Ubezpieczenia » Agenci o ubezpieczeniach » Kto powinien ubezpieczyć się na życie?

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Kto powinien ubezpieczyć się na życie?

Kto powinien ubezpieczyć się na życie – na to pytanie znajdziesz odpowiedź w tym tekście.

Cytaty ubezpieczeniowe: polisa na życie

Czy ubezpieczenie na życie jest mi potrzebne?

To pytanie zadaje sobie wiele osób świadomie podejmujących decyzje odnośnie swojej przyszłości. Patrzą oni jak ich dzieci rosną, jak żony i mężowie zmagają się z trudami życia codziennego, jak spłacają kolejne raty kredytu hipotecznego. Czy nie lepiej byłoby zabezpieczyć bliskich na sytuację w której nas zabraknie?

Cytaty z agentów ubezpieczeniowych

Spytaliśmy wybranych, profesjonalnych i rzetelnych agentów ubezpieczeniowych: “Kto powinien ubezpieczyć się na życie?”. Oto odpowiedzi.

Danuta Szałańska – agentka ubezpieczeniowa Allianz w Warszawie (

) posiadająca bogate doświadczenie odpowiada na nasze pytanie:

Agent ubezpieczeniowy Allianz Warszawa - Danuta Szałańska - Kto potrzebuje ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie powinien mieć każdy, bez wzgęldu na płeć, wiek, poglądy czy też wykonywany zawód. Ale… prawda jest taka, że każdy potrzebuje innego zakresu, indywidualnie dobranego dla danej osoby. I tu będzie mieć wpływ płeć, wiek, poglądy, czy wykonywany zawód.

Lidia Kraszewska – agentka ubezpieczeniowa (

) z Piaseczna wyjaśnia:

Lidia Kraszewska - Kto powinien kupic ubezpieczenie na zycie cytat

Ktoś powiedział, że ubezpieczenie na życie kupujemy nie pieniędzmi, ale zdrowiem. Polisa na życie to nasze zabezpieczenie, które będziemy mogli wykorzystać w trudnych sytuacjach.

Agentka wskazuje na zdrowie, jako na najważniejsza wartość i moment w którym jej zabraknie. Wtedy właśnie ważne staje się ubezpieczenie na życie.

Dariusz Drobny (www.polisanamedal.pl):

Dariusz Drobny - Kto powinien kupić ubezpieczenie na życie - cytat

Ubezpieczenie na życie jest potrzebne praktycznie wszystkim, którzy chcą zadbać o przyszłość i bezpieczeństwo dla siebie i swoich bliskich. W zależności od wieku i etapu w życiu różne ubezpieczenia mogą być interesujące dla ludzi w określonym wieku i wykonujących określony zawód, czy uprawiających określone sporty.

Agent ubezpieczeniowy Dariusz Drobny z kolei wskazuje rodzaj wykonywanego zawodu lub uprawianego sportu jako to co powinniśmy brać pod uwagę decydując się czy i jaki rodzaj ubezpieczenia na życie powinniśmy kupić.

Inaczej mówiąc – jeżeli masz ryzykowną pracę, np. pracujesz na wysokościach, lub jeżeli uprawiasz sport ekstremalny, np. ekstremalne kolarstwo górskie – powinieneś zdecydować się na ubezpieczenie na życie z odpowiednim zakresem.

Zobacz pozostałe odpowiedzi Dariusza Drobnego na pytania o ubezpieczenia – czytaj dalej.

Jarosław Pudełek (

)

Wypowiedź agenta ubezpieczeniowego Jarosława Pudełka wskazuje na ciekawy problem - nieubezpieczonych przedstawicieli handlowych. Agent wskazuje na tysiące kilometrów pokonanych w podróży. Ryzyko rośnie. Ta grupa klientów często też decyduje się na dodatkowe ubezpieczenia typu śmierć w razie nieszczęśliwego wypadku. Agent ubezpieczeniowy Jarosław Pudełek odpowiada na pytanie “Kto powinien kupić ubezpieczenie na życie?”.

Powtarza się odpowiedź, że powinien mieć każdy. Owszem. Ja chciałbym jednak zwrócić uwagę na grupę, która bardzo ubezpieczenia na życie potrzebuje ale niestety rzadko z nich korzysta. Mowa o przedstawicielach handlowych wszelkiej maści – niejednokrotnie bardzo często pokonują samochodem tysiące kilometrów miesięcznie, stąd ryzyko u nich jest dosyć spore. To klient bardzo często decydujący się na dodatkowe ridery, np. śmierć w wyniku NW oraz samo NW.

Wypowiedź agenta ubezpieczeniowego Jarosława Pudełka wskazuje na ciekawy problem – nieubezpieczonych przedstawicieli handlowych. Agent wskazuje na tysiące kilometrów pokonanych w podróży. Ryzyko rośnie. Ta grupa klientów często też decyduje się na dodatkowe ubezpieczenia typu śmierć w razie nieszczęśliwego wypadku.

Bartłomiej Brol (www.doradca-allianz.pl)

Bartłomiej Brol - Kto powinien kupić ubezpieczenie na życie

Polisę na życie powinny posiadać osoby, które troszczą się o przyszłość swoich bliskich chcą zapewnić im spokój finansowy i czują że są odpowiedzialni za życie swoje i swoich bliskich zapewniając im gwarancję stabilności finansowej w trudnych sytuacjach życiowych. Myślę że każdy z nas chciałby właśnie ten spokój zapewnić.

Ciekawej wypowiedzi udzielił nam też agent ubezpieczeniowy Bartłomiej Brol. Jeżeli troszczymy się o przyszłość naszej rodziny i chcemy zapewnić im spokój finansowy, powinniśmy ubezpieczyć się na życie.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?
Kto powinien wykupić ubezpieczenie na życie? Dodaj swoją opinię w komentarzu poniżej.

Review Kto powinien ubezpieczyć się na życie?.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.