiej, a od 1945 województwa bydgoskiego. Patronami miasta są biskupi: św. Marcin i św. Mikołaj. Świętem miasta jest 19 kwietnia, dla upamiętnienia nadania Bydgoszczy praw miejskich przez Kazimierza Wielkiego w 1346. Historyczne centrum miasta (Stary Rynek) znajduje się dokładnie na 18. południku długości geograficznej wschodniej.

Dowiedz się więcej – video o ubezpieczeniach na YouTube.
Ubezpieczenia Leadenhall w pobliżu
Szukając ubezpieczeń Leadenhall w pobliżu, kieruj się poniższymi linkami:
Review Ubezpieczenia dla ratownika Bydgoszcz.