Ubezpieczenia » blog ubezpieczeniowy » PZU radzi: kupiłeś samochód z OC PZU? Co dalej z ubezpieczeniem?

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

PZU radzi: kupiłeś samochód z OC PZU? Co dalej z ubezpieczeniem?

Dowiedz się co zrobić gdy kupiłeś samochód z polisą OC w PZU. Jeśli kupujesz samochód możesz korzystać z OC poprzedniego właściciela.

Zgłoszenie zakupu pojazdu w PZU

Kupiłeś samochód z OC PZU?

Co dalej z ubezpieczeniem?

Dzień dobry. Mam na imię Katarzyna. Pracuję w Contact Center PZU.

Dzisiaj opowiem Ci co zrobić w przypadku gdy kupiłeś samochód z polisą OC w PZU. Jeśli kupujesz samochód możesz korzystać z OC poprzedniego właściciela. Informacje o dacie ważności znajdziesz na polisie. Poinformuj nas o tym że jesteś nowym właścicielem. Najlepiej dostarcz nam:

  • kopię umowy kupna-sprzedaży
  • oraz kopię dowodu rejestracyjnego jeśli samochód ma nowy numer rejestracyjny

Dokumenty możesz zostawić w oddziale, u agenta albo przesłać pocztą. U agenta i w oddziale możesz również kupić inne ubezpieczenia dla swojego samochodu. Dzięki nim, otrzymasz między innymi odszkodowanie za kradzież, uszkodzenie samochodu, oraz dostaniesz auto zastępcze. Mam nadzieję że teraz już wszystko jasne.

Zobacz też inne wideo-porady:

Przepisanie oc PZU

PZU - Wideoporada - Kupujesz samochód? Co dalej z ubezpieczeniem? - materiał marketingowy

Review PZU radzi: kupiłeś samochód z OC PZU? Co dalej z ubezpieczeniem?.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.