Ubezpieczenia » Kredyty hipoteczne » Kredyt hipoteczny z wkładem własnym

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Kredyt hipoteczny: wkład własny

kredyt hipoteczny z wkladem własnym

Rozumiem że to jest jeden z tych głównych jeden z ważniejszych tematów w wyszukiwarkę. No bo to jest o tyle istotne że determinuje ile my musimy mieć swoich środków żeby w ogóle myśleć o zakupie jakiejkolwiek nieruchomości ile to jest tysięcy ile dziesięć tysięcy pięćset tysięcy. O tym też często są artykuły i wszelkiego rodzaju portale internetowe często jak cokolwiek zmienia się w bankach a propos wkładu własnego od razu jest to nagłówek numer jeden więc wkład własny to jest ta kwota czy ta część ceny nieruchomości którą bank wymaga od nas żebyśmy wnieśli na zakup i są pewnego rodzaju minima ustalone w tej chwili przez bank.

A tak naprawdę też już można powiedzieć Komisję Nadzoru Finansowego czyli tak naprawdę jakoś ustawodawcę który narzucił pewien schemat działania. I to się bardzo zmienia w przeciągu lat. Tak jak ja mówiłem na początku pracuję już od ponad 14 lat więc historycznie to się bardzo my możemy porozmawiać o tym jak to wygląda na dzień dzisiejszy jak na dzień dzisiejszy kupując nieruchomość takim minimalne wkładem własnym to jest 10 procent ceny zakupu. A czasami wartości nieruchomości bo może się zdarzyć też tak że że nieruchomość jest warta więcej niż będziemy za nią płacić.

To nie jest oczywiście typowe to jakaś okazja których dużo nie ma ale są takie czasami przypadki więc wtedy czasami udaje się tego wkładu własnego swojego więc sporo banków. Na dzień dzisiejszy wymaga 10 proc. wkładu własnego najprościej mówiąc jak kupujemy nieruchomość za 100 tysięcy potrzebujemy 10 tysięcy swoich środków.

Natomiast takim docelowym i bardziej korzystnym pod kątem kredytu hipotecznego czyli tym co nas najbardziej interesuje mnie w mojej działalności jest posiadanie 30 proc. wkładu własnego bo po pierwsze wchodzą wszystkie banki wtedy w grę bo są. Są takie banki jak i miękkie jeśli możemy mówić o konkretnych nazwach Marcin no to jakie cienkie jak jak BNP Paribas czy jak przy domach i działkach. PKO BP i Pekao SA które wymagają tego wkładu własnego 15 i 20 proc.. I te banki musimy odrzucić kiedy tego wkładu własnego nie mamy a są to korzystne oferty na pewno warto je gdzieś tam rozważać w swoich rozważaniach na temat zakupu zakupu nieruchomości więc na pewno najlepszym optymalnym wkładem własnym jest 20 proc.

Kredyt hipoteczny oprocentowanie

Daje ją wybór wszystkich banków i daje nam to lepsze parametry cenowe czyli nawet w tych bankach które udzielają kredytu z 10 procentowym wkładem własnym. To w tym samym banku jeżeli pokażemy 20 proc. automatycznie mamy lepszą ofertę czyli niższe oprocentowanie i kiedyś to były różnice rzędu 0 1 0 2 proc. powiedzmy nieistotne na jakim zobowiązaniem się natomiast teraz są to różnice te +0 7 1 punktu procentowego to już jest bardzo zauważalne zarówno na racie na koszcie odsetkowym. Na pewno na pewno warto. I kończąc temat wkładu własnego jest pozostały jeszcze takie opcje gdzie można zakupić nieruchomość nie posiadając w ogóle swoich środków tylko nie posiadając środków nie oznacza że nie musimy posiadać że w ogóle posiadamy coś niestety musimy posiadać albo kogoś kto nam udostępni jakieś aktywa czyli nieruchomość.

Jest taka opcja w banku Santander który jeżeli mamy inną nieruchomość bez obciążenia i chcemy kupić kolejną nieruchomość to dając dwa zabezpieczenia jednocześnie. Możemy edytować 100 proc. cen zakupu nieruchomości czyli nie posiadając w ogóle własnych środków. Rzadko się ostatnio stosuje ta druga nieruchomość też nie jest przyjmowana w całości jako wartość tylko tam w 60 70 procentach.


Kredyt hipoteczny w UK bez wkładu własnego

Jeżeli potrzebujesz kredytu hipotecznego bez wkładu własnego w Wielkiej Brytanii – wypełnij ten formularz. Pomożemy Ci.


Review Kredyt hipoteczny: wkład własny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Marcin Kowalik

Moją misją jest przybliżenie złożonych często produktów ubezpieczeniowych każdemu z nas. Bardzo zależy mi na tym, aby o ubezpieczeniach mówić w prosty i zrozumiały sposób. Od ponad 10 lat łączę branżę ubezpieczeniową z klientami, a klientów, z doświadczonymi ekspertami ubezpieczeniowymi. Jestem autorem książki "Jak sprzedawać ubezpieczenia. 100 historii agentów ubezpieczeniowych". Jestem organizatorem konferencji Szczyt Ubezpieczeniowy. W przeszłości wykładałem na uczelniach wyższych. Moje felietony możesz znaleźć na przykład w Gazecie Ubezpieczeniowej. Ten serwis internetowy współtworzę wraz z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi.